איך משיקים יין פרמיום ישראלי בזמן מלחמה? עם הרבה אומץ

 

6 שנים של עבודה הושקעו ביין הפרמיום של יקב שאטו רמו ממושב חוסן בגליל המערבי, מועד ההשקה נקבע לתחילת 2024 ובעלי היקב החליטו עם הרבה חששות להשיק את היין כשהד הקרבות עוד לא נדם

 

מריחים וטועמים      צילום: רונית סבירסקי

 

מ-7 באוקטובר לא נכנס אף מבקר ליקב שאטו רמו במושב חוסן בגליל. שלושה חודשים שאיש לא טעם יינות ולא ביקש לשמוע על הסוגים השונים ודרכי הייצור שלהם. למרות הקושי החליטו בעלי היקב, משפחת בן שושן, להשיק את יין הפרמיום בלנד ספיישל רזרב 2017 שעבדו עליו במשך 6 שנים.

 

בקבוקים וחביות    צילום: רונית סבירסקי

 

כשטועמים יין אדום פרמיום שואפים יחד עם הטעם גם שנים ארוכות של השקעה. יין מסוג כזה עובר תהליך ארוך מאוד עד שהוא מגיע אל השולחן. זהו סיפורו של ספיישל רזרב THE TOP SEVEN של יקב שאטו רמו. בשעת בוקר מוקדמת לפני הזריחה בצרו ידנית את ענבי הקברנה סובניון ואת ענבי הפטי ורדו מהחלקות המובחרות ביותר בכרם והביאו אותם אל היקב כשהם עוד קרים מצינת הלילה של הגליל. לאחר שהענבים הופרדו מהשזרות הם עברו מיון נוסף כדי לבדוק שנבחרו הטובים ביותר. בהתחלה הם עברו השרייה קרה ואחר כך תהליך של תסיסה איטית מאוד למיצוי הטעמים והצבע. תהליך השיקוע הניב נוזל צלול שלאחריו הוכנס להתיישנות בחביות עץ אלון צרפתי למשך 18 חודשים.

 

ציוד משוכלל ושיטות מסורתיות       צילום: רונית סבירסקי

 

במהלך 18 החודשים נערכו טעימות על ידי היינן מכל חבית כל שלושה חודשים ובסופם נבחרו 7 החביות המצטיינות שבהן היה היין המשובח ביותר. היינן יצר מהן את הבלנד של 50% קברנה סובניון ו-50% פטי ורדו ושוב שלח אותם לנוח בחביות למשך 6 חודשים נוספים. בתום שנתיים מיום הבציר נמזג היין לבקבוקים אחרי סינון קל נאטם בפקק שעם ונשלח לתקופת המתנה במרתפי היקב כדי להשלים את תהליך איזון הטעמים המיטבי. 6 שנים שהגיעו לשיאם כשפרצה מלחמת חרבות ברזל ולאחריה התחממות בגזרה הצפונית.

 

טעימת יין פרימיום    צילום: רונית סבירסקי

 

משפחת בן שושן שהקימה ב-2005 את היקב בשטח האדמה הסמוך לביתם בחוסן, הם גם הבעלים של חברת מרינה פטריות הגליל. רמו בן שושן הקים את היקב וכיום הוא מנוהל על ידי אשתו מירי בן שושן. הם בחרו לעבוד עם ענבים שגדלים תחת פיקוחם בצפון רמת הגולן והגליל העליון בגובה של 750 מטרים ומעלה. אזורים בעלי אקלים קר מאוד בלילות ואדמת בזלת שמשביחים את הענבים. היקב שלהם נראה כמו חברת הייטק עם ציוד חדשני, פסי ייצור רובוטיים ושיטה מיוחדת להפרדת הגרעינים מהפרי אבל יחד עם זאת הם שומרים על שיטות עבודה מסורתיות ועתיקות.

 

ביקבוק רובוטי     צילום: רונית סבירסקי

 

מרכז המבקרים הצמוד ליקב מוקף בעצים וצמחייה ירוקה. הוא נמצא בנקודה תצפית שצופה אל נופי הגליל המערבי ובימים חמים ניתן לשבת על טרסה מוגבהת בחוץ, לטעום יין ולצפות בנוף. החלל הפנימי של מרכז המבקרים מואר בתאורה רכה ומעוצב באלגנטיות. חלון זכוכית גדול חושף לעיני המבקרים את מתחם הייצור.

 

לשבת בגן מול הנוף     צילום: רונית סבירסקי

 

תפריט הטעימות שמוצע לאורחים כולל טעימת שלוש סוגי יינות אדומים במחיר 50 שקל לאדם או ארבעה יינות, שניים לבנים ושניים אדומים במחיר 60 שקל לאדם. מסלול פרימיום של שלושה יינות אדומים מתיישנים 70 שקל לאדם. יש אפשרות להוסיף פלטת ירקות וחמוצי הבית או פלטת גבינות. אפשר גם להזמין כוס יין במחירים שנעים בין 60-20 שקל לכוס של 150 מ"ל. השילוב של משפחת בן שושן בין הפטריות ליין הניב תפריט מעניין שעומד לרשות המבקרים. צמד פטריות ממולאות גבינה, פטריות מוקפצות, שווארמה פטריות בטורטייה, זוג פטריות פורטבלה פיצה, בורגר פטריות, סלט מרינה וארוחת בוקר ישראלית. לכל אלה אפשר לצרף טעימות יין או כוס יין. מרכז המבקרים פתוח בימים ראשון-שישי.

 

ירקות, גבינות ויין       צילום: רונית סבירסקי

 

המבורגר פטריות ויין     צילום: רונית סבירסקי

 

יקב שאטו רמו ממוקם בגליל המערבי במרחק נסיעה קצר מאטרקציות נוספות שכדאי לבקר בהן. אגם מונפורט שידוע בזכות פסטיבל הפיסול שנערך בו מדי שנה. זהו אגם מלאכותי עטוף בירק ועצים שניתן להקיף אותו במסלול הליכה של קילומטר. הוא מעוצב עם גשרוני עץ קטנים וספסלים למנוחה. במים שטים ברווזים ואפשר להתקרב אליהם בשיט עם סירות שעומדות להשכרה.

 

 

אגם מונפורט     צילום: רונית סבירסקי

 

פארק הסלעים ושביל נורמן הוא מסלול הליכה קצר בלב חורש ים תיכוני סבוך. פארק הסלעים נמצא בסמוך לכפר הדרוזי כיסרא שמפתיע את המטייל בפסלי טבע של סלעי ענק. משם ממשיכים לטפס אל הר אשחר שבו יצר האמן נורמן גולדנברג עולם של אגדות שלובות בטבע. האמן מכפר ורדים יצר שבילים שלא מובילים לשום מקום ושילב בהם יצירות שלקוחות מעולם הדמיון ומסיפורי הילדים: הבית של שלגיה, הבית של מיץ פטל, שביל האבנים הצהובות ושביל האוהבים. אפשר לבקר גם במבצר יחיעם, במבצר המונפורט ביישוב העתיק פקיעין.