לתרגל יוגה בקטלוניה

  

המטייל הישראלי כובש יעד אחרי יעד בטיוליו בעולם ומחפש דברים חדשים. איריס ורמי סמסון, מטפלים ומנחי סדנאות ותיקים מהיישוב עין עירון מצאו דרך לא שגרתית לארגן טיולי נשים ליעדים מיוחדים בעולם. 

 

מרחבים ירוקים מכל מרספת   צילום: איריס סמסון

 

תרגילי נשימה וריקודים מקודשים

חבל קטלוניה הוא מהעשירים והמתבדלים ביותר מבין חבלי ספרד. תושביו פיתחו תרבות השונה מזו של אחיהם הספרדים, הם מדברים בשפה מקומית - "קטלונית" ,Catalan ויחד עם זאת הם מדברים ומבינים ספרדית. רבים מהתושבים המקומיים לא רואים עצמם כשייכים לאומה הספרדית.  עובדה זו  העניקה למקום צביון קוסמופוליטי.

 

סיומו של חבל קטלוניה הוא גם סופו של רכס הרי הפירנאים בנקודה הקרובה ביותר לשפת הים. בקטלוניה מצויות שמורות טבע ייחודיות הפרושות על פני שטח עצום ואינן גדושות בתיירים.  שמורות אלו ובהן שמורת מונטסני montseny, היו מבודדות וכתוצאה מכך התפתחה בהן תפיסה רוחנית אשר שמה דגש על החיבור הנשי לאדמה. איריס ורמי סמסון מתרגלים עם המשתתפים תרגילי נשימה עמוקה בין עצי אדר מרשימים ועתיקים ורוקדים ריקודים מקודשים על יד בריכה טבעית.

 

מלון בשמורת טבע

הבוקר מתחיל במדיטציה מודרכת אשר מתקיימת על כר דשא גדול מול הנוף ההררי. רמי סמסון שהוא מטפל בשיאצו ועיסוי מטפל כל יום במשתתפת אחרת, כך שגם שרירים מכווצים זוכים לעיסוי בסופו של יום. המלון שבו לנים Husa de san Bernard  ממוקם בתוך שמורת טבע . מכל מרפסת משקיפים אל מרחבים ירוקים. המלון מוקף גינות ובריכות של צבים ויש בו חדר פעילות רחב ידיים וחדר טיפולים אינטימי. מיקומו של המלון, הנוף והכנסייה הקטנה שלו מהווים יעד מבוקש לזוגות שנישאים במקום.

 

מלון Husa de san Bernard   צילום: איריס סמסון 

 

מפרצים וכפרי דייגים

לאחר פעילות הבוקר יוצאים לטייל ביעדים סמוכים ביניהם קוסטה ברווה. חופי קטלוניה  ואזור קוסטה ברווה מציעים קו חוף פראי, נופים מרהיבים, מפרצונים רומנטיים וכפרי דייגים. כיאות לטיול שהדגש בו על השקט הפנימי והחיבור לטבע מגיעים לכפר דייגים פחות מוכר טוסה דל מאר, שפירושו "גן העדן הכחול" ושם מטפסים על מגדל שבראשו פסל של השחקנית אווה גרדנר אשר כיכבה בסרט "פנדורה" שצולם בכפר השקט. עוצרים לתצפית נוף ולארוחת דגים מהמטבח המקומי.

 

גאודי וסדנת הילינג

מדי יום מתקיימת פעילות בוקר שונה שכוללת חשיבה חיובית והעצמה אישית ולאחריה ממשיכים לטייל. בברצלונה, העיר התוססת, משאירים זמן לקניות או לביקור באתרים האדריכלים שיצר האמן גאודי ברמבלאס או בעיר העתיקה. בגירונה מבקרים באזור העתיק ומקבלים הסברים על חשיבות העיר בחיי היהודים במקום.Lazy  Day הוא יום של סדנת טיפול הדדי, הילינג והליכות מרובות בטבע ובסיומו ביקור בשוק ימי ביניים בעיירה סמוכה. יום אשר בו אפשר גם לקרוא ספר מול הנוף או לנגן בגיטרה.

 

דאלי ומדיטציה

לאחר בוקר של מדיטציה וריקודים יוצאים לבקר ב"פיגארס", במקום בו נמצא מוזיאון דאלי. המוזיאון ממוקם בתוך. בנין התיאטרון העירוני הישן, שניזוק קשות בשריפה. הוא ניתן לסלבדור דאלי על ידי העיר  בערוב ימיו כדי שיבנה בו מוזיאון מיוחד ומוזוליאום לעצמו. האמן, יליד העיר, יצר במבנה הקונבנציונלי ארץ פלאות של ממש, עם כל יצירותיו, מתקופות חיים שונות ובסגנונות מגוונים, יחד עם מיצגים ופסלים שהפכו את המבנה לדיסנילנד סוריאליסטי לגמרי. המוזיאון בולט למרחוק בצבעו הורוד ובפסלי ביצים ענקיות שמעטרות את קירותיו החיצוניים. פסלי ענק שמוצבים בכניסה אליו מושכים תשומת לב מיוחדת.

 

נכנסים לתוך גזעים חלולים של עצים עתיקים   צילום: איריס סמסון

 

צמחי מרפא ובריכה שחורה

רמי סמסון מטפל ומומחה לצמחים ובעיקר צמחי מרפא מדריך את הסיור בגנים הבוטנים בבלאנס. גנים אשר צופים על נוף מרהיב וכוללים 4500 זנים מחמש יבשות. יום טיול נוסף מתחיל בדמיון מודרך על הדשא ולאחריו יציאה לשמורת הטבע הענקית. שמורה שהוכרזה כאזור ביוספרי אשר גדלים בו זנים מיוחדים של עצים וחיות. בשמורה מגיעים אל "בריכה שחורה" שמימה משקפים סלעי בזלת אשר נמצאים במקום. המטיילים נכנסים לתוך גזעים חלולים של עצים עתיקים. איריס מנחה ריקוד מקודש אשר בו כל אחת מבטאה את כוחה ועוצמתה כאישה שמתמודדת  עם החיים וגם מפרגנת לעצמה.

 

במעבה היער אוכלים במסעדת טבע ובדרך חזרה עוצרים בהר המוסראט המרשים. אתר טבע מיסטי אשר בראשו מנזר ומוזיאון מרתק. ניתן לעלות ברכבל לפסגה, או להסתפק בהדלקת נרות וקטורת ובהקשבה לשירת הנזירים. בחוץ במרפסת מול הנוף מקיימים מדיטציה לסיום והודיה לטיול מיוחד ומרגש שחוזרים ממנו עם כוחות ושלווה  עמוקה.