מלונות בעכו

 

מקומות לינה מגוונים החל מבתים עתיקים וכלה במלונות מודרניים על שפת הים

 

קלאב חוף התמרים

המלון, שעבר מתיחת פנים בשנים האחרונות, ממוקם על חוף ימה של העיר עכו מטרים ספורים מקו המים. הוא משקיף אל חומותיה של העיר העתיקה מצד אחד ואל נופו של מפרץ חיפה מן העבר השני. כל חדרי המלון ממוקמים עם נוף לים והוא מציע לובי משופץ, גן על הים עם פינות זולה, חוף ים פרטי, חדרי אוכל וחדרי עסקים. בנוסף, קאנטרי קלאב עם ספא  המציע מגוון טיפולים ועיסויים. בקיץ הקרוב יפתח חמאם טורקי עם בריכות ג'קוזי. בתקופת הקיץ מציע המלון אירוח על בסיס הכול כלול ושימוש חופשי במתקני הקאנטרי עם פעילויות מגוונות לילדים.

                              

Akkotel

מלון בוטיק הממוקם במבנה היסטורי בין חומותיה של עכו העתיקה. המבנה, ששימש בעבר כנקודת מכס טורקית, בית ספר ובית משפט, שמר על האותנטיות שלו ועל החלוקה הפנימית המקורית שכוללת 16 חדרי בוטיק מגוונים. חדרים לזוגות, חדרים למשפחות וסוויטות. כאשר כל חדר שומר על ארכיטקטורה פנימית הייחודית לו ושונה מהאחרים בצורתו וגודלו, קשתותיו וחלונותיו. במקום מסעדה פעילה.

 

באוגוסט הקרוב תיפתח בכניסה לעיר העתיקה אכסניה ברמת אירוח גבוהה בשם "אכסניית האבירים". האירוח יכלול חדרים פרטיים לזוגות ולמשפחות וגם חדרי דורמיטוריו. המבנה שנבנה על גבי חורבות העיר העתיקה, יחשוף בחלק משטחו רצפת זכוכית תחתיה יהיה ניתן לראות את העתיקות.

 

ארמון האפנדי

מלון בוטיק נוסף שעתיד להיפתח בעיר העתיקה הוא "ארמון האפנדי" של אורי ירמיאס, המוכר כאורי בורי. ירמיאס, במהלך שמונה השנים האחרונות, משפץ מבנה שנמצא תחת פיקוח המועצה לשימור אתרים ועתיד לשמש כמלון בוטיק. מדובר בשני מבנים נפרדים שחוברו בעזרת גשר ונבנו בתקופות שונות, נדבך על נדבך, כך ניתן למצוא בהם מגוון סגנונות ארכיטקטוניים: במרתף ניתן לראות שרידים מהתקופה הביזנטית, חדר אוכל מהתקופה העות'מאנית המוקדמת, אולם כניסה ומרחץ טורקי שגילו מוערך ב- 350 שנה והקומה העליונה כ- 150 שנה. המלון יכלול 12 סוויטות עם תקרות מצוירות כשפינה אחת מקורית נותרה בכל חדר ולא שוחזרה. במלון ישנם חדר אוכל קטן, מרתף יינות עם בר לאורחים, בית מרחץ טורקי, מרפסת גג לשיזוף וברביקיו. חדריו משקיפים  אל נוף ים תיכוני. 

      

החברה לפיתוח עכו מציעה מגוון כרטיסים משולבים לביקור באתרי העיר:

כרטיס משולב כולל כניסה לאולמות האבירים, מוזיאון עוקשי, מנהרת הטמפלרים ומוזיאון אוצרות בחומה – 27 שקל למבוגר, 24 שקל לילד

כרטיס משולב הכולל גם ביקור בחמאם אל באשה – 46 שקל למבוגר, 39 שקל לילד

לפרטים: http://www.akko.org.il/Hebrew/main/default.asp