פתאום קם אגם

  

אגם מונפורט במעלות תרשיחא מתאים לטיול רגוע משפחתי לצד פסלים, ברווזים וגשרים על המים

 

עצים, צמחים ופסלים

בלב פארק ירוק המשתרע על פני 350 דונמים בעיירה הגלילית מעלות-תרשיחא מצוי אגם תכול מוקף עצים, צמחייה ופסלים. "אגם מונפורט" הוא אגם מלאכותי שבימות השבוע אפשר לתפוס בו שלווה ולטייל על גדותיו. בסופי שבוע הוא מהווה מוקד משיכה למשפחות ולילדים. האגם אינו מיועד לדיג או לרחצה ובוודאי שלא למנגלים. זוהי פינה של טבע למטיילים ולתושבי האזור שאפשר לקיים בה פיקניק, לטייל או לקרוא ספר.

 

פארק ירוק ואגם במרכזו    צילום: רונית סבירסקי

 

איים צפים

האגם משתרע למרגלות היישוב מעלות, מוקף במרחבי דשא ירוקים ופסלי אבן. איים צפים במים ועל גדותיהם נשפכות אל המים ערבות בוכיות. סירות משייטות בעצלתיים, קרפדות מקרקרות, צבים צוללים וברווזים מגעגעים. גשרוני עץ ציוריים מקשרים בין האיים וזוגות חבוקים יושבים על ספסלים בצל העצים.

 

מזרקות וספסלי ישיבה מול הנוף    צילום: רונית סבירסקי

 

פסלים שנוצרו בשטח

הדרך הטובה ביותר ליהנות מן הפארק היא בטיול רגלי בין שביליו. המדשאות רחבות הידיים מנוקדות בעשרות פסלים של אמנים שהותירו את עבודותיהם בשטח. מדי שנה מתקיים במקום פסטיבל פיסול שבו המבקרים יכולים לראות את הפסלים במהלך יצירת הפסל. מתוך שלל הפסלים נשארות בשטח יצירות נבחרות שמעטרות את המקום.

 

גינות נוי ופרחים     צילום: רונית סבירסקי

 

אם תגיעו באמצע השבוע תוכלו למצוא פינות שקטות שאיש לא מגיע אליהן. בלב האגם בנו חצי אי שאליו מגיעים גשרונים. תעלות צרות מובילות את המים בתוך סבך ירוק של צמחייה ועצים. הכניסה לאגם חופשית וישנן פעילויות לילדים בתשלום ביניהן שיט קיאקים ופדלים באגם. הפארק פתוח כל היום בכל ימות השבוע.