עדלאידע 2023 בחולון - חוזרת בגרסה חדשה ומשודרגת

 

הקרנבל של המדינה חוזר אחרי שלוש שנים של הפסקה ויצעד ברחובות המרכזיים של העיר חולון בפורים, שלישי, 7 במרס 2023 החל מהשעה 12:00

 

צילום: רונית סבירסקי

 

אחרי שלוש שנים של הפסקת קורונה יצעדו ברחובות המרכזיים של העיר חולון מיצגי ענק שנוצרו במיוחד לחגיגה הפורימית הגדולה - סינדרלה והסוסים המעופפים, מתקני קרקס, מתנפחי ענק עם דמויות אהובות, תהלוכת הדרקון והאבירים, אקרובטים, תהלוכת תחפושות של אלפי רקדנים ורקדניות, הבית המעופף מהסרט UP, קינג קונג הענק משקיף על כולם מלמעלה ורבים נוספים. השנה משתתפות גם קבוצות מחו"ל ובתום התהלוכה יתקיים מופע של נועה קירל.

 

צילום: רונית סבירסקי

 

צילום: אלי נאמן

 

מסלול חדש של העדלאידע יצא משדרות משה שרת (מול מרכז שטיינברג), ימשיך לאורך רחוב אלופי צה"ל ושדרות גולדה מאיר ויסתיים מול מוזאון העיצוב ברחוב פנחס אילון. בתום התהלוכה יתקיים מופע של נועה קירל ומסיבת גדולה בשדות גולדה מאיר, ברחבה מול המדיטק.

 

צילום: רונית סבירסקי

 

צילום: שרון הנשיא

 

הקרנבל מתחדש בנושאים, מיצגים ומתקנים מרשימים, מתקני קרקס, תפאורות ענק, תחפושות, ריקודים בהשתתפות הקהל, תהלוכה בשילוב אלמנטים קרקסיים, והפתעות מחו"ל. בין המיצגים: עגלה עם סוס דוהר ועליו רכוב אביר, הבית המעופף מהסרט UP, הכרכרה המעופפת של סינדרלה בגרסה אגדית עם סוסים מעופפים, מיצג של נמלת ענק שחורה ונוצצת, "וונדרלנד" - מיצג על עולמה של אליסה בארץ הפלאות, פטריית החלומות והכובען, מיצגים ניידים בהשראת אגדות דיסני, קינג קונג  שיתנשא לגובה 6 מטרים, מיצגי פנטזיה עם דמויות של נמר, קקדו, דג, שונית וברווז.

 

צילום: רונית סבירסקי

 

מיצג שנקרא קרנבל בקרקס משלב זרוע גדולה ועליה דמות אקרובטית שמבצעת ריחוף בסיבוב, סולם מסתובב שעליו אקרובטים בפעלולים נועזים. רכבים פתוחים צבעוניים שעליהם רקדניות, קרנבל של הפתעות עם קופסת יומולדת מלאה צעצועים, עוגת ענק, קופסת קרקס, חילזון יומולדת, בית משוגע, הטירה הקסומה עם אלמנטים מעולם האגדות כמו בת הים הקטנה והשיער של רפונזל. תהלוכת דרקון ענק עם אבירים שנראים כמו המקור ורובוטים מהלכים על קביים. מיצג של 4 דינוזאורים בגודל טבעי מתנשאים לגובה של 3.5 מטרים ויוצרים אינטראקציה עם הקהל.

 

צילום: רונית סבירסקי

 

עשרות להקות ריקודים ואקרובטיקה ומאות רקדנים ומתעמלים מחולון ומרחבי הארץ יצעדו השנה בקרנבל, ביניהם, להקת גלגלי רני, שבה רקדנים נכים על כסאות גלגלים, מתנדבים ממיזם "אומנות הקרנבל", פרויקט מיוחד של המכון הטכנולוגי חולון HIT  ואחרים.

 

צילום: רונית סבירסקי

 

השנה ישתתפו גם אורחים מחו"ל: מספרד תגיע קבוצת  Todozancos ותעלה מופע שבו חיילי בדיל קופצים לגובה ועושים שמח ברחוב. עוד מספרד תגיע קבוצת  ALUCINARTE ANIMACION  במופע שבו, 3 דרקונים ענקיים בגובה 3 מטרים שירקדו לעיני הצופים. מאיטליה תגיע קבוצת FLAG WAVERS  במופע  FLAGE WAVERS  שבו דגלנים בלבוש ימי הביניים צועדים בקצב התיפוף ומניפים דגלים בקצב אחיד. 

 

צילום: רונית סבירסקי

 

מנהל ומפיק העדלאידע: חיים מסיקה; מנהל ומפיק אומנותי: ערן פישר