פילומנה פמניסטית, בועטת ומצחיקה 

 

הקומדיה הידועה "פילומנה" עולה בתיאטרון הבימה ומוכיחה שלא נס קסמה. בגרסה חדשה, קומית ונשכנית עם צמד השחקנים נתן דטנר ולימור גולדשטיין. 

 

פילומנה (לימור גולדשטיין)   צילום: ז'ראר אלון

 

הקומדיה "פילומנה" מאת את המחזאי האיטלקי אדוארדו דה פיליפו מספרת את סיפורה של אשה עם חוכמת רחוב וציפורני חתול. פילומנה (לימור גולדשטיין) חולקת את חייה 25 שנים, ללא נישואין, עם גבר עשיר ובעל השפעה, דומיניקו סוריאנו (נתן דטנר), שהכיר אותה כשעבדה בזנות והפך אותה לאשת חיקו. לאורך השנים היא מנהלת את משק הבית, עוזרת לו בעסקים ומרפדת עבורו את החיים.

 

ביום שבו הוא מודיע לה שהוא מתכנן להתחתן עם פילגשו היפהפיה דיאנה (הגר טישמן) פילומנה מוכיחה לו מי הגבר במשפחה. היא מביימת מחלה אנושה ועל ערש דווי הכומר משיא אותה ואת דון סוריאנו. מיד לאחר הנישואין היא שבה במלוא עוצמתה וכוחה לנהל את הבית ומציגה בפני בעלה את שלושת ילדיה שלא פגש מעולם ומבשרת לו שאחת מהם הוא בנו אבל לעולם לא ידע מיהו מבינהם. 

 

דומניקו סוריאנו (נתן דטנר) ופילומנה    צילום: ז'ראר אלון

 

הבמאי רוני פינקוביץ' מוסיף לפילומנה קורטוב של גברתי הנאווה. הבחורה היפה שהגיעה מהמקום הנמוך ביותר, הפכה לגבירה מכובדת עם קלאסה אבל אחת כזו שלא מומלץ להתעסק איתה. משרתו של דומניקו אלפרדו (רוברט הניג) ואשת סודה של פילומנה רוסאליה (רבקה גור) מוסיפים לסיטואציות הקומיות שמתרחשות על הבמה במאבקי הכוח שבין הזוג. המשרתת לוצ'יה (שיפי אלוני) מתרוצצת על הבמה כאחת שזקוקה לריטלין והופכת מיד לחביבת הקהל. 

 

שלושת הבנים אומברטו (שפי מרציאנו), ריקרדו (ניר זליחובסקי) ומיקלה (דניאל סבג) משבשים סופית את מהלך החיים בבית כשהם מוצגים בפני דומניקו על ידי אמם פילומנה. למעשה הם מגלים שהיא אמם שתמכה בהם כספית לכל אורך השנים רק זמן קצר לפני שהם פוגשים את דומניקו. 

 

"פילומנה" היא קומדיה עם צוות שחקנים מוכשרים שמעניקה שעה וארבעים של צחוק בריא.