קולות מהחלל החיצון

 

הווקה פיפל מגיעים לסבב הופעות נוסף בישראל. ההרכב הישראלי שנולד מסרטון יוטיוב מופיע ברחבי העולם מאז שנת 2009 וחוזר לביקור מולדת עם צלילים חדשים.

 

צילום: כפיר בולוטין

 

חמישה חייזרים ושלוש חייזריות נחתו על כדור הארץ ועקב תקלה טכנית הם תקועים כאן. הם לבנים מכף רגל עד ראש, מדברים ג'יבריש משולב בבליל של שפות, נחמדים ואוהבים לשיר. הם לא זקוקים לתזמורת כי יש להם כישרון לחקות את כל הכלים והרפרטואר שלהם מגוון מפופ עד אופרה ומוזיקה מהסרטים. שלוש זמרות מייצגות את האלט, מצו סופרן וסופרן. שלושה זמרים של בס, בריטון וטנור ושני וירטואוזים שמייצרים ביטבוקס של תזמורת שלמה.

 

המוזיקה מבוססת על שירים ידועים בעיקר באנגלית ומהם נלקחים מקטעים קצרצרים שמתחברים למחרוזות מוזיקליות משעשעות. במופע הנוכחי הם משתפים  את הקהל עוד יותר מהמופעים הקודמים. יורדים לאולם ובוחרים מגוון נציגים מכל הגילים, ילדים, צעירים ומבוגרים ומצליחים לתקשר איתם ללא מילים. כשהם חוזרים לבמה החייזרים מתאהבים באחת הצעירות ומעלים אותה לרקוד איתם תוך פלירטוט חייזרי. החייזריות שנתקפות קנאה בוחרות שלושה גברים צעירים ואם יש בניהם אחד עם בטחון עצמי הקהל זוכה בבונוס למופע.

 

 חיזור חייזרי   צילום: רונית סבירסקי

 

הסיפור של ווקה פיפל הוא בעצם הברקה שתפסה. ישנן להקות א-קפלה מצוינות שפועלות בעולם והראשונה והמפורסמת ביניהם שהחלה להופיע בשנות ה-70 היא הסווינגל סינגרס. זה לא פשוט להגיע לתודעה הלאומית בתחום הזה ביום אחד ובכל זאת הווקה הצליחו לשבור את התקרה הווקלית הזו. בשנת 2009 הם העלו קליפ ליוטיוב כשהם לבושים כחייזרים לבנים וכדור הארץ הגיב. תוך זמן קצר מיליוני צפיות והזמנה למופעים בעולם כשעוד לא היה להם מופע. עובדה שלא הפחידה את המפיק והבמאי שלהם ליאור כלפון. יחד עם המעבד המוזיקלי שי פישמן הם הצליחו להרים מופע וכיום יש להם צוות של זמרים במנעדי הקול הדרושים שיכולים להופיע בו זמנית במספר מקומות בעולם.

 

משתעשעים עם הקהל   צילום: רונית סבירסקי

 

אם הם התכוונו לכך או שזה שיחק לידם, יש במופע מסר חברתי משולב. החייזרים טוענים את החללית שלהם באנרגיות באמצעות השירים, מדברים בשפה שכל אחד על פני כדור הארץ יכול להבין. הם נטולי אגו וזהות בדרך שמאפשרת לכל אחד מהם להיות כוכב לרגע ושאר החייזרