פסטיבל בכובע - אירוע ענק של אמני רחוב באילת

 

"Live Street Festival - פסטיבל בכובע" מתקיים באילת מדי שנה בחודש מרס, בטיילת העיר וכולל מגוון אמני רחוב מהארץ ומהעולם, לוליינים, קרקס רחוב, אקרובטים, סדנאות סבון, ג'אגלינג ופסלים חיים

 

 

מורידים בפניהם את הכובע

 

"פסטיבל  בכובע" חוזר לעיר אילת ובענק. הפנינג הכולל 50 אמני רחוב מהארץ ומחו"ל אשר יתפרשו בכ- 20 מוקדים שונים של פעילויות מגוונות בטיילת התיירות ממלון לאונרדו פלאזה ועד לרחבה הסמוכה ל"קפה קפה" בטיילת מלון דן. 

 

 צילום: רונית סבירסקי

 

להטוטנים, אקרובטים ופסלים חיים

בתוכנית לוליינות קרקסית, מופעי רחוב, להטוטנים, אקרובטים, הולכי קביים, תהלוכות רחוב, פסלים חיים, דמויות שטח ואפילו מסיבות רחוב עם נגנים אשר יצבעו את הטיילת ויעניקו לה ניחוח חדש. האמנים אשר ישתתפו בפסטיבל, כבר זכו להופיע בפסטיבלים דומים בכל אירופה במדינות שונות בהן שבדיה, אוסטריה, גרמניה. הם מייצגים מגוון של אמני רחוב בתחום האקרובאטיקה, אמני קרקס, מופעי מוסיקה ועוד. בפסטיבל ישתתפו גם אמני אילת והערבה בדוכני יצירה ואמנות.

 

 

אילת מצטרפת לפסטיבלים בעולם

"פסטיבל בכובע" נולד כחלק מקונספט של פסטיבלים דומים ברחבי העולם בהם אמני הרחוב מניחים על המדרכה כובעים, והקהל מוזמן לפרגן בטיפ התואם את שביעות רצונו. כל אמני הרחוב המשתתפים בפסטיבל יניחו על המדרכה כובעים. בשנה שעברה העיר אילת צהלה ושמחה עם הפסטיבל הראשון שהתקיים מספר שבועות לפני חג פורים, השנה בחר תאגיד התיירות לקיימו בתום עונת החורף באילת.

 

חגיגה בטיילת המחודשת

"השנה לאחר פינוי הטיילת" אומרת טל חורש, מנהלת השיווק של התאגיד העירוני אילת "היה חשוב לנו להאיר את פני הטיילת המחודשת באזור שהיה מוסתר במשך שנים מעיני הקהל הרחב. אירוע זה מצטרף לחשיבה אסטרטגית שאנו מגבשים עתה בשיתוף משרד התיירות להפעלת הטיילת לאורך כל השנה באמני רחוב, יריד אמנים, במות מוזיקאליות ובידוריות ואטרקציות נוספות" .

 

 

התוכנית האמנותית

THE LASLO HOLAND SHOW - אמן קרקס בינלאומי  שהגיע היישר מהולנד אחרי סבב מופעים בקרקסים בעולם. מופע המשלב להטוטים, ג'אגלינג, אינטראקציה עם הקהל, רכיבה ווירטואוזית על חדי אופן שונים, אקרובאטיקה בשילוב גלגל גרמני. מופע צבעוני קרקסי לכל המשפחה לצלילי מוזיקה סוחפת וקצבית.

 

קלי קלות -  קרקס של איש אחד בקצב הרוק'נרול בהשראת אגדות הרוק משנות ה-50 והקלאסיות הגדולות של הרוק'נרול. מופע קרקסי אינטראקטיבי וייחודי המשתף את הקהל בכל שלב ופונה לכל הגילאים, מבוגרים וילדים כאחד.

 

gilis showליצן ואמן רחוב מהטובים בעולם מגיע משוויץ לאילת למופע של יומיים בלבד. מופע רחוב חכם, מצחיק משלב יצירתיות מתפרצת, ג'אגלינג, סולמות והרבה הפעלות קהל.

 

 

השלישייה המוסיקלית - מופע ססגוני מוסיקלי, אינטראקטיבי דינמי וסוחף. בנוסף, "טרייפוד" - מופע מצחיק ומרשים המשלב יכולות פיזיות גבוהות מעולם הקרקס תוך כדי היתוליות ואינטראקציה עם הקהל.

 

ליצן של איש אחד "מיסטר J" - מופע ליצנות פיוטי, המספר על איש אחד שאיחר להצגה ומוצא את עצמו על במת התיאטרון, כמו חלום שמתגשם הוא מעלה פנטזיות ומשחק מול ועם קהל, במהלך המופע הוא מצליח להסתבך בכל דבר אפשרי וכל זאת בעודו ממתין שהמופע האמיתי יתחיל.

 

מופע הלהטוטים ההיתולי של  שמבוקי - ה"מופע של שמבוקי" - מופע להטוטנות היתולי המתאים לכל הגילאים - הילדים יישבו מרותקים והמבוגרים לא יפסיקו לצחוק.  בנוסף, "הקופעה" -  קוף סקרן, מוכשר, חמוד ושובב מגלה את עולם הקרקס בדרך ליצנית. המופע משלב אלמנטים קרקסים חד אופן גבוה ונמוך, הליכה על חבל ועוד.

 

"הפיתום" - מופע דיבור מהבטן היתולי המציג דמויות משעשעות ומוקצנות מהווי החברה הישראלית העכשיווית. ומופע הבועות המרהיב  Doctor bubble, אשר מכניס את הצופים למעבדתו הסודית של Doctor Bubble  המנסה כבר שנים למצוא את הבועה המושלמת.

 

בנוסף, תיאטרון רחוב מסתובב, פסלים חיים, סדנת בועות סבון, סדנת ג'אלינג ומשחקי ריצפה ענקיים: משחקי הילדות האהובים מתעוררים לחיים רק בענק. משחקי רצפה מאתגרים  לבחירת הקהל.

 

הנהלת הפסטיבל: התאגיד העירוני לתיירות אילת. הפקה אומנותית בפועל: חברת ראש חוצות. מנהל אומנותי: ערן פישר מחברת ראש חוצות

הפסטיבל מתקיים בתמיכת עיריית אילת ומשרד התיירות.

 

פרטים נוספים על הפסטיבל באתר עיריית אילת