פועלים למען החטופים וכוחות הביטחון ומארגנים פעילויות למען המפונים והקהל הרחב 

 

האופרה הישראלית חוזרת לבמה הגדולה עם שיר ישראלי

בימים בהם פסקול השירים העבריים משמש כנחמה החליטו באופרה הישראלית לחזור עם מופע "שיר ישראלי" שיוקדש לשירים כמו היו לילות, פרח הלילך, בארץ אהבתי ואין לי ארץ אחרת. השירים יבוצעו על סולניות האופרה הישראלית בניצוחו של דוד זבה. במופע ישתתפו הסולניות טל גנור, תום כהן, גוני כנעני, יעל לויטה, דניאלה סקורקה וענת צ'רני בליווי תזמורת סימפונט רעננה.

מתי: שלישי, 28 בנובמבר, 18:00

לפרטים: 03-6927777

 

 שיר ישראלי     צילום: יוסי צבקר

 

הצגות ומופעים אינטימיים, ברוח התקופה, במרכז דידה הרצליה 

מרכז דידה – בית לאמנות רב-תחומית, הפועל תחת החברה לאמנות ולתרבות הרצליה, של עיריית הרצליה מקיים פעילויות הפוגה להורים ולילדים עם סדרת ההצגות 'ילדידה' ביניהן: הלל ואורחת  פורחת של תיאטרון אורנה פורת וים קטן של תיאטרון הקרון. המופעים, המותאמים למצב הבטחוני, נערכים באולם קטן ובצמוד לממ"ד, בהתאם להנחיות פיקוד העורף.

מתי: שלישי, 21 בנובמבר, 17:00 (הלל), שבת, 25 בנובמבר 11:00 (ים קטן), שלישי, 28 בנובמבר, 17:00 (אורחת פורחת)

 

 מתוך ההצגה הלל    צילום: יוסי צבקר

 

סדרות חדשות על הזהות היהודית והישראלית והקרנה הסרט פוליקר הילד שבי

'אנו מוזיאון העם היהודי', משיק שלוש סדרות מפגשי-תוכן חדשות לציבור הרחב העוסקות בהיבטים שונים של זהות יהודית-ישראל. הסדרות, בעריכתה של רבקה אדרת, מאפשרות התבוננות מעמיקה בזויות שונות בסוגיות היסטוריות-חברתיות-אומנותיות וקהילתיות של העם היהודי והחברה הישראלית. בין הנושאים: קולנוע דוקומנטרי בשיתוף עם הקרן החדשה לקולנוע ולטלוויזיה, 'סיפורם של בתי כנסת', וסדרת מפגשים בשיתוף בית שלום עליכם העוסקת ב'שטעטל' -העיירה היהודית. בנוסף יוקרן הסרט "פוליקר, הילד שבי" במסגרת פסטיבל דוקאביב ותתקיים שיחה עם הבמאית אתי אנטה.

מתי: החל מ-29 בנובמבר – 15 בדצמבר (סדרות), שישי, 24 בנובמבר, 10:30 (הסרט פוליקר)

 

 

 

תערוכה חדשה  בבניין אורי ליפשיץ

התערוכה "אורי ליפשיץ: שנות השישים הארוכות" מציגה ציורים, רישומים, תחריטים ופסלים המספרים את סיפור ההתגבשות של האמן ומגוללת את מהלך עבודתו בשנים בהן הפנה עורף להפשטה לירית, לטובת ציור אקספרסיבי פיגורטיבי המעבד חוויות אישיות ותמות חברתיות. בניין אורי ליפשיץ השוכן ברחוב אברבנאל 2 בתל אביב שימש את ליפשיץ כסטודיו במהלך חייו. יותר מעשור לאחר מותו, הוא נפתח לציבור הרחב ומשמש ככתובת לעיזבון האמן וכאתר תצוגה, ארכיון ומחקר המציע מבט מעמיק  על יצירתו. המקום מציג תכנית תערוכות מתחלפות, השזורות באירועי תרבות, ימי עיון ופרסומים.

