פעילויות בגנים לאומיים, מופעים בטבע, תערוכות, מחול והצגות

 

חדר בריחה בתל דור, מופע אור-קולי בבית שערים, פלמינגו בעתלית, פסטיבל בנחל ציפורי, ג'אז בהרי ירושלים, סיורי ליקוט צמחי בר, קרקס, מופעי מחול, הצגות ותערוכות

 

משחק בריחה משפחתי בגן לאומי תל דור

ערכת משחק משפחתית שכוללת משימות ורמזים שיובילו לפיצוח קוד העתיקות. הפעילות עוברת במרחבי טבע, חוף ים מפורץ ויפהפה ושרידים ארכיאולוגיים. סיפור הרקע הוא על ספינה עם מטען יקר ערך שעגנה לפני 3 אלפים שנים בתל דור. בחפירות תת מימיות נמצא העוגן העתיק והוא נגנב על ידי שודדים ים והוחבא באתר. השודדים הותירו רמזים בשטח ועל המבקרים מוטל למצוא אותו לפני שהשודדים יחזרו. משך הפעילות כשעה וחצי עד שעתיים

מתי: 30-9 באפריל, 12:00-08:00, 16:00-12:00

לפרטים: כניסה לאתר בתשלום, מחיר ערכת פעילות משפחתית 20 שקל, 3639*

 

 חוף דור     צילום: רונית סבירסקי

 

סיפור המנורה, סיורים וחזיון אור קולי

סיור במתחם מערות המנורה בבית שערים וצפייה במיצג אור-קולי "גלגולה של מנורה". סיפורה של מנורה מימי בית המקדש עד הפיכתה לסמל המדינה. מערות בית שערים נחשפו בשנות השלושים של המאה הקודמת ונמצאו בהן תבליטים מרשימים של מנורת שבעת הקנים. התבליטים נחצבו בתוך מערות קבורה של יהודים שבחרו בבית שערים את מקום קבורתם. המיצג האור-קולי מוקרן בבור מים ששימש כסליק של ההגנה.  

מתי: ימי שישי, אפריל, 10:30, שבתות אפריל, 10:30, 11:30

לפרטים: כניסה בתשלום, בהרשמה מראש בלבד 3639* או בווטסאפ 054-9642434

 

 מנורת שבעת הקנים בבית שערים     צילום: רונית סבירסקי

 

פלמינגו וציפורים אחרות

בריכות המלח בעתלית מהוות מערכת אקולוגית שמושכת אליה שלל ציפורים נודדות וקבועות. מי ים מוזרמים לבריכות רדודות וכשהם מתאדים מפיקים מהן את המלח. המים האלה מהווים בית גידול איכותי לפלנגטון מסוגים שונים, אצות, חסרי חוליות זעירים וסרטני ארטמיה שמשמשים מזון לעופות ודגים. עופות המים בעלי רגליים קצרות מסתפקים בחיפוש מזון בשולי הבריכות ובבוץ. בעלי הרגליים הארוכות מלקטים מזון במים העמוקים. בעונת הנדידה מגיעים הפלמינגו, מירומיות, שחפים ונחליאלים. ישנם גם עופות קבועים כל השנה ביניהם הסיקסקים והתמירונים.

לפרטים: 04-9549501

 

פלמינגו בבריכות המלח בעתלית      צילום: רונית סבירסקי

 

צמיחה, תקווה, שותפות - פסטיבל האביב בנחל ציפורי  

פסטיבל האביב בנחל ציפורי מתקיים על גדול נחל ציפורי המשתקם והשנה בסימן "צמיחה, תקווה, שותפות". יצירה ותרבות תוך שיתוף פעולה בין יהודים וערבים תושבי האזור והגליל. יוזמי הפסטיבל רשות ניקוז ונחלים קישון ועמותת פוליפוני יצרו במרחב הנחל המשוקם מפגש חוצה מגזרים באמצעות המוזיקה. בין ההרכבים ושיתופי הפעולה: אהוד בנאי וההרכב ג'יש, נור דרוויש וניזאר אלכאטר מארחים את מאיה בלזיצמן, פניני אופרה עם אנסמבל תזמורת הגליל, קונצרט טבע דו לשוני לילדים, להקת המחול הקיבוצית במופע אינטראקטיבי. בנוסף, יריד אמנים גלילי, מתחם אוכל מקומי, סיורים מודרכים, סדנאות בכפרים וטיולי אופניים.

מתי: 20-17 באפריל

לפרטים: מופעים בתשלום (חלק מהפעילויות והאירועים ללא תשלום), 6119*

 

 טחנת הנזירים בנחל ציפורי     צילום: רונית סבירסקי

 

תיאודור על המסך

לכבוד יום העצמאות ה- 76 למדינת ישראל, יוצאת לאקרנים הפקת קולנוע של האופרה הישראלית  "תיאודור". הסרט יוקרן בבתי הקולנוע ברחבי הארץ החל מה-ברשתות: HOT CINEMA, PLANET, סינמה סיטי, מובילנד, לב, סינמטק תל אביב ובסינמטקים ברחבי הארץ. האופרה המקורית הולחנה על ידי יונתן כנען בבימוי עידו ריקלין ונבחרה לאחת מההפקות הטובות בעולם לשנת 2023 על ידי מגזין OPERA NOW הבינלאומי. הצופים נחשפים לרגעים מכוננים בחייו של הרצל: המאבק באנטישמיות, מערכת היחסים עם ז'ולי אשתו המיוסרת, הקשיים, ההתמודדויות והדך אל החזון המופלא של מדינת היהודים.

