טיולי טבע, פעילות לילדים, הצגות ואטרקציות למבוגרים

 

סיורים מודרכים בטבע הירוק והפורח, לשוט בכנרת, לבקר בגנים לאומיים, להשתתף בפעילויות עם ילדים, ללכת להצגות, לשמוע מוזיקה ולצפות בתערוכות חדשות


היכרות עם מסלול חיי השתיל

סיור מודרך במשתלת אשתאול והיכרות עם מסלול חייו של השתיל מאיסוף הזרעים עד יציאתו מן המשתלה אל היער. הסיור מתאים למשפחות, מבוגרים ולילדים ונמשך כשעה. האירוע מונגש.

מתי: 22, 24, 25 בינואר, 5 בפברואר, 12:00

מחיר: ללא תשלום מותנה בהרשמה מראש

לפרטים: קו ליער 1-800-350-550

 

 בלוטים     צילום: רונית סבירסקי

 

פריחת השקד בשפלת יהודה

מסלול טיול שיצא מתל עזקה בשפלת יהודה דרך חורש טבעי ושרידי בוסתנים בשילוב סיפורו של התל מימי המקרא ומלחמת דוד בגוליית. טיפוס במעלה התל לצד בור מים עתיק וטרסה קדומה שגידלו עליה חקלאות שלחין ובעל. הסברים על עץ אלת המסטיק, האשחר והאלון המצוי. עליה לחרבת א'-רסם שהיא שריד של כפר קדום. סיפורי התקופות הקדומות באזור, ההלניסטים, החשמונאים וההתיישבות היהודית בתקופת הרומאים. לאורך הדרך עצי שקד בפריחה.

מתי: שבת, 14 בינואר, 14:00-10:00

מחיר: 55-50 שקל

לפרטים: 03-6388688

 

 פריחת השקד   צילום: רונית סבירסקי

 

שתי אופרות קצרות בערב אחד

האופרה הישראלית מעלה את האופרות אלקו מאת רחמנינוב וקוולריה רוסטיקנה מאת מסקני בערב אחד בבית האופרה בתל אביב. שני סיפורים שנלקחו מתרבויות שונות ועוסקים באותם נושאים: תשוקה, בגידה וגברים שרוצחים מתוך קנאה. האופרה בבימויו של חואן אנטון רקי ובניצוחו של אלסנדרו דה מרקי. שתי האופרות בעלות מערכה אחת שכל אחת מהן נמשכת כשעה באות מעולמות מוזיקליים שונים אחת מעולם התרבות האיטלקי של סוף המאה ה-19 והשנייה שייכת למוזיקה הרומנטית הרוסית. למרות הסגנונות המוזיקליים השונים מחבר ביניהן סיפור משותף ואוניברסלי. הבמאי ממקם את הסיפור בכפר איטלקי בשנות ה-60 כשגיבורי שתי האופרות יוצרים קשר ביניהם בשוק הצועני של הכפר. באופרה ישתתפו זמרים בינלאומיים לצד זמרי האופרה הישראלית.

מתי: 22-13 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

 

 

Hansen 10  - עשור למרכז התרבות בית הנסן

תערוכה חדשה של עיצובים גרפיים נבחרים מציינת עשור למרכז התרבות בית הנסן. התערוכה נותנת במה למיטב המעצבים הגרפיים הפועלים כיום בישראל, שהוזמנו ליצור מיתוג ייחודי לאירועים שהתקיימו ברחבי המבנה והגינה, לאורך עשר שנים של פעילות. 
מתי: 19 בינואר – 16 במרס, ראשון-חמישי 18:00-10:00, שישי 14:00-10:00

מחיר: כניסה חופשית

 

 בית הנסן     צילום: רונית סבירסקי

 

הדרמה של התחקיר – והקולנוע שבעקבותיו 

סינמטק תל אביב מקיים שני מפגשים שבמרכזם החיבור בין אקטיביזם בשטח, תחקיר עיתונאי ואמנות הקולנוע. במפגשים בהנחיית העיתונאים תומר מיכלזון ("המקום הכי חם", "כאן 11") והילו גלזר ("הארץ"), יתארחו אקטיביסטים, יוצרים ועיתונאים שיאפשרו הצצה אל הדרמה של עבודת התחקיר שבמרכזם פרשות ומחאות שחוללו שינויים דרמטיים במציאות החברתית-פוליטית בישראל והזדמנות נדירה להאזין לסיפורים שעוד לא סופרו, מפיהם של האנשים המשפיעים על השיח הציבורי. הסרטים שיוקרנו: "לתפוס את הפרידמנים" ו-"גברים בלתי נראים".

