סושיית הונו Sushi&wok – האסייתית הכשרה שלוקחים הביתה

 

הונו סושי אנד ווק Sushi&wok HONO לקחה את הסושי שלה מספר צעדים קדימה ויצרה שילוב יפני ים תיכוני עם פיסטוק, קדאיף ופקאן מסוכר. היא ביססה את מעמדה בקרב הסושיות הכשרות ופועלת בעיקר כטייק אווי מבסיס השיגור בגבעת שמואל.

 

קומבינציית ספיישלים      צילום: רונית סבירסקי

 

בדומה למהפכה שהתחוללה בזהות השמנמנה וטעמי המילוי של הסופגניות כך הולך טרנד היצירתיות של מי יכין את הסושי הכי מקורי וצובר תאוצה. מה עוד אפשר לעשות לפיסה הקטנה והעגלגלה שעוד לא עשו. הפכו אותה אינסייד אאוט, טגנו אותה, הוסיפו לה מרכיבים וטעמים, שיחקו עם סוגי האצות, הוסיפו מילויים ושיפרו תיבולים. יפני לא יבין זאת אבל החך הישראלי מחפש ריגושים ופיצוצים על הלשון.

 

 מעטפת מנגו, שקדים ועירית קצוצה    צילום: רונית סבירסקי

 

סושיית הונו נפתחה במהלך הקורונה והתאימה את עצמה לרוח התקופה כשהיא ערוכה למשלוחי טייק אווי בכל שעות היום. השם הונו פירושו ביפנית להבה ויש להם כנראה מסר מאחורי השם שמתחבר עם הטעמים. בהונו היצירתיות המתפרצת באה לידי ביטוי בקומבינציית הספיישלים שמגיעה עם 92 יחידות שנראות במגש האירוח כמו ציור אימפרסיוניסטי. נגיעות של אדום עם ירוק וכתום, צהוב, לבן, שחור, סגול וחום. כל שנים או שלושה רולים מעוצבים ומורכבים מטעמים שונים. במרכז המגש חמוצים יפניים בפינות תאים קטנים עם וסאבי וג׳ינג׳ר כבוש. הרטבים מגיעים בקופסאות נפרדות והם כוללים רוטב סויה קלאסי, ספייסי מיונז וטריאקי.

 

אגוזי פקאן מסוכרים ושקדים מטוגנים    צילום: רונית סבירסקי

 

אז מה היה לנו במגש?

רול סופיסטוק עם סלמון אפוי, טמאגו ואבוקדו במעטפת סלמון נא ושימו לב פירורי פיסטוק. קרייזי סלמון הוא סלמון נא, אבוקדו ובטטה במעטפת סלמון צרוב בטריאקי, קריספי בטטה, טמפורה, שומשום ועירית קצוצה. מיאנגו הוא רול של ספייסי סלמון, פטריית שיטאקי במעטפת מנגו ועירית.

 

שבבי בטטה, טמפורה וחמאת בוטנים     צילום: רונית סבירסקי

 

סלמון SKIPPY הוא שילוב מפתיע של סלמון אפוי בטריאקי, בטטה בציפוי שבבי טמפורה ו... חמאת בוטנים ופקאן מסוכרים. רול וולקנו מורכב מסלמון אפוי מתובל, בצל ירוק, אבוקדו, מלפפון, עירית, שומשום וקריספי סלק.

 

ירקות מוחמצים במרכז המגש     צילום: רונית סבירסקי

 

זה עוד לא הכל הנה מגיע קדאיף רול עם סלמון אפוי, גבינת שמנת צמחית, אבוקדו ושיטאקי במעטפת סלמון נא, שערות קדאיף, טריאקי ועירית. סביצ'ה רול טומן בחובו ספייסי טונה, שבבי טמפורה, אבוקדו ומלפפון בציפוי עירית יחד עם סביצ'ה טונה ועל ראשו מונחים שקדים קלויים. זו בהחלט חגיגה של טעמים בצבעים במגש אחד.

 

סושי קלאסי, סלטים, מרקים ונודלס

בהונו יש את הסושי הקלאסי, סנדוויץ' סלמון נא או אפוי, נגירי וסשימי. לכל אלה אפשר להוסיף מרק מיסו, טום יאם (בחורף), סלט ווקאמה, טטאקי סלמון, סלט פוקי, שיפודי מאקי סלמון מטוגן בטמפורה, מוקפצים של נודלס קלאסי, אטריות תרד בקארי, נודלס עם נתחי אנטריקוט וחזה אווז, פאד תאי. יש גם מנות עיקריות של סטייק סלמון, נתחי עוף בקארי, באנים במילויים שונים. באגף הקינוחים הכשרים סושי טופי בננה, קרמינו בייגלה וטופי קראנץ'.

 

מחירים: סושי מאקי 22-18, אינסייד אאוט 38 שקל, מטוגנים 47-32 שקל, קומבינציות 185-68 שקל, קומבינציות ספיישלים של מגשי אירוח 515-250 שקל, מרקים 36-21 שקל, סלטים 59-28 שקל, עיקריות 85-45 שקל.

 

https://orders.hono.co.il/he, טל. 2919*, שעות איסוף: ראשון-חמישי, 10:30 -23:00, שישי, 10:30 -15:00, שבת, 18:00 -23:00