בלום וילג', קייקים, פארק חבלים ואומגה למים - קייקי כפר בלום בקיץ

 

במתחם קייקי כפר בלום הצמוד לאפיק הירדן יצרו חבילת נופש פעיל שכוללת לינה באוהלים ממוזגים, שיט קייקים משפחתי או זוגי, פארק חבלים, קיר טיפוס, אומגה למים ומרחבי פיקניק

 

 שיט קיקיים משפחתי או קבוצתי      צילום: רונית סבירסקי

 

חווית שיט במימי הירדן ויובליו הפכה עם השנים לאטרקציה מבוקשת ולחלק מבילוי משפחתי או זוגי של המטיילים בצפון. קייקי כפר בלום פתחו את העונה לקראת חג השבועות עם מגוון של פעילויות רטובות ויבשות ומתחם אוהלים ללינה משפחתית. 

 

 

מפגש עם עצים      צילום: רונית סבירסקי

 

המסלול המשפחתי

המסלול המשפחתי נפתח בנקודת ה"שיגור", בבית הלל אליו מגיעים באוטובוס מאתר הקייקים בכפר בלום. השיט מתבצע בסירת רפטינג, שמתאימה עד 6 אנשים ולילדים מגיל 5 ומעלה. כל משתתף מקבל חגורת הצלה ושרוך לאבטחת המשקפיים. הסירות מצוידות במספר זוגות משוטים וכל אחד מהמשתתפים יכול להתנסות בהשטה עצמית.

 

בבית הלל מקבלים תדרוך על המסלול והוראות בטיחות, כולל המחשה בסרט הדרכה. אורך המסלול כ-4 קילומטרים וכשעה ורבע של שיט. רחש המים, ציוץ הציפורים והטבע שעוטף את המשייטים הם חלק מהחוויה. כשיוצאים לשיט משפחתי מלמדים את הילדים לחתור, להימנע מהתנגשות בגדות הנהר ואיך מנווטים מבלי להתנגש בסירות הסמוכות. כולם מחכים למפלון שממתין במהלך המסלול ומעלה את מפלס המתח.

 

נקודת הסיום     צילום: רונית סבירסקי

 

ההנחיות הן לישר את החרטום ולגלוש אתו בשלווה, אבל כשמתקרבים אל האזור שבו הנחל מתכסה בקצף לבן ורעש המים הנופלים גובר, מדד הלחץ עולה. מזווית הראיה של היושבים בסירה נראה שהנהר נעלם וקשה לראות מה קורה מאותה נקודה עד שהסירה מתייצבת על קו האפס וגולשת למטה לקול צהלות השטים. בעלי הלב החלש מתיישבים על רצפת הסירה, החותרים המנוסים מנווטים את החרטום ישירות למטה, כולם נרטבים וזה הרגע שבו מצלמת האתר מתעדת את הבעות הפנים. בסיום השיט אפשר לראות את התמונות שמוצגות בדוכן מיוחד. 

 

אומגה באורך 90 מטרים     צילום: רונית סבירסקי

 נתיחה אל מימי הנהר      צילום: רונית סבירסקי

 

"טופ רופ" ופארק אתגרי

מסלול השיט המשפחתי מסתיים בכפר בלום שם נמצא פארק חבלים אתגרי "טופ רופ" עם מגוון חוויות בין שמים למים על שפת נהר הירדן לכל המשפחה וגם למקצוענים. שעתיים של פעילות עם עשרות גשרי חבלים, מתחם ירי בחץ וקשת, קיר טיפוס מקצועי בגובה 12 מטרים ואומגה ענקית באורך 90 מטרים שגולשים ממנה ישר למי הנהר הצוננים. 

 

 

פארק החבלים "טופ רופ"    צילום: רונית סבירסקי

 

בלום וילג' - חניון קמפינג מאובזר

 

מתחם ה'בלום וילג'' יוצר חבילה של לינה ונופש פעיל על גדות הירדן. 60 אוהלים משפחתיים ממוזגים מוקפים בעצים, שמשיות, ערסלים, שולחן פיקניק וכסאות. האוהלים נמצאים במרחק דקות הליכה מפארק החבלים ומנקודת היציאה לשיט הקייקים. היתרון הגדול של האוהלים הם המזגנים שמאפשרים לתפוס שלווה קרירה בחום הגדול של היום ומשינה נעימה בלילה.

 

 מתחם אוהלים ממוזגים      צילום: רונית סבירסקי

 

בכל אוהל יש מיטה זוגית ושלוש מיטות יחיד שמספיקות ל-5 בני משפחה מבוגרים וילדים. המיטות מאובזרות במזרונים, כריות ומצעים כחולים. כוננית פתוחה להנחת חפצים ובגדים ומראה תלויה. האורחים מתבקשים להביא אתם שמיכות קלות ומגבות. פתח האוהל סגור ברוכסן עם מנעול ומפתח שמאפשרים לנעול את החפצים כשיוצאים לפעילות.

 

 מגרש משחקים לפעוטות     צילום: רונית סבירסקי

 

בחזית האוהל הציבו מקרר גדול עם מקפיא, תאורה, דק עץ, שולחן פיקניק עם ספסלי ישיבה ובנוסף שולחן פלסטיק וכסאות. הרחבה בין האוהלים מוצלת על ידי עצים ושמשיות קש אפריקאיות. ערסלים צבעוניים פזורים במרחבי הדשא ולצדם כורסאות עץ עם מזרונים למבוגרים, מתקני מנגל, מטבחון מרכזי עם כיורי שטיפת כלים, מיקרוגל וקומקומים חשמליים.

 

מיטה זוגית ומיטות יחיד      צילום: רונית סבירסקי

 

במתחם ישנם גם חדרי קמפינג במבנה אבן עם 4 חדרים, מקלחת ושירותים צמודים, טלוויזיה, מקרר אישי ופינת ישיבה מחוץ לחדר. קרוואנים מאובזרים במיטה זוגית ושלוש מיטות יחיד בקומותיים ומאובזרים בדומה לאוהלים הממוזגים. ניתן להקים אוהל פרטי שמביאים מהבית לקבוצות מאורגנות. מתחם האוהלים הפרטיים מוקף בדשאות, מתקני מנגל, חשמל ותאורה בלילה, פינות ישיבה ומרחבים מוצלים. בצמוד לכל מתחמי הלינה ישנם מגרשי משחקים לקטנים, מגלשות, מגרש כדור עף וכדורגל. 

 

השיט מתאים לילדים מגיל 5 ומעלה,  שעות פעילות האתר: 10:30 – 16:30, המסלול הארוך פועל בין 14:00-10:00 ומתאים לילדים מגיל 10 ומעלה בליווי מבוגר מעל גיל 18. מחיר לינה כולל האטרקציות: 1160 שקל ללינה משפחתית באוהל ממוזג. מחיר לינה באוהל למשפחה 750 שקל. שיט קייקים 110-88 שקל לאדם. לפרטים: 04-6902616, WWW.KAYAKS.CO.IL