מתי: 30-16 בינואר

מחיר: 55 שקל (מנויים ללא תשלום)

לפרטים: רכישת כרטיסים באתר

 

 

סיפורי שכונת נווה צדק מאז עד היום

סיור בשכונת נווה צדק בעקבות הסיפורים, הדמויות, הרכילויות והנוסטלגיה של השכונה הראשונה שנוסדה מחוץ לחומות יפו. היא הייתה מוקד רוחני, תרבותי ואמנותי של היישוב העברי המתפתח. סיפורה של שכונת עוני שהפכה בזכות שימור בתיה לאחת היפות בארץ. הסיור יעבור בין בתי משפחות שלוש, רוקח, גוטמן, אמזלג, הרב קוק ונוספים שפעלו וחיו בשכונה. הסיור ימשך כשעתיים ויצא מפינת רחוב המרד קויפמן.

מתי: 19, 26 בינואר, 2 בפברואר, 11:00

מחיר: ללא תשלום בהרשמה מראש באתר רשות הטבע והגנים

 

 נווה צדק    צילום: רונית סבירסקי

 

ציפורלה והאופרה

אנסמבל ציפורלה וסולני האופרה הישראלית מעלים את המופע ציפורלה & אופרה הם מבצעים יחד את מופע הקאלט של ציפורלה "התקפת לב" בשילוב אריות מפורסמות. אל תוך המערכונים האהובים יתפרצו סולני האופרה ויעניקו תפנית מפתיעה, וזאת לצד קטעים חדשים שנוצרו עבור המופע. דמויות מתוך "נישואי פיגרו", "חליל הקסם", "ריגולטו"  יצטרפו לעולם המטורף של ציפורלה. סולני האופרה שישתתפו במופע הם יעל לויטה, טל גנור, טלי קצף ויאיר פולישוק.

מתי: שלישי, 24 בינואר, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

 

 

 סולני האופרה הישראלית     צילום: רונית סבירסקי

 

מופע מוזיקלי מקורי המשלב היפ הופ וג'אז

מכון ויצמן למדע יוצאים בתוכנית אמנותית חדשה: "תרבות בסלע" שיתקיים באודיטוריום מיכאל סלע. התוכנית החדשה מציעה לקהל מרחב המאפשר חוויה וחקירה, מפגש בין אנשים ורעיונות ובין יצירתיות והמצאה, דרך אירועי מוזיקה, מחול, אמנות, ספרות, תיאטרון ומדע למגוון גילים וקהלים. במסגרת התוכנית יתקיים מופע JAZZLAB בשיתוף עם בית ספר "רימון" בהשתתפות רונן שמואל וסגול 59, הפקת מקור מוזיקאלית המשלבת בין מוזיקת ההיפ הופ וג'אז.

מתי: שישי, 20 בינואר, 21:00

מחיר: בתשלום

 

רונן שמואלי    צילום: אופק חיים

 

מונולוגים מהוואגינה

תיאטרון הספרייה ברמת גן מחדש את המחזה האמריקאי "מונולוגים מהוואגינה" שיצא לראשונה בשנות ה-90 וזכה להצלחה בעולם. המחזה מבוסס על ראיונות שנערכו עם מאות נשים ברחבי העולם שהסכימו לספר בפתיחות על חייהן האינטימיים ועל מיניותן. גישה עדכנית של הבמאית ליאת פישמן לני בהשראת מודעות ושיוון אקטואליים ומוזיקת היפ הופ. הגרסה החדשה כוללת מספר קטעים שנכתבו על ידי השחקניות עצמן.

