החלקה על קרח ומוזיאון צילום לילדים בצפון

 

טיול באצבע הגליל מציע למשפחות עם ילדים מספר אטרקציות שניתן להוסיף לפיקניק בטבע או מסלול טיול באזור. תחילת עונת הגשמים הופכת את הגליל לירוק, נקודות צבע של פריחה חורפית מנקדות את השדות. שני אתרים מציעים פעילות מגוונת לילדים שניתן לשלב במסלול הטיול, מרכז קנדה והמוזיאון הפתוח לצילום בתל חי.

מרכז קנדה - החלקה על קרח, בריכה ובאולינג

מרכז קנדה במטולה עובר תהליך של שינוי ושדרוג וזכה לשם "מרכז קנדה המחודש".  המתחם משמש במשך כל ימות השנה לבילוי וספורט לכל המשפחה והשינויים בו באים לידי ביטוי כבר מהכניסה עם כוס מיץ שמוגש לכל אורח, הצוות שלבוש בבגדים אחידים והקפדה על הניקיון במקום. לפני שנה נוסף למרכז ספא שקיבל הגדרה של מקום בילוי זוגי. שלושה חדרי טיפולים, סאונה רטובה, סאונה יבשה, ג'אקוזי גדול וחדר מנוחה שצופה אל נוף עמק החולה ורמת הגולן. לחבילה המוצעת לזוגות הם קוראים "סוף הדרך". כל אחד מבני הזוג מקבל טיפול של 45 דקות ואפשרות להשתמש במתקני המרכז, בבריכה, בבאולינג, בחדר הכושר ובנוסף מקבל תא אישי. 

 

 בריכת שחיה במרכז קנדה במטולה    צילום: רונית סבירסקי

 

 

צפייה במופעי החלקה

מרכז קנדה פתוח בימים שני וחמישי בשעות היום אבל ניתן לערוך בו אירועים או מפגשים חברתיים מיוחדים גם בשעות הערב והלילה בהזמנה מראש. מתקני הספורט במקום כוללים 2 משטחי החלקה ברמה אולימפית. בקיץ ובחגים המבקרים יכולים לצפות במופעי החלקה ללא תשלום. מי שרוצה ללמוד להחליק יכול להזמין שיעורים כולל כניסה, שימוש בבריכה, החלקה ונעלי החלקה. אפשר גם לשחק במתחם הבאולינג בתשלום נוסף. יש גם חדר סקווש, אולם כדורסל, מטווח מקצועי שניתן לירות בו מגיל 12 ברובה טוטו. לציבור החרדי מאפשרים לסגור את המקום בשעות הערב עם הפרדה מלאה בין גברים לנשים. טל. 04-6950370

 

מתחם באולינג   צילום: רונית סבירסקי 

 

המוזיאון הפתוח לצילום בתל חי - צלמים מגיל אפס

מוזיאון הצילום בתל חי מצליח לחבר את הצעירים בכל הגילאים אל אמנות הצילום. המוזיאון יצר אטרקציות שכובשות ומסקרנות גם פעוטות שעדיין לא עומדים על רגליהם. מצלמות עתיקות הוצבו בכניסה והילדים יכולים לגעת ולבדוק כיצד הן מורכבות. המוזיאון מתוכנן עם חללים גדולים שנעים לטייל בהם מבלי חשש לגרום נזק ולהתבונן בצילומים התלויים על הקירות שחלקם צבעוניים, גדולים ושובי לב. במוזיאון ישנה תערוכת קבע ותערוכות צילום שמתחלפות כל מספר חודשים.

 

מצלמות עתיקות בתצוגה במוזיאון הפתוח לצילום בתל חי    צילום: רונית סבירסקי

להיכנס לתוך מצלמה

שתי אטרקציות מספקות פעילות משפחתית לבקרים עם ילדים. האחת נקראת "קמרה אובסקורה" שבהם המבקרים נכנסים לחדר שקירותיו מצופים בשחור ומדמה את התחושה של כניסה לתוך קרביה של מצלמה. באחד הקירות ניקבו חור ובתוכו שתלו עדשה של מצלמה. המבקרים עוברים יחד עם מדריך תהליך של חווית הצילום על כל שלביו. מהמצב שבו למעשה התמונה מתקבלת בעין המתבונן כהפוכה ועד לשלב שבו מתקבל הצילום שיכול להיכנס לאלבום התמונות.

 

ילדים במעבדת צילום

האטרקציה השנייה שמצליחה לרתק את הילדים הוא חדר חושך לפיתוח תמונות. הם עוברים את חווית פיתוח הצילומים האישיים שלהם כאילו היו במעבדה מקצועית. החדר שנראה לכאורה כמו כיתת לימוד בבית ספר עם שולחנות וכסאות הופך למעבדת צילום שבה הצלמים הם הילדים. מחלקים להם דפי צילום, שקופיות וחפצים שמהם הם יוצרים את התמונה הרצויה להם. בגמר עיצוב הצילום חושפים את דפי הצילום לאור ומקבלים את הנגטיב. דפי הצילום עוברים את תהליכי ההשרייה בנוזלי הפיתוח בנוכחות הילדים שרואים איך הנגטיב הופך לתמונה. המוזיאון מקיים גם סדנאות קבוצתיות בחגים ובחופשות ובהן נלמדות שיטות צילום מורכבות יותר.  טל.  04-6950769