מתי: החל מ-9 במאי 2024

 

 תיאודור     צילום: יוסי צבקר

 

בין 100 המוזיאונים המבוקשים בעולם

מוזיאון תל אביב לאמנות דורג במקום ה-75 ברשימת 100 המוזיאונים הפופולריים בעולם עם מספר המבקרים הגבוה ביותר בשנת 2023. הדירוג השנתי המתפרסם במגזין האמנות הבינלאומיThe Art Newspaper, כולל את מספר המבקרים במוזיאונים בכל רחבי העולם. מזה 6 שנים שמוזיאון תל אביב נמצא ברשימת המוזאונים הפופולריים בעולם אולם השנה ההישג בולט יותר על רקע המלחמה. בשנת 2023 ביקרו במוזיאון למעלה מ-900 אלף מבקרים. בראש רשימת המאה נמצאים הוותיקן והלובר עם מספר המבקרים הגדול ביותר בעולם.

 

 מוזיאון תל אביב לאמנות     צילום: עמית גירון

 

סוף שבוע מוזיקלי מול נופי הרי ירושלים

מלון הבוטיק החדש 'אלמונד' בנווה אילן מקיים סוף שבוע מוזיקלי לצלילי הג'אז, עם המאסטרו הבינלאומי, המלחין והפרפורמר לאוניד פטשקה. ב- 9 במאי מופע עם שלישיית הג’אז בליווי ווקאלי של סופיה צ’ודנובסקי בסגנונות הג'אז, הבלוז, הרוק אנד רול והפופ. ב- 10 במאי, מופע אגדות הג’אז עם זמר הבלוז, ג'אס וסול רוי יאנג ולאוניד פטשקה על הפסנתר. יאנג שמופיע על במות בכל העולם נולד בג'מייקה והתגורר באנגליה, ישראל אוסטרליה וארצות הברית. בנוסף, סיור אל המנזרים באזור הרי ירושלים.

מתי: חמישי-שבת, 11-9 במאי

לפרטים: 073-3133183    

 

 

רואים ירוק רואים שקוף

התערוכה רואים ירוק רואים שקוף מוצגת בביתן האמנות בתל אביב ממנו נשקף גן יעקב. מספר עבודותהוכנו במיוחד לתערוכה, או מתכתבות עם מופעים ספציפיים בגן יעקב, ביניהן ציור גדול ממדים של יוסף קריספל המתאר את מיני צמחים שנשתלו בגן שנחנך לפני שישים שנה, עבודת קיר של יעל אפרתי המסמנת את תנועתם של עטלפים בזמן מעופם, יצירת סאונד של רוני חג'ג' ואליסה ליודינשין המורכבת מקולות וצלילים שהוקלטו בגן, חממת צמחים משעווה שיצרה שירה זלוור , עבודה של תכלת רם, ספסל שהפך ליחידת מגורים לחסר־בית ויצירותיהם של האמנים אורס פישר ודן גראהם המשלבות מאות עציצים עם צמחייה חיה. התערוכה רואים ירוק רואים שקוף אינה רק תלוית-מקום, היא גם תלוית-זמן. היא ניזונה מתנאי האקלים והאור המשתנים. במהלך ששת החודשים בהם תוצג התערוכה, חילופי העונות יקבלו ביטוי במצבי הצמחייה החייה בחוץ ובפנים.

מתי: 13 באפריל – 26 באוקטובר 2024

 

 

תערוכת PHOTO IS:RAEL תוארך עד סוף אפריל

פסטיבל הצילום הבינלאומי PHOTO IS:RAEL יוארך עד סוף חג הפסח במרכז ענב בתל אביב. הנהלת הפסטיבל החליטה שהיום יותר מתמיד, הם חשים זכות וחובה להמשיך ולתת במה, לשתף, לחשוף ולזעוק. תערוכת הצילום הגדולה כוללת 50 תערוכות שבהן מציגים מאות צלמים מהארץ ומרחבי העולם. במסגרתו יתקיימו אירועים, סיורים מודרכים, שיחי אמן ופעילויות לכל המשפחה.

מתי: עד 30 באפריל 2024

לפרטים: הכניסה חופשית, סיורים בתשלום

 

 

״מומו״ של בת שבע ולורי אנדרסון

מופע המחול של להקת בת שבע "מומו" יעלה על במת סוזן דלל במופעים המסיימים את העונה הנוכחית. הפסקול המלווה מורכב ברובו מהאלבום Landfall של לורי אנדרסון ושל Kronos Quartet, מהרכבי המוזיקה הקלאסית החדשה המובילים בעולם. בכל מופע יוקצו עשרות כרטיסים ללא עלות למפונים וחיילים בסדיר ובמילואים.