מתי: 18 בינואר – 6 בפברואר

מחיר: 90-75 שקל

 

 מונולוגים מהוואגינה     צילום: שמחה ברבירו

 

טיול מודרך במקטע 3 בשביל הגולן

סיור מודרך בשביל הגולן במקטע 3 מתל קצעה לאנדרטת פלס"ר 7. תחילתו ביער אודם בחורש ים תיכוני שבו שולטים עצי אלון מצוי ואלון תולע. עוברים בין מטעים תפוחים ודובדבנים ומעפילים לפסגתו של הר אודם שהוא הר געש כבוי עם תצפית פנורמית אל החרמון, לבנון, עמק החולה, רמת הגולן וסוריה. משם יורדים דרומה עם מבט אל מחצבת סקוריה על גווני האבן המיוחדים שלה. משם אל אנדרטת ההנצחה לחיילי פלס"ר 7 של חיל השריון.

מתי: 21 בינואר, 15:00-09:00

מחיר: 55-50 שקל

לפרטים: 03-6388688

 

 יער אודם בגולן      צילום: רונית סבירסקי

 

שבת אמנות בגן הבוטני גבעת רם 

במסגרת פעילות המרחב לאמנות בגן הבוטני האוניברסיטאי גבעת רם ירושלים מתקיימת 'שבת אמנות' ביוזמת "יער" - מרחב לאמנות בגן הבוטני ובשיתוף מחלקת החינוך של הגן. במסגרת הפעילות יתקיימו 3 סדנאות בעקבות שלושת הפסלים הייחודיים המוצגים בגן: הפסל שתי אבנים  Two Stones של האמן הספרדי פרננדו קסאס, פסלי הרוח Wind Sculptures של האמן האמריקאי לימן וויטאקר ו"השורשים שלנו" "Our Roots" פסלו של האמן הבלגי וויל בקרס. סדנת מנדלות, סדנת ציור וסדנת צילום וציור בטבע. בכל שעה עגולה יצא סיור מודרך ברחבי הגן בעקבות הפסלים.

מתי: שבת, 14 בינואר, 16:00-10:00

מחיר: 50 שקל (כניסה כולל סדנה) 40 שקל כניסה בלבד

לפרטים: השתתפות בסדנה בהרשמה מראש 02-6794012

 

 

שיט עצמי חורפי בכנרת

בחוף נוף גינוסר הצמוד לבית יגאל אלון מתקיים שיט עצמי מלווה בהדרכה קולית, ומפה חיה באפליקציית ניווט מתקדמת, לפינות נסתרות ויפות בכנרת. שיט בסירות מנוע המתאימות עד 7 אנשים, ללא צורך ברישיון משיט, מאובזרות במסך טאבלט עם מערכת ניווט שהיא פיתוח ישראלי.

מתי: בתיאום מראש בלבד בהתאם לתנאי מזג האויר, שבתות וחגים - סגור

מחיר: בתשלום

לפרטים: 072-3317825

 

אירוע לנשים באחוזת אסיינדה ביער 

אחוזת אסיינדה ביער הסמוכה לכפר ורדים מרשת מלונותC-Hotels מקיימת במסגרת יום האישה אירוע שיכלול סדנת סטיילינג, סדנת ריקוד, כניסה חופשית למתחם הספא, מופע עם הזמרת מאיה אברהם, מסיבה ישראלית וארוחה גלילית.

מתי: חמישי- שישי 24-23 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 073-3133181 

 

 אחוזת אסיינדה     צילום: אורי אקרמן

 

לטייל בתל אשקלון

סיור חורפי למשפחות במסלול טיול העולה על חומת העיר העתיקה של תל אשקלון, תצפית על הגן הלאומי וסביבתו וירידה במסלול מיוחד ולא מוכר לנחל אברהם הנשפך אל הים. הסברים על מאפייני החי והצומח בחולות ועל חשיבות שמירתם. משך הסיור כשעתיים. הסיור נערך במסגרת פרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

מתי:  שבתות, 7, 14, 21, 28 בינואר, 12:00-10:00

מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

לפרטים: בהרשמה מראש באתר רשות הטבע והגנים

 

 גן לאומי אשקלון      צילום: רונית סבירסקי

 

הציירת ויוצרת הבובות

תערוכה חדשה של אגוד האמנים Fun Art CommUnity, סיפורים רומנטיים, נפתחת בגלריה לאומנות FUN ART ביפו. בתערוכה משתתפות  הציירת אירינה גונטה ואומנית הבובות אלנה פושין. הבובות של פושין עשויות בעבודת יד שנראות כמו ילדות מסיפורי האגדות.

מתי: 15 בינואר – 25 בפברואר

מחיר: כניסה חופשית

 

מאחורי הקלעים של שמורת טבע חי בר יטבתה

סיור ראשון מסוגו בחי בר יטבתה יערך עם מטפלי ועובדי האתר אל "אחורי הקלעים" של החי בר: חדרי הטיפולים בחיות פצועות, גרעיני הרבייה של צבי המדבר, ופרויקט הדגל של השמורה - השבת הראמים לטבע. משך הסיור כ-40 דקות. בנוסף, הקרנת סרטונים נדירים מחיי החי בר בחדר ההקרנה, פינת יצירה, היכרות עם בעלי החיים השונים, משחק משפחתי שעוסק באסון האקולוגי בעברונה. באתר מוצגת תערוכת צילומים של גולן רידר "העץ ואני". ניתן להצטרף לסיור האכלת חיות בשעה 10:00 בבוקר.

מתי: שבתות, ינואר, בשעות 10:00-16:00, הסיור בשעות 10:30 12:30 14:30

מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

 

 חי בר יטבתה    צילום: רונית סבירסקי

 

אנטיגונה בעיבוד עכשווי

המחזה אנטיגונה 2023 יוצג על במת תיאטרון תמונע. זהו אירוע שבו התיאטרון מתערבב עם החיים והמציאות והשחקנים עם הצופים. העיבוד המחודש ל"אנטיגונה" מציב על הבמה מציאות מתמשכת של מגיפה ושלטון של טרור וחיים שהיו קודם אינם יותר. האירוע התיאטרוני מתקיים בכל אולמות התיאטרון כאשר הקהל הופך להיות חלק ממנו. בין השחקנים איל שכטר, גיל אלון, למה פרייפלד ואחרים.

מתי: 27, 28 , 29 בינואר, 20:00

מחיר: בתשלום

 

אנטיגונה    צילום: דוד קפלן

 

4 מונומנטים מוארים חדשים בירושלים

במסגרת המיזם להארת מונומנטים ברחבי העיר ירושלים, הסתיימו לאחרונה עבודות הארת ארבעה מונומנטים - יד אבשלום, קבר זכריה, קבר בני חזיר ואתר העופל. במקביל, מקדמת העירייה, בשיתוף הרשות לפיתוח ירושלים והחברה לפיתוח מזרח ירושלים, תוכניות ועבודות להארת מונומנטים נוספים ברחבי העיר.

מתי: בשעות הערב 

 

 יד אבשלום     צילום: רונית סבירסקי

 

ארוחה ותערוכה במוזיאון גוטמן

במסגרת חגיגות 150 שנה להולדת ביאליק יתקיימו שני אירועים במוזיאון נחום גוטמן לאמנות. 'תארוחה'  - השף ניר צוק יוביל שחזור של ארוחת הערב החגיגית שנערכה לכבוד ביאליק לרגל ביקורו הראשון ביפו ונווה צדק בשנת 1909. תערוכה: 'רוץ בן סוסי' שבה יוצגו לראשונה מספר איורים מקוריים של גוטמן לספר הילדים הקלאסי של ביאליק "שירים ופזמונות לילדים"

מתי: 24 בינואר (תארוחה) 25 בינואר – 4 במרס (רוץ בן סוסי)

מחיר: בתשלום

    

מומו של אוהד נהרין

להקת מחול בת־שבע מעלה את המופע ״מומו״ מאת אוהד נהרין בשיתוף רקדני להקת בת שבע ואריאל כהן. משך המופע 70 דקות ללא הפסקה.

מתי: 21-13 בינואר

מחיר: 175-120 שקל