יקב ירושלים - מרכז מבקרים בטחנת הרוח העתיקה

 

יין, גבינות ותצפית אל החומות העתיקות של ירושלים. יקב ירושלים מחבר את העיר העתיקה עם השכונה הראשונה שיצאה מתוך החומות

 

 טעימות יין    צילום: רונית סבירסקי

 

באחד האתרים היפים ביותר בירושלים למרגלות טחנת רוח מאמצע המאה ה-19 עומד קרון עץ וסביבו חביות יין, שולחנות, כסאות ושמשיות. מרכז המבקרים של יקב ירושלים התמקם במתחם הפתוח של טחנת הרוח ההיסטורית במשכנות שאננים כשהוא צופה אל נופי העיר העתיקה.

 

טחנת הרוח מונטפיורי     צילום: רונית סבירסקי

 

בסוף המאה ה-19 כשתושבי ירושלים חיו בצפיפות ברובע היהודי בעיר העתיקה ולא העזו לצאת מחוץ לחומות מפחד של שודדים וחיות טרף, צמח לו בין החומות יקב. הוא הוקם על ידי יונה וציפורה מנדלסון ופעל בין החומות עד מלחמת העצמאות. כשהתושבים היהודים נאלצו לעזוב את העיר העתיקה הועבר היקב לשכונת בית ישראל ובשנת 1976 קבע את משכנו באזור עטרות בצפון ירושלים.

 

יינות אדומים ולבנים        צילום: רונית סבירסקי

 

בשנת 2006 נרכש היקב על ידי משפחת גואטה, בעלת אגודה חקלאית שיתופית של משפחת כורמים ממושב בני ראם. הם החליטו להרחיב את פעילותם לתחום היין והתיירות והקימו את יקבי ירושלים. היקב עבר שינויים והתאמות לעידן המודרני והיינות שלו נמכרים בארץ ובעולם ומשתתפים בתחרויות בין-לאומיות. זהו היקב היחיד שפועל בתחום עיר הבירה ירושלים כחלק ממורשת אבות.

 

פלטת גבינות לקבוצה     צילום: רונית סבירסקי

 

החיבור ההיסטורי עם טחנת הרוח מונטפיורי הוא סגירת מעגל של סיפור היקב שיצא מן החומות ועבר מהעיר המזרחית למערבית. טחנת הרוח הוקמה על ידי משה מונטפיורי ורעייתו יהודית בשנת 1857 על גבעה מעל גיא בן הינום וצופה אל שער יפו, הר ציון ומגדל דוד. בתחילת המאה ה-21 נערכו בה שיפוצים וכנפיה הוחלפו ובשנת 2018 יקבי ירושלים פתחו למרגלותיה את מרכז המבקרים שלהם. הרחבה מרוצפת באבן, לצדה הכרכרה של מונטפיורי מוצגת במבנה אבן עם חזית של זכוכית. הטחנה המרשימה והנוף הפסטורלי יוצרים מסגרת מיוחדת לטעימת היינות.

 

מול חומות העיר העתיקה    צילום: רונית סבירסקי

 

משפחת גואטה בחרה לגדל את ענבי היין שלה באזורים שונים. הם מטפחים חלקות גפנים בהרי ירושלים, שפלת יהודה ומורדות הכרמל. הם פועלים בשיתוף פעולה עם כורמים וצוות ייננים כדי להשיג את התוצאות המרביות בתנאי הגידול של הזנים השונים. הכרמל נחשב לאזור היסטורי של גידולי ענבים ליין עוד מתקופת הברון ומאופיין באדמת טרה רוסה ורוחות מערביות. הם נטעו כרם בוואדיות למרגלות ההר ומגדלים את הזנים של ענבי קריניאן, פטיט סירה, מרסלאן וקולומברד. בשפלת יהודה באזור של אדמת קירטון בגובה 450 מטרים שמתאפיין באוויר יבש וממוצע של 450 מ"מ גשם בשנה הם מגדלים פטי ורדו, קברנה פרנק, גרנאש ומוסקט. בהרי ירושלים הכרמים נטועים בגבהים שבין 850-450 מטרים באדמת טרה רוסה עשירה באבן גיר. האזורים שבחרו מתאפיינים בלילות קרים לכל אורך השנה ולחות נמוכה במהלך היום. הזנים האדומים: קברנה סובניון, מרלו, שיראז, פטי ורדו ופינו נואר והלבנים: סובניון בלאן ושרדונה.

 

קרון היינות    צילום: רונית סבירסקי

 

סדרת הפרמיום מיוצרת מענבים שגדלים בהרי ירושלים ומורדות הכרמל ברובם זניים ומתיישנים בחביות עץ בשילוב מכלי נירוסטה. סדרת פרויקט טחנת הרוח היא היוקרתית שלהם והם בוחרים עבורה את הענבים מהחלקות הנבחרות בכל בציר. סדרת מרתף המלכים מבוסס על יינות משפלת יהודה ומוגדרים כיינות פירותיים שמתאימים לארוחה משפחתית או ערב עם חברים.

 

טעימת יין ופלטת גבינות זוגית    צילום: רונית סבירסקי

 

במרכז המבקרים ניתן לטעום את היינות השונים ולצרף פלטת גבינות. טעימת 3 סוגי יינות מלווה בהסברים 40 שקל ליחיד, טעימת 6 יינות מסדרות פרמיום ורזרב מלווה בהסברים והתאמת היינות לארוחות ולמנות במחיר 75 שקל ליחיד.

מרכז המבקרים פועל בימי ראשון-חמישי 17:00-10:30, שישי 14:00-10:00. סגור בשבתות וחגים. טל. 02-6646062