נשים יוצרות, מבשלות ומספרות

 

עמותת תיירות חבל מודיעין יצרה חיבור מעניין ומיוחד לרגל חודש האישה הבינלאומי. סיורים בעקבות נשים יוצרות, מבשלות, מספרות ומרתקות "שישי-אישי בחבל מודיעין". וכן, גם גברים ייהנו להשתתף בחוויה

 

סיורי "שישי-אישי בחבל מודיעין" מתקיימים בימי שישי והתאריך הקרוב הוא 21 במרס בשעות הבוקר. הסיורים מודרכים ומהווים מפגש בלתי אמצעי עם דמויות נשיות מיוחדות ביניהן סופרת, ציירת, אמנית ורקדנית, קונדיטורית, קרמיקאית וחבורת נשים תימניות שמשלבות בישול אקזוטי, הצגה ושירה. הסיורים מתאימים לטיול זוגי של שישי בבוקר, לאירוע יום הולדת משפחתי, לטיול של קבוצת חברים, לפינוק של יום שישי לקבוצת חברות או למסיבת הפתעה ייחודית. הסיורים ביוזמת עמותת תיירות חבל מודיעין ואגף חברה וקהילה במועצה האזורית חבל מודיעין.

 

סיור 1 - נשים יוזמות ויוצרות, יין ומפגש עם חוקרת קופים בפארק הקופים

 

הסיור יוקדש למושבה הטמפלרית הציורית בני עטרות ולסיור עם הפרימטולוגית (חוקרת קופים) ומנהלת העמותה למקלט הקופים הישראלי ופארק הקופים ביער בן שמן. תחילתו בכיבוד מתוק, מפגש עם קרמיקאית, ביקור ביקב וסיום עם הקופים. הסיור יתקיים ביום שישי, 21 במרס בין השעות 14:00-08:30

סיור מודרך במושב בני עטרות שהוקם על ידי קבוצת מתיישבים טמפלרים בסוף המאה ה-19. הסיור משלב מפגש עם נשים יוצרות ועושות וסיפורי המקום מימי הטמפלרים עד ימינו.

 

-          בוקר מתוק (כולל כיבוד) עם טל פריזנט-בק בחצר "מרתה".

 

-          מפגש פעיל ליצירת אישית עם הקרמיקאית אסנת שמעוני מזרחי.

 

-          ביקור ביקב 'וילה וילהלמה', כולל הסבר על הישוב הטמפלרי המיוחד.

 

 

 

סיור עם חוקרת  הקופים בפארק הקופים (צילום: יח"צ)

 

 

 

חלקו השני של הסיור יערך בפארק הקופים באזור מודיעין. מפגש וסיור עם ד"ר תמר פרדמן על אמהות וזוגיות אצל הקופים ועל מפעל חייה להצלת הקופים בישראל.

 

מתי: שישי, 21 במרס, 14:00-08:30

 

מחיר: 100 שקל לאדם כולל נסיעה באוטובוס, כניסה לאתרים וטעימות

 

לפרטים: מפגש בשעה 08:30 ברחבת המועצה האזורית חבל מודיעין (רחוב מודיעים 10 שוהם)  לפרטים: 03-9728999, בהרשמה מראש בלבד במייל info@thm.org.il

 

 

 

סיור 2 -  סופרת, אופה, ציירת, מבשלות ומספרות אותנטיות

טירת יהודה - מפגש בבית הסופרת עידית שכטר-פייל, לשיחה על נשים בספרות ועל ספרות של נשים. המפגש יתחיל עם קפה ועוגות מאפה ידיה של נעמי שכטר, אמה של עידית. מושב ברקת - מפגש יוצא דופן עם הנשים המרתקות שעלו מחבאן שבתימן. המפגש כולל הדגמת בישול אקזוטי ומופע של הצגה בשיר ובאומר מתרבותן הייחודית והמסורתית.

 

לחוח על הסאג' (צילום: יח"צ)

 

כפר דניאל - מסעדת icaffe. מקום יפיפה בו מגשימים חלומות: מפגש אמן עם הציירת חגית ארגמן שיצירותיה מפארות את המקום, לצד מפגש עם שלומית בכר, מבעלי המקום, אשר תטעים את המבקרים מאישיותה המיוחדת וממרקים משובחים והרבה טוב לצידם.

מתי: שישי, 14:00-08:30 בתיאום מראש בלבד 

מחיר: 100 שקל לאדם כולל אוטובוס, כניסה לכל האתרים וכיבוד

לפרטים: לפרטים: 03-9728999

 

סיור 3 - טיול פריחה, מנדלות, דגים וחלות לשבת

הסיור יערך ביום שישי ברכבים פרטיים, כשבמרכזו מפגש חווייתי ביישוב לפיד עם אמנית וציירת מנדלות בשילוב טעימת דגים וחלות לשבת בקונדיטוריה מקומית. הסיור משלב טיול פריחה ביער בן שמן.

 

מנדלות - סיגל בוריה (צילום: מירב לזר)

 

סיור מודרך ברכבים פרטיים בין פריחות יער בן שמן, כלניות, רקפות ושלל פרחי חורף ומרבדים של שדות ירוקים. כיבוד בתה צמחים חם ולצדו נשנוש מתוק.

ממשיכים בנסיעה ברכבים פרטיים אל היישוב לפיד.  מפגש במעגל עם אמנית המנדלות סיגל בוריה, התנסות בחוויית יצירת מנדלות בהשראת טיול הפריחה והמעגלים שבגופנו. מסיימים בטעימות דגים וחלות לקראת שבת במתחם הקונדיטוריה של אתי סיאני - טעמים אישיים עם אנרגיה מתפרצת.

מתי: שישי, 13:30-08:30 בתיאום מראש בלבד

מחיר: 70 שקל לאדם כולל כניסה לאתרים וטעימות

לפרטים: לפרטים: 03-9728999

 

רקפות פורחות ביער בן שמן (צילום: יח"צ)

 

ההשתתפות בהרשמה מראש בלבד! לפרטים נוספים 03-9728999 להרשמה – info@thm.org.il