חדרי הבריחה שהפכו למרחבי בריחה בטבע 

משחקי הבריחה הקבוצתיים יצאו מהחדר הסגור אל מרחבי הטבע הירוקים. מהצפון עד הדרום בפארקים ובגנים הלאומיים רכובים על רכבי גולף מנסים לפצח את המשימות שיובילו לשביל הבריחה.

 

פצצה מאיימת על גוש דן, סליק סודי מתחבא בעמק המעיינות, סוד בושם האפרסמון, חוזרים בגלגל הזמן לעת העתיקה, מחפשים חותם קדוש, רודפים אחרי חרפושית מצרית או מפצחים קוד של כספת.  

 

סליק סודי בפארק המעיינות

אסקייפארק המעיינות הוא קווסט רכוב בין מעיינות ושדות ירוקים רכובים על כלי רכב חשמליים ידידותיים לסביבה. בהגעה לאתר מקבלים תיק משימות, מכשיר קשר ורכב חשמלי עם מכשיר איתורן. המשימה היא לאסוף לאורך הדרך קודים שיסייעו לפתוח את דלת הסליק הסודי. אפשר גם לנוע במספר רכבים ולהתחרות זה בזה.

 

 רכבים חשמליים ירוקים בפארק המעיינות      צילום: רונית סבירסקי

 

המשימה לוקחת את המשתתפים לתקופת חומה ומגדל לימים שלפני קום המדינה. שלמה גור, האיש שהגה את רעיון חומה ומגדל היה רכז הביטחון של קיבוץ ניר דוד והקים בחשאי סליק עם כלי נשק שהחביא מהבריטים. לפני שנפטר הטמין ברחבי פארק המעיינות רמזים שיובילו אל הסליק וקוד שיפתח את הדלת הנעולה.

 

הפעילות בהזמנה מראש, בכל רכב 6 מקומות ישיבה ומינימום 4 משתתפים. משך המשחק כשעתיים עד שעתיים וחצי. בימים חמים מומלץ לבוא בבגד ים וציוד רחצה לשכשוך במעיינות. בשטח שפע של פינות פיקניק וישיבה לצד בריכות מים צלולים.

מחיר: 115 שקל לאדם

לפרטים: 04-6488060 או באתר

 

פצצה מתקתקת בגני יהושע בפארק הירקון

משחק הבריחה של אקו דרייב קווסט (Eco Drive Quest)  מוביל את המשתתפים לפינות נחבאות ופחות מוכרות בפארק. עוברים בין שמונה תחנות ביניהן גן הסלעים, הגן הטרופי, שבע טחנות, אגם, פסלים ואתרים נוספים. המשימות משלבות הקשבה ותשומת לב לטבע ולסביבה עם פעילויות שונות תוך שימוש במפה ומזוודה עם אביזרים ביניהם זכוכית מגדלת, משקפת ומצבר של רכב.

 

אתר שבע טחנות בגני יהושע     צילום: רונית סבירסקי

 

הסיפור הוא על אדם לא כל כך אפוי ששמו "פרופסור כאוס" שהטמין פצצה בפארק הירקון בתל אביב. המשתתפים נרתמים לנטרל את הפצצה ולהציל את הפארק לפני שתהרוס את האיזון האקולוגי בעיר. נוסעים ברכבי גולף חשמליים אקולוגיים בין התחנות השונות ואוספים את הרמזים כדי לפתור את החידות. הפעילות מתאימה למשפחות ולילדים מגיל 6 ומעלה. משך המשחק כשעתיים.
מחיר: 115 שקל לאדם, 460 שקל לרכב עם 4 משתתפים (משלמים מגיל 6 ומעלה)

פרטים והזמנות בטלפון 1-700-700-412 או באתר האינטרנט

 

מרחבי בריחה בגנים הלאומיים

רשות הטבע והגנים פיתחה פעילות של מרחבי בריחה בגנים הלאומיים שמתבצעת בשיטוט רגלי בין האתרים בגן בעזרת ערכת משחק משימות, מפה ולעיתים שימוש בסמארטפון.  בין הגנים שבהם מפעילים את מרחבי הבריחה: גן לאומי עין גדי, גן לאומי בית גוברין, גן לאומי תל מגידו, גל לאומי תל באר שבע,  גן לאומי תל אשקלון, גן לאומי תל ערד וגן לאומי כורזים.

 

חידת האפרסמון בגן לאומי עין גדי

במשך מאות שנים ייצרו תושבי עין גדי הקדומה את בושם האפרסמון, הבושם האיכותי והיקר ביותר בעולם העתיק. הם לא גילו לאיש את סוד ייצור הבושם ובפסיפס העתיק בבית הכנסת אף נמצאה קללה איומה: "מוות אכזרי לכל בני משפחתו ולאיש אשר יעז לגלות לזרים את סוד העיירה". המשימה של משתתפי המשחק היא לעזור לארכיאולוגים לגלות את סוד ייצור הבושם האגדי בעזרת ערכת משחק אחת לכל המשפחה. משך המשחק כשעה וחצי ומומלץ עד 6 משתתפים.

מתי: שישי-שבת, 16:00-08:00

מחיר: כניסה לגן הלאומי בתשלום, ערכת משחק 80 שקל לכל המשפחה.

לפרטים: בהזמנה מראש בלבד  08-9170586 או באתר 

 

 מרחב בריחה מדברי בעין גדי     צילום: רונית סבירסקי

 

לחזור בגלגל הזמן אל העיר העתיקה בית גוברין

משחק המשימות בגן לאומי בית גוברין מבוסס על חידות מאתגרות ששולחות את המטייל לפינות נסתרות וגלויות בין עתיקות האתר. מסיירים באמפיתאטרון, מתחת למושבים, צועדים לכנסייה ומחפשים בסביבתה את הרמזים כדי להגיע לפתרון. המשימות דורשות חיפוש, חשיבה, ספירה וחידוד החושים. את ערכת המשחק רוכשים בכניסה לאתר.

מתי: בכל יום 15:00-08:00

מחיר: כניסה בתשלום, ערכת משחק ללא תשלום נוסף

לפרטים: בתיאום מראש בלבד באתר

 

עיר בני החורין, גן לאומי בית גוברין    צילום: מנו גרינשפן, רשות הטבע והגנים

 

להחזיר את החותם המלכותי הנדיר בתל מגידו

משתתפי המשחק נשלחים למשימה חשובה של איתור והחזרת החותם המלכותי היחיד מסוגו שנגנב בגן לאומי תל מגידו. השודדים הצליחו להימלט והחביאו את החותם באתר. ערכת המשחק כוללת רמזים לפיצוח התעלומה לפני שהשודדים יחזרו וייקחו את החותם. משך המשחק כשעה וחצי עד שעתיים. לצורך המשחק צריך להצטייד במכשיר טלפון נייד חכם.

מחיר: כניסה לאתר בתשלום, ערכת משחק בתוספת 20 שקל למשפחה.

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד באתר 

 

 

בעקבות חותם נחש הנחושת הקדוש בתל באר שבע

משחק המשימות המשפחתי בגן לאומי תל באר שבע שולח את המשתתפים בחיפוש אחר נחש הנחושת הקדוש שנשדד. המשטרה הצליחה למצוא בכיסו של אחד השודדים מפה ועליה סימנים משונים שפיצוחם יוביל אל מקום המצאו של החותם. פתרון הרמזים בערכת המשחק יסייעו לפצח את קוד ההצפנה ולהציל את הממצא החשוב בעזרת הטלפון הנייד החכם. משך המשחק כשעה וחצי עד שעתיים.

מחיר: כניסה לגן הלאומי בתשלום, ערכת משחק 20 שקל לכל המשפחה

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד באתר 

  

 

מרדף אחרי חרפושית מצרית בתל חצור

משחק המשימות המשפחתי הוא להצליח לאתר את הקמע המצרי המלכותי בתל חצור. זהו מרדף אחרי חרפושית מצרית שנשדדה מהאתר ובעזרת תיק החקירה והממצאים שהחוקרים אספו בשטח ניתן לפצח את קוד הכספת ולהציל את הממצא החשוב. החרפושית הגיעה לחצור ממצרים בימים שחצור הייתה עיר כנענית חשובה.  המשחק מחזיר את המשתתפים לעת העתיקה ולחיים בארץ ישראל באותה תקופה בעזרת הרמזים והסמארטפון. משך המשחק כשעה וחצי עד שעתיים.

מחיר: כניסה לגן הלאומי בתשלום, ערכת משחק 20 שקל לכל המשפחה

לפרטים: בהזמנה מראש בלבד באתר 

 

 

הסודות של תל אשקלון

פעילות קבוצתית בגן לאומי אשקלון שבה נחשפים סודות העיר העתיקה. משחק חידות ומשימות מעולמות התוכן של חדרי בריחה שדורשות פתרון בעיות, פתיחת מנעולים ותיבות, משיכת חבלים, מציאת הבדלים ומישוש חפצים. ערכת המשחק כוללת מפה, חידות ומפתחות לפתיחת התיבות השונות. משך המשחק כשעה וחצי.

מחיר: כניסה לאתר בתשלום, ערכת משחק 15 שקל מתאימה עד 5 משתתפים. בשבתות וחגים יש להזמין את המשחק מראש בערכת ההזמנות.

לפרטים: באתר 

 

עתיקות וחופים בתל אשקלון     צילום: רונית סבירסקי

 

משחק ניווט ומסע מסתורי היסטורי בתל ערד

משחק ניווט ופיענוח כתבי סתרים משפחתי בגן לאומי תל ערד. מסע לגילוי סודותיה ההיסטוריים של העיר עתיקה דרך העיר הכנענית, הבאר, המצודה ומאגר המים המרשים. חזרה בזמן 3000 שנים לאחור בעזרת מפה, כלי כתיבה וחשיבה יצירתית.

מתי: כל יום, 17:00-9:00

מחיר: כניסה לאתר בתשלום, משחק הניווט בתשלום של 10 שקל

לפרטים: בתיאום מראש בלבד באתר  

 

רזי הכפר היהודי כורזים

משחק המשימות המשפחתי בגן לאומי כורזים "המרוץ לחלון" שופע משימות ורמזים שמובילים לחשיפתו של הכפר היהודי וסיפורם של "חלונות כורזים", סגנון בנייה ייחודי לאזור שהתגלה לראשונה במקום. המשחק משלב בנייה, יצירה, פתרון חידות והפתעות.  

מתי: בכל יום בשעות פעילות האתר

מחיר: כניסה בתשלום, ערכת משחק ללא תוספת תשלום

לפרטים: בתיאום מראש בלבד באתר