קפה בהשראת בצלאל

 

קפה בצלאל נראה כמו קפה פריסאי קטן במדרחוב צדדי הצמוד לבית האמנים ובנין בצלאל הישן. מקום קטן, שבעה שולחנות וגדוש בצעירים בעלי חזות של סטודנטים לאמנות. ריח של קפה וקרואסונים מסתלסל באוויר ומיד עם הכניסה מגישים לבאים כוס מים עם פלח תפוז. את המקום פתחו גיא סלוק ועזר אבאיו, בעלי מסעדת מונא הממוקמת בבנין בית האמנים.

 

קפה בצלאל    צילום: רונית סבירסקי

 

ניחוח אמנותי

רצפת עץ כהה במראה עתיק, אריחי קרמיקה אפורים מרפדים את גב דלפק השירות, זר פרחים רענן וויטרינת זכוכית שמציגה את המגוון היומי. כריכים עשויים מסוגי לחמים שונים, קישים, עוגת גזר, קרואסונים ממולאים ודיינשים.  לאורך הקיר מתקן שמאגד בתוכו עיתונים יומיים ומגזינים. מחלונות הזכוכית הגדולים משקיפים אל המדרחוב ואל החתול הלבן שקבע את ביתו על סף הדלת. בימי שמש חמימים אפשר לשבת בחוץ ולהתענג על האוויר הירושלמי הצלול והמבנים האדריכלים בטעם של פעם.

 

קראסון ממולא    צילום: רונית סבירסקי

 

פלטה של צייר

בתפריט אפשר למצוא כריכים שמוגשים עם ירקות חתוכים, במילוי חביתה, קפרזה, תוניסאי, סלמון מעושן או קממבר-מוצרלה (33-19 שקל). טוסטים של פטה, גבינת אמנטל וביצה או טוסט מוצרלה (44-25 שקל), סלטים מגוונים כולל סלט בצלאל הביתי (44-39 שקל), קרואסון ממולא בגבינת אמנטל או בסלמון מעושן (25-22 שקל).

 

מיץ סחוט וגרנולה    צילום: רונית סבירסקי

 

ארוחת הבוקר מוגשת על צלחת גדולה כשכל המרכיבים מוצגים עליה כמו פלטה של צייר: גבינת סנט מור, אמנטל, לבנה, סלט טונה, סלמון מעושן, חביתה, לחמים, ריבה, ירקות ובגביע זכוכית קטן מוזלי יוגורט. ארוחת הבוקר כולל מיץ סחוט טבעי וקפה מאורו (55 שקל). את ריבת העגבניות מכינה אמא של עזר והיא מכילה נגיעה רכה של אניס.

 

ארוחה בוקר מוגשת כפלטה של צייר   צילום: רונית סבירסקי

 

קפה חלבי, מדרחוב בצלאל 8,  שעות פתיחה: ימים א'-ה' 7:00-22:00 , שישי 7:00-16:00

טלפון: 02-6259164