מתי: שישי, שבת 14:00-11:00

לפרטים: רחוב אברבנאל 2, תל אביב, כניסה חופשית

 

 

מפגש כתיבה בקפה לב

בית ליבלינג מקיים מפגש כתיבה בקפה לב עם יעל טל, במאית, מחזאית ומנחת סדנאות כתיבה, למפגש שיחה וכתיבה על כוחן של מילים ועל הרשות לכתוב בזמן מלחמה. התנסות בתרגילי כתיבה; דיון בחשיבות התיעוד האישי והקולקטיבי בעת המורכבת הזו; שיחה על כתיבה כמרחב מנחם. במפגשים בקפה לב שבבית ליבלינג יתארח בכל פעם אמן.ית מדיסציפלינה אחרת. למפגש עם יעל טל ממולץ להביא מחברות וכלי כתיבה. אין צורך בניסיון קודם.

מתי: חמישי, 23 בנובמבר, 20:00

לפרטים: כניסה חופשית בהרשמה מראש

 

כיסאות צהובים ברחבי רמת גן

ברחבי העיר רמת גן הוצבו כיסאות צהובים למען החטופים ומשפחותיהם. המיזם ביוזמת ישראל זרי – כחול לבן והצעירים ברמת גן. הכסאות הוצבו במרכזים ציבוריים ובחזיתות של מבנים מרכזיים בעיר. על כל כיסא הוצמדה כרזה שחורה ועליה כתוב הכסא הריק – עד שכולם ישובו הביתה.

  

קולנוענים ישראלים ומשפחות החטופים

סרטונים המספרים על החטופים שנוצרו על ידי קולנוענים ישראלים מוקרנים במוזיאון פתח תקווה לאמנות. בפרויקט משתתפים עשרות אנשי קולנוע שיצרו כ- 40 סרטונים של ראיונות עם משפחות החטופים והנעדרים תחת הכותרת "החזירו אותם הביתה, עכשיו!"  הסרטונים, שהופקו בשיתוף המטה האזרחי להחזרת החטופים והשבויים מופצים בארץ ובעולם על מנת להשפיע על דעת הקהל העולמית ובמטרה להיות חלק מסדר היום, כל יום.

מתי: 25-21 בנובמבר, 10:00, 14:00

לפרטים: כניסה חופשית

 

יריד חקלאים דרוזים וצ'רקסים בתל אביב

ברקע קידום חוק העדה הדרוזית בעקבות נפילת שישה מבני העדה מתחילת המלחמה, פארק עתידים תל אביב מקיים מבצע סיוע לחקלאי ויצרני הכפרים הדרוזים והצ'רקסים בגליל. עשרות חקלאים ויצרנים דרוזים יתארחו ביריד. בנוסף, יגיעו אמנים ולהקת צ'רקסים מסורתית.

מתי: רביעי, חמישי, 23-21 בנובמבר, 16:00-11:00

לפרטים: שדרות המסחר המחודשות רחבת בניין 4-6, דבורה הנביאה 121 תל אביב.

 

*קול האמהות* 

פרפורמנס משולב במיצב ובמרכזו מנהרה ואמהות – פעולה אמנותית במטרה להדהד את הזעקה להשבת החטופים יתקיים ברחבת סוזן דלל.  הפעולה מורכבת משני חלקים: *המנהרה* – מיצב של האמן רוני לבבי המלווה בפסקול של המוזיקאי אבי בללי. ניתן לעבור במנהרה, ולחתום את שמכםן ביציאה כדרישה להחזרת החטופים. *קול האמהות* – מהלך פרפורמטיבי המלווה בפסקול של המוזיקאי אבי בללי בביצוע כ-80 נשים בגיל הבוגר המבקשות להשמיע את קול האמהות ולגלם בגופן את הזמן שאוזל. בנוסף, יופץ ברשת סרטון וידאו של הפעולה.

