בני אוהב דגים

 

הוא החל את דרכו על סירת דייגים, יצא בשעות החשיכה אל לב הים וחזר עם שחר כשברשתו שלל הדגה היומי. כך שנים על גבי שנים בילה בין הגלים וכשהגיע ליבשה הכין לבני משפחתו ולחברים דגים מופלאים. ביום שבו החליט לתלות את המשוטים פתח את המסעדה שהפכה למותג "בני הדייג" בנמל יפו. הוא המיר את הסירה במטבח ואת הגלים באש הגריל והתחיל לבשל את הדגה היומית. בני רבה הוא הדמות והאישיות שמאחורי השם "בני הדייג". לא רק הדגים שלו טעמו לחייך הסועדים, גם האישיות הכובשת ושמחת החיים הביאה אליו אוהבי דגים ואוהבי חיים. העסק גדל והיום הוא כבר רשת שמנוהלת על ידי בני המשפחה.

 

דג על הים

הוא משתדל למקם את המסעדות קרוב למים כך פתח את מסעדת נמל תל אביב והאחרונה בסדרה היא מסעדת המרינה בהרצליה. מול תורני היאכטות  ושובר הגלים כשקרני השמש החורפיות בוקעות בין העננים אפשר לסחוט מיץ לימון על דג עסיסי ולנשום את ריח הים. לקראת החורף נוספו לתפריט מנות חדשות שמבוססות על דגה ימית טרייה ופירות ים. טיב הדגה בחורף עולה והמגוון גדול יותר, טעמם של פירות הים איכותי והם נשמרים טוב יותר בטמפרטורות קרות.

 

בתפריט

דגים, דיונונים, תמנונים, רכיכות, פירות-ים, אצות ומלח. אחד האתגרים הגדולים שעומדים בפני כל טבח, הוא לקחת את כל השפע הזה ולהפוך אותו למרק מהביל. ל"בני הדייג" צי של סירות היוצאות בלילות לים ומביאות כל בוקר אספקה טרייה של דגה ופירות ים, מהם רוקחים 2 סוגים של מרקים. אחד מרק פירות ים בשילוב ירקות העונה (110 שקל) והשני מרק דגים עם ירקות שורש (79 שקל). עוד במנות ראשונות קרפצ'יו לוקוס בנוסח הדייגים (59 שקל). הלוקוס נחשב למלך של הדגים ובחורף איכותו אף עולה. למנת ביניים מגישים מיקס פירות ים רויאל, עם מבחר עשיר של פירות ים (110 שקל לפלטת יחיד ללא סרטנים, 260 שקל  למיקס רויאל זוגי, כולל סרטנים). לעיקריות: בר-ים במלח, עשיר בטעמים טבעיים  ולוקוס בתנור עם ירקות העונה ועשבי תיבול (280 שקל לקילו - מנה זוגית). ובגזרת הקינוחים: עוגת גבינה עם שכבת קפוצ'ינו עדינה ופקאנים מסוכרים וניקול - עוגת מוס שוקולד לבן עם שכבת שוקולד מריר על מצע מרנג שוקולד (35 שקל).