מתי: 25-15 באפריל

לפרטים: באתר להקת בת שבע

 

Batsheva   מופע מומו של להקת בת שבע   צילום: Ascaf

 

סדנת עוגבים ביובלים

בישוב יובלים במשגב נמצאים בית מלאכה ומרכז מבקרים עם עוגבים במגוון גדלים שנבנו על ידי גדעון שמיר. אורי שני, הבעלים של הסדנא, מקיים מפגש קפה ועוגב, הכולל קבלת פנים בבית המלאכה, סיור בין מגוון הכלים, מפגש אומן ושיחה על העוגב, תולדותיו, החיבור לסיפורו האישי של אורי, מאין הגיע העוגב והיכן ניתן למצוא כיום עוגבים. לסיום מתקיים מיני קונצרט.

מתי: 13 באפריל, 11:00 -12:30

לפרטים: 40 שקל למשתתף, כולל קבלת פנים ושתייה חמה, טל. 072-3941142

 

 סדנת עוגבים אצל אורי שני     צילום: אנטולי מיכאלו

 

קרקס בראבו – לילה מטורף במוזיאון

מופע קרקס אקרובטי בהשתתפות אמני קרקס בינלאומיים. במרכז העלילה ילדה שנשארה לבדה במוזיאון לאחר שהשומרים נעלו את הדלתות. היא נחשפת לראשונה לקסם המתעורר בלילה במוזיאון בין העמודים התמונות והפסלים. משך המופע: שעה ורבע.

מתי: 29-16 באפריל

לפרטים: כרטיסים באיוונטים 9066* או באתר קרקס בראבו

 

 

WIPARK וויפארק – פארק אקסטרים

פארק האקסטרים חוזר עם מתקנים חדשים מכל הסוגים אל היכל שלמה בתל אביב הפארק כולל מתחם ג'ימבורי לקטנטנים ומתחם אוכל. הוא ממוזג, מקורה עם חנייה גדולה. מתאים לגיל 12-3.

מתי: 29-17 באפריל

לפרטים: הטבות לחברי מועדון / וועדי עובדים, אתר איוונטים 9066*

 

 וויפארק    צילום: רוסלן פאול   

 

פנים לבנות של קמע

להקת המחול קמע מעלה בבכורה ברחבי הארץ, ערב חדש ובו 2 יצירות: תמיר גינץ, המנהל האמנותי של קמע מעלה בבכורה עולמית את "פנים לבנות", החוקרת צדדים אפלים במרחבי הרגש האנושי, יצירה השלובה עם עבודת ווידאו ומוזיקה מקורית פרי שתוף פעולה עם האמן הבאר שבעי הרב תחומי גיל נמט. יצירת המופת "GNAWA" של נאצ'ו דואטו (ספרד), כוראוגרף בינלאומי מהחשובים בדורנו, חותמת את הערב במפגן ווירטואוזיות. דואטו יוצר תזמור בין המוזיקה לתנועה. היצירה חוזרת לרפרטואר קמע במחווה מנאצ'ו דואטו ללהקת המחול קמע ולקהל בישראל.

מתי: 8 במאי

לפרטים: 050-2502522

 

 פנים לבנות של להקת קמע      צילום: רונית סבירסקי

 

מאחורי המסכה

מוזיאון יהדות איטליה בירושלים מציג את התערוכה מאחורי המסכה שעוסקת בפרשנויות למגילת אסתר. משמעות החלפת זהויות ותחפושות בדגש על הפן הנשי של המגילה. בנוסף מוצג במקום אוסף המוזיאון של הצייר עמנואל לוצאטי ומגילת אסתר  מקורית מהמאה ה-17 מאיטליה. נבחרו לתערוכה יצירות של אמנים עכשוויים בעיקר מאיטליה ומישראל שעובדים במגוון טכניקות, ביניהן ציור, תחריט, צילום ומיצב.

מתי: עד סוף מאי 2024

 

סיור ליקוט וארוחת שדה

רשת מלונות מטיילים מקיימת סיור ליקוט צמחי בר אכילים ובישול ארוחת לקטים. היכרות עם שפע הצמחייה שמאפיינת את האביב ולימוד על הצמחים המיוחדים. המדריך, חן גפן, מקנה כלים לזיהוי צמחים ומה ניתן לעשות איתם. בסיום מבשלים על מדורה ארוחה ממה שלוקט בשטח. משך הסיור כשלוש שעות. מותנה במספר המשתתפים ובמזג האוויר.

מתי: שישי, 15, 19 באפריל, 11:00 (נקודת מפגש בעמק יזרעאל, מיקום מדויק ישלח לנרשמים)

לפרטים: 100 שקל לאדם מגיל 3 ומעלה,  אתר מלונות מטיילים