מתי: רביעי, חמישי, 23-22 בנובמבר, 16:30-15:30

 

גידי גוב ותזמורת המהפכה און ליין

תזמורת המהפכה בשידור אונליין חד פעמי עם גידי גוב והשירים הידועים שלו.

מתי: חמישי, 23 בנובמבר, 21:00

לפרטים: צפייה פתוחה למנויי הניוזלטר של התזמורת

 

הצגות, פעילויות וסדנאות לכל המשפחה בבית אבי חי

בית אבי חי בירושלים מקיים במתכונת מיוחדת הצגות ילדים, מופעים מוזיקליים וסדנאות אמנות עבור המשפחות המפונות מיישובי הדרום והצפון, יחד עם משפחות ירושלמיות. האירועים יתקיימו במבנה מאובטח ובסמוך למרחב מוגן, בהתאם להנחיות פיקוד העורף. ההשתתפות חופשית בהרשמה מראש באתר. בסיום ניתן להישאר במרחב המוגן שבו אפשר להכין ברכות לחיילים, לתרגל יוגה ולשחק במשחקי קופסא. ילדי ירושלים, מוזמנים להביא תרומות של צעצועים, ספרים ומשחקים שיועברו במרוכז לילדים המפונים מיישובי הדרום והצפון. בין ההצגות והפעילויות: מופע מוזיקלי, שירים לעמליה וסדנת אמנות מהספרים.

מתי: 23, 27 בנובמבר

 

קונצרטים לציון יום הולדתה של הפסנתרנית הידועה

חברת Fine Piano Works מעלה קונצרטים מיוחדים לרגל יום הולדתה ה-85 של הפסנתרנית הנודעת אוקסנה יבלונסקי. בתוכנית: יצירות מופת מאת ויואלדי, בטהובן, שומאן, שוסטקוביץ' ושופן. אורח מיוחד: בנה - הצ'לן הנודע דמיטרי יבלונסקי. הקונצרטים יתקיימו בהיכל התרבות תל אביב, משכנות שאננים ירושלים.

מתי: 5, 6 בדצמבר

  

״מומו״ חוזר לבמה

מופע המחול של להקת בת שבע "מומו" חוזר לבמה בסוזן דלל. הפסקול המלווה מורכב ברובו מהאלבום Landfall  של לורי אנדרסון ושל Kronos Quartet, מהרכבי המוזיקה הקלאסית החדשה המובילים בעולם. בכל מופע יוקצו עשרות כרטיסים ללא עלות למפונים וחיילים בסדיר ובמילואים.

מתי: 27 בנובמבר – 3 בדצמבר

 

סיורים בבית ילין במוצא

בית ילין בדרך לירושלים נפתח למבקרים. זהו הבית היהודי הראשון שנבנה במוצא (בשנת תר”ן, 1890) והיה הבסיס להקמתה של מושבה חקלאית ראשונה מחוץ לחומות העיר העתיקה. משפחת ילין נטעה ליד הבית כרם ובוסתן, ניסתה כוחה גם בתעשיית רעפים ולבנים מאדמת המקום ויזמה רכישת קרקעות נוספות להתיישבות יהודית במרחב .הבית שהיה נטוש שנים רבות עבר תהליך שיקום על ידי המועצה לשימור אתרים שמפעילה בו מרכז מבקרים.

מתי: ימי שישי, 10:00, 11:00, 12:00, סיורים מודרכים במחיר סמלי 10 שקלים, חינם למפונים מבתיהם

 

פסטיבל דוקאביב גליל-מעלות תרשיחא 2023

פסטיבל דוקאביב יתקיים השנה במהדורת אונליין. יוקרנו בו ארבע בכורות בהן: "סינדי לאופר- תנו לקנרית לשיר" על חלוצת הפופ הססגונית, "קרא לי רקדן"  סיפורו של מניש צ'והן, צעיר הודי, בדרכו להיות רקדן כנגד כל הסיכויים, "המשימה" על צעיר אמריקאי היוצא לשליחות מיסיונרית מסוכנת באי מרוחק שרק אנשים ספורים הגיעו אליו, ומעטים עוד יותר שבו ממנו. עוד בפסטיבל: מחווה מיוחדת לסרטי סטודנטים ממכללת ספיר אשר בשדרות, סרטים של יוצרים מקומיים ממעלות-תרשיחא, סדנאות ופאנלים.

מתי: 25-22 בנובמבר

  

מוזיאון האשליות חוזר לפעילות

מוזיאון האשליות בנמל תל אביב פותח את שעריו לקהל. מפוני העוטף, הדרום והצפון יוכלו להיכנס ללא תשלום בתיאום ורישום מראש. מרחב מוגן נמצא בסמיכות.

מתי: שישי, 16:00-10:00, שני-חמישי, שבת 17:00-10:00

לפרטים: הרשמה מראש בלבד, באמצעות הודעת וואטסאפ  054-4971562

 

 מוזיאון האשליות     צילום: רונית סבירסקי

 

קרקס קלאס - סדנאות ומופעי קרקס

קלאס במצפה רמון הוא מיזם קרקס שהקים מור רון. הוא מקיים במקום סדנאות ומופעי קרקס לקהל הרחב ולקבוצות תוך חיבור אל הטבע המקומי. סדנאות הקרקס כוללות סדנת ג'אגלינג וסדנת אקרובאלנס, הוא מעלה מופע קרקס אור קולי של 45 דקות שנעשה בהשראת עולם החלל ובמרכזו דמות תיאטרלית מצחיקה. במופע משולבים כלי אור ולד מסונכרנים למוזיקה. מתאים מגיל 5 ומעלה. בנוסף, אירועי קרקס ניידים ולהטוטנים לאירועים מיוחדים. סדנאות לזוגות, משפחות או קבוצות של 5 משתתפים ומעלה.

מתי: בתיאום מראש

לפרטים: 052-6219958

  

פעילויות לכל המשפחה במוזיאון ארצות המקרא

מוזיאון ארצות המקרא נפתח לקהל ומקיים פעילות לכל המשפחה. בין הפעילויות הדרכות בתערוכות השונות, פעילות עצמית למשפחות, סיור בהנחיית ספרון אינטראקטיבי שכולל חידות וסיפורים, מרוץ למוזיאון ופעילויות נוספות.

מתי: ראשון – חמישי, 15:00-10:00

לפרטים: כניסה ללא תשלום למשפחות מפונים, טל. 02-5955312 

 

מיצב סאונד חדש בבית הנסן

בבית התה- גלריית סאונד בבית הנסן בירושלים נפתח מיצב סאונד חדש מאת היוצר הבינתחומי דניאל קיצ׳לס. עבודת סאונד שיצר עבור הגלריה בשם "רוחות". בחלל הגלריה, בקתדרלה דמיונית עומדים ארבעה גברים, יצחק רבין ושלושה זמרים. ביחד הם מבצעים טקס, מסע מוזיקלי-טקסטואלי, המבוסס על ראיון באנגלית שנתן רבין בשנת 1994 שנה לפני הירצחו. קולו של רבין מהדהד בחלל כרוח רפאים אשר חוזרת להשמיע את קולה לאחר כמעט שלושים שנה,  ופוגשת את החברה הישראלית בהווה. אל קולו של רבין שוזר קיצ׳לס קולות של מקהלת גברים, המשמשת מסגרת מוזיקלית, דרמטורגית ומוסרית למונולוגים שלו.

מתי: פתיחה 23 בנובמבר, שעות פעילות שני-חמישי 16:00-10:00, שישי עד 14:00 (נעילה 1 בפברואר 2024)