פארק המים שפיים נפתח לקראת חג השבועות

 

חג שבועות שמציין את עונת הקציר ותחילת הקיץ הוא גם חג המים. פארק המים שפיים הוא הסנונית הראשונה שפותחת את עונת הרחצה והשעשועים לכל המשפחה. עשרות מסלולי גלישה לכל הגילים, מזרקות, בריכות ומרחבי דשא מוצלים

 

מגלשון הרייסר     צילום: רונית סבירסקי

 

400 עצים, מדשאות וסככות צל

בהתאם לנוסחה שהמיקום הוא אחד היתרונות הגדולים של אטרקציות תיירותיות, פארק המים שפיים מחזיק בידיו את הקלפים הנכונים. הקרבה אל הים מביאה איתה בריזה נעימה בכל שעות היום, למעלה מ-400 עצים שניטעו עם הקמת האתר ב-1984 כבר הספיקו לצמוח לגבהים ולפרוש צל על פני שטח גדול של 60 דונמים. המרחבים, המדשאות, סככות הצל הגדולות בכל מקום מאפשרים למבקרים למצוא פינה נוחה ונעימה ללא תחושת צפיפות. יתרון גדול נוסף הוא תוצר של הנחייה שאין אפשרות להכניס רמקולים או לנגן מוזיקה בפארק. זרמי המים, זרנוקי המזרקות וצהלות הילדים הם הצלילים היחידים שמלווים את השהייה במקום.

 

מרחבים גדולים סביב המתקנים       צילום: רונית סבירסקי

 

שיטת ההנחות על קניית כרטיסים מראש באתר מאפשרת לשלוט במספר המבקרים ולסגור את הכניסה על מנת למנוע עומס. מגרש חנייה גדול ללא תשלום גם הוא מוסיף נוחות למבקרים. אפשר להביא מזון אבל אסור להכניס כלי זכוכית, סכינים או להבעיר אש. בכניסה לפארק ישנה חנות שניתן להשלים בה פריטים כמו כובעים, כפכפים, מצופים, קרם הגנה או מגבות אם במקרה שכחתם להביא. יש בה גם אפשרות לנפח מצופים וגלגלי ים אבל כאלה שמתאימים לשימוש באתר.

 

מתחם הפיראטים     צילום: רונית סבירסקי

 

פיראטים, ג'ונגל ומגלשון רייסר

בפארק ישנן 12 אטרקציות שונות שפרושות על פני 6 מרחבים גדולים ויוצרות מטרייה רחבה של פעילויות מגיל שנתיים ומעלה. מתחם הפיראטים הוא הראשון שמקבל את פני הבאים. סירה גדולה שנצבעה בגווני עץ עם תרנים, מפרשים ויציאות ל-6 מגלשות שמעליהן דלי מים מתהפך שמרטיב כל אחד וגם את אלה שלא גולשים למים. המתקן מתאים לגיל שנתיים עד תשע.

 

ג'ונגל של מזרקות לקטנים      צילום: רונית סבירסקי

 

ג'ונגל הוא מתחם לפעוטות ולילדים מגיל שנה עד שמונה שפרוש על פני 700 מטרים רבועים. זוהי חגיגה של מזרקות מכל המינים והסוגים. חיות שיורקות מים, צינורות שמתיזים זרמים, פטרייה שפועלת כמו מקלחת, עץ קוקוס שהפרי שלו מתמלא מים ונשפך על ראשי הילדים וממעל משקיף קוף. גם מתוך הרצפה מתרוממים זרנוקי מים בגבהים שונים. יבשים לא יוצאים משם.

 

בריכות לכל הגילים      צילום: רונית סבירסקי

 

אחד המתקנים האהובים על הילדים מגיל 5 ומעלה או מגובה מטר ומעלה הוא מגלשון הרייסר. 4 מסלולי גלישה שצבועים בצבעי פסטל שגולשים עליהם עם גלשנים מיוחדים. מעליו מתפתלים 10 מסלולי גלישה גבוהים שנקראים ריינבוסליידס לגלישה מהירה שמפיקה צרחות מהגולשים. יש מגלשת אבובים זוגית אדומה, מגלשה כחולה שהורה יכול לגלוש בה עם ילד, שתי מגלשות מהירות מאוד ושישה מסלולים צבעוניים מהירים שהשימוש בהם הוא לילדים בגובה 120 סנטימטר ומעלה.

 

חוף ים קריבי     צילום: רונית סבירסקי

 

עולם הילד, קמיקאזה ובריכת גלים

עוד מתחם רגוע שמתאים מגיל שנתיים לפני שמגיעים למתקנים האתגרים ביותר הוא עולם הילד. בריכה שעוצבה בסגנון חוף ים קריבי ויש בה מתקנים משעשעים. ברז ענק תלוי באוויר וממנו נשפכים מים ללא הפסקה. מגדל גלישה עם דלי גדול שמתמלא ונשפך כמו מטריית גשם עצומה, מגלשות קטנות צבעוניות, בריכת פעוטות שמקושטת בדמויות מעולם המים וזרנוקי מים שקופצים מהרצפה הצבעונית.

 

מגלשות קמיקאזה      צילום: רונית סבירסקי

 

מקבץ של מגלשות משוגעות מתחיל במסלול קמיקאזה לאמיצים, מגלשת סופה צבעונית מהירה מאוד, קרייזי קונוס שהיא מגלשת אבובים שגולשים בה, מתהפכים וממשיכים ומסלול הפנטזיה שממנו נשמעות צרחות בווליום חזק. זהו שיט אבובים זוגי במסלול חשוך עם אפקטים שמוקרנים במהלך הגלישה. בקצה הפארק נמצא הלהיט שכולם רוצים לחוות אותו לפחות פעם אחת וזוהי בריכת הגלים. היא פועלת בכל שעה עגולה במשך 5 דקות והבריכה השקטה הופכת לים גבה גלי עד סוער.

 

בריכת גלים      צילום: רונית סבירסקי

 

אחרי כל האקשן אפשר לתפוס רגיעה תחת העצים וסככות הצל. כסאות ושולחנות פזורים בכל השטח ובאזורים מסוימים ישנן גם מיטות שיזוף. ברחבי הפארק פזורים פודטראקס עם מזון מהיר, גלידות, קפה, מאפים, פופקורן, שתיה, פיצות וארוחות מלאות. על פי אתר הפארק אין צורך לעמוד בתור לאוכל. סורקים ברקוד בנייד מזמינים און ליין והולכים לאסוף כשההזמנה מוכנה. ניסיתי והשיטה כנראה עדיין לא נכנסה לפעולה.

 

400 עצים וסככות צל גדולות       צילום: רונית סבירסקי

 

מספר טיפים

המתקנים נסגרים חצי שעה לפני סגירת הפארק ומומלץ להגיע בשעות הבוקר כדי ליהנות מהפארק במשך כל היום.

הכרטיסים אינם זולים. רכישה בקופות במקום עולה 145 שקל לאדם, אבל על פי המדיניות החדשה כניסה מחייבת הזמנה מראש. אפשר לרכוש כרטיסים מוזלים דרך האתר בחודש יוני 105 שקל, יולי באמצע השבוע 119 שקל ובשבת 129 שקל. ישנם גם מבצעים של מועדוני לקוחות אבל צריך להזמין מקומות מראש. ההמלצה היא להגיע בחודשים הפחות עמוסים יוני וספטמבר שבהם מזג האוויר נעים ויש פחות מבקרים.