יקב פסגות - סיור וטעימות יין

 

יקב פסגות הינו יקב בוטיק שממוקם בנקודת נוף פסטורלית על צלע הר במרומי "נחלת בנימין" צפונית לירושלים. הוא הוקם ב-2003 על ידי יעקב ונעמה ברג. היקב החל את דרכו כיקב גראז' וייצר בשנתו הראשונה כ-4000 בקבוקים.

 

 

יישון היין במערה עתיקה

ההקפדה על איכות היין, שיטות גידול ייחודיות של ענבים ותהליך היישון תרמו להשגת יין איכותי ביותר. היינות המשובחים ביותר מתיישנים במערה עתיקה מימי בית שני הנמצאת בלב כרמי היקב. הביקוש גדל וכיום מייצרים ביקב 80,000 בקבוקים בשנה שרובם מיועדים ליצוא. יינות היקב נמכרים בארצות הברית, קנדה, דרום אמריקה, אוסטרליה, צרפת, יפן ואנגליה.

 

 

גפנים נטועות בסלע

כרמי היין של היקב נטועים על טרסות גיר עתיקות בגובה 900 מטרים מעל פני הים בצפון הרי ירושלים. הגפנים הגדלות בכרם ייחודי זה, נטועות בתוך סלע שנקדחו בו חורים עבור כל שתיל ושתיל. שורשי הגפן החודרים אל תוך הסלע כמעט ואינם מושקים ובכך משפיעים על איכות הענבים הנדירה ועל המורכבות הייחודית של יינות היקב. הבציר כולו ידני ומתבצע בשעות הבוקר המוקדמות. הטיפול ביין נעשה בעזרת מכשיר איכותי ומתקדם, תוך שמירה קפדנית על איכות היין.

  

 

קו היינות של יקב פסגות כולל:

 

פסגות אדום - סידרת היינות המובחרת של היקב מורכבת משילוב ייחודי של ענבי קברנה סוביניון, ענבי מרלו, ענבי קברנה פראנק וענבי פטיט וורדו. היין יושן בחביות עץ אלון צרפתיות ואמריקאיות במשך 14 חודשים ומתאפיין בגוף מלא ועשיר עם תיבול עדין וניחוחות וניל המשתלבים עם טעמי פירות יער וצימוקים.

 

פסגות קברנה סוביניון - הופק מענבי קברנה הגדלים בכרמים שבהרי ירושלים. היין יושן בחביות עץ אלון צרפתיות במשך 13 חודשים ומצטיין בפרותיות ובארומות שזיפים ודובדבנים בשלים. יין זה משתלב היטב עם מאכלי קדירה בשריים.

 

פסגות קברנה סוביניון -  SINGLE- VINEYARD - הופק מענבי קברנה סוביניון הגדלים בכרם יחידני על צלע הר המתנשא לגובה 900 מטרים בצפון הרי ירושלים. כרם ייחודי זה גדל בטרסות גיר עתיקות, תוך שמירה על יבול נמוך במיוחד, השקייה מזערית וטיפול ידני מסור. יין זה התיישן במשך 13 חודשים במערה עתיקה מימי בית שני.

 

 

פסגות קברנה-פראנק- יין זה הופק על טהרת ענבי קברנה פראנק הגדלים במושב מטע שבדרום הרי ירושלים. היין יושן בחביות עץ אלון צרפתיות במשך 13 חודשים והינו מאפיין קלאסי של זן ענבים זה. ניתן לחוש ברמיזות פלפל בתיבול עדין ובארומות ירוקות ובוסריות האופייניות לזן זה.

 

פסגות ויונייה- יין לבן המיוצר מענבי ויונייה.

 

פסגות מרלו - פסגות מרלו הופק מענבי מרלו הגדלים בכרמי צפון הרי ירושלים. היין יושן בחביות עץ אלון צרפתיות במשך 13 חודשים ומצטיין בפרותיות ובארומות שזיפים ודובדבנים בשלים. ליין טאנינים רכים וסיומת עדינה ומתובלת.

 

פסגות פרת - יין בסגנון פורט המופק משילוב ייחודי של מספר זני ענבי יין איכותיים. היין יושן בחביות עץ אלון המוצבות בשמש הים תיכונית, תהליך המוסיף ליין ארומות וטעמים מיוחדים.

 

את היינות של "יקב פסגות" ניתן להשיג בחנויות היין  ברחבי הארץ.

 

 יין וגבינות    צילום: רונית סבירסקי

מרכז מבקרים  

לאחרונה חנך "יקב פסגות" מרכז מבקרים יפיפה הצופה אל נוף בראשית ומשמש גם כמרכז המבקרים של חבל בנימין. המרכז זכה לשם "נחלת בנימין". מבנה האבן והנוף המרהיב מותאמים להפקת אירועים קטנים וגדולים ולסיורי קבוצות ויחידים. מרכז המבקרים "נחלת בנימין" - יקב פסגות, מציע למבקרים סיורים וארוחות במגוון רחב של אפשרויות: 

* סיור מודרך ביקב - 15 שקל לאדם (מעל גיל 6)

* סיור מודרך + טעימות יין- 30 שקלים לאדם

* סיור מודרך + טעימות יין + ארוחת גבינות מיושנות - 69 שקלים לאדם (ארוחת גבינות כוללת: פלטת גבינות, 

   קרקרים, מקלוני ירקות)

*  סיור מודרך + טעימות יין + ארוחה חלבית של היקב - 85 שקלים לאדם (ארוחת היקב כוללת- פלטת גבינות,

    מבחר לחמים, מקלוני ירקות, סלט עלי בייבי, קישים, ולזניה. קפה  לקינוח).

*  סיור מודרך + טעימות יין + ארוחה בשרית- 85 שקלים לאדם.

* כמו כן מתקיימים ביקב: הרצאות יין וערבי טעימות יין מקצועיות עם היין יעקב ברג.

* סדנאות שוקולד ויין - הכנת משקאות שוקולד ויין, התאמות יין לסוגי השוקולד השונים, הכנת פרלינים ממולאים יין ,   

   טראפלס ועוד מגוון גדול של מתוקים.

 

לתאום ביקור ולסדנאות יש להתקשר לטלפון  052-7710000

  

ניתן גם לבקר באתר היקב : WWW.PSAGOTWINES.COM