פסטיבל כדורים פורחים בינלאומי חוצה ישראל

 

"פסטיבל כדורים פורחים בינלאומי" מגיע לישראל מדי שנה וסביבו מתקיים הפנינג ססגוני בפארק אשכול בצפון הנגב. באירוע משתתפים צוותים מובילים מהעולם שמפריחים כדורים פורחים בצורות מיוחדות ובצבעים ססגוניים. מופע זוהר של ניפוח הכדורים על הקרקע עם שילוב של אש ומוסיקה (מופע Glow) והמראת כדורים בשעות הבוקר המוקדמות. האירוע נערך בשיתוף עמותת התיירות שקמה-בשור ומועצה האזורית גלבוע.

 

פסטיבל כדורים פורחים בבשור      צילום: לבנת גינזבורג

 

האירוע מתחיל באזור הגלבוע ממנו ממריאים הכדורים הפורחים דרומה אל גן לאומי פארק אשכול (הבשור). בפארק הציורי מוצעת לקהל לינת לילה החל מהשעה 16:00, סירות פדאלים במעיינות, הצגת ילדים ומתקני שעשועים ללא תשלום. הקמפינג במקום מיועד לבעלי אוהלים להקמה עצמאית ולהתארגנות לארוחה אישית. בפארק ממוקם מזנון קל, שירותים ותאורה.                   

 

מופע זוהר לילי

Glow Night - מופע זוהר של ניפוח הכדורים על הקרקע עם שילוב של אש ומוסיקה מתקיים כשיורדת החשיכה. אלה שיישארו ללון בשטח יתעוררו באור ראשון לצפייה בתהליך ההכנות למטס. המראה של כדורים במגוון גדלים, צורות וצבעים הפורחים לשמים. לאחר המטס ניתן להישאר בפארק לצד מעיינות צלולים ובריכות שכשוך. באתר מצויים מתחם שעשועים, טרמפולינת ענק, סירות פדאלים (בתשלום).

 

                                מופעים במסגרת הפסטיבל    צילום: רונית סבירסקי                                                     

 

פותחים שמפנייה

כמו רוב ההמצאות שנולדו בדרך מקרה, כך "נוצר" הכדור הפורח, כאשר קבוצת אנשים במאה ה-18 הדליקה אש מתחת לשקית נייר שהחלה לרחף באוויר. אסיר מהבסטיליה שימש כשפן הניסיונות בטיסה הראשונה ולמזלו חזר בשלום. כדור פורח שהגיע לאזורים החקלאיים בצרפת הותקף על ידי כפריים, שהיו בטוחים שמדובר בכלי מלחמה חדשני. מאז נוהגים להעלות לטיסות בקבוק שמפניה צרפתית כדי שהכפריים יזהו את הטסים כמקומיים. כשמסיימים את הטיסה פותחים את השמפניה ומרימים כוסית לחיי הקפטן.

 

צילום: רונית סבירסקי        

 

קמים עם שחר

חוויית הטיסה בכדור פורח כרוכה בהשכמה מוקדמת. הזמן הטוב ביותר מבחינת משבי הרוח הוא שעת הזריחה. פרישת הכדורים מתחילה בין חושך לאור. הטייס מדליק את להבת האש שמתפרצת ברעש עצום ומנפחת לאט לאט את הבלון העצום עד שהוא מתייצב בזווית אנכית לקרקע. כדי להיכנס לתוכו צריך לטפס על דופן הסל וישנם גם טייסים שמעדיפים להשכיב את האנשים בתוך הסל ואז לייצב אותו. כשהכדור מתמלא כולו באוויר החם הוא מתרומם לאיטו במקביל לשמש העולה, שמתחילה בנקודת אור קטנה ואדומה והופכת לגלגל אש עצום. מרחבים נפרשים למרגלות הכדור והשקט הופך ממשי. זהו למעשה כלי הטיס היחידי שמרחף ללא מנוע ולכן השקט עמוק כל כך.

 

 

פארק אשכול

המדבר הלוהט בשיא הקיץ מציע נווה מדבר צונן ומוצל בדמות "פארק אשכול", שהכניסה אליו בתשלום. הפארק הוקם בשנת 1960 על ידי קרן קימת לישראל ורשות הטבע והגנים על פני שטח של 1000 דונמים. הוא כולל חורשות, מעיינות, מדשאות וחניוני פיקניק. מעיינות הבשור יצרו באתר בריכות ציוריות ובריכות שכשוך. לצד הבריכות הותקנו מתקני שעשועים לילדים. הפארק משמש נקודת מוצא לטיולים באזור, לעליה למצפור ולמסלול לאורך המעיינות ברגל, ברכב או באופניים.

 

 

 

דרך נוף וגשר חבלים

קק"ל הכשירה דרך נופית שמאפשרת הגעת כלי רכב עד לפארק. דרך נוף נחל הבשור עוברת בסמוך לגדה המערבית של הנחל לאורך 18 קילומטרים מצאלים לפארק אשכול. במהלך הנסיעה ניתן לצפות בנחל, בצמחייה המים והנופים הסובבים אותו. התוואי המפותל עובר לצד מעיינות, בריכות ואתרים היסטוריים וארכיאולוגיים. גשר חבלים תלוי הארוך ביותר בארץ מחבר בין שתי גדות נחל הבשור לאורך 80 מטרים. הוא מאפשר לחצות בטיול רגלי אל הגדה השנייה ולבקר בחווה חקלאית קדומה. מתחת לגשר נמצאת בריכת מים טבעית מוקפת בסבך קנים עשיר בצמחייה ובבעלי חיים.  ניתן ללון בפארק או באחד האורחנים באזור.

 

למידע והזמנת כרטיסים לאירוע בפארק אשכול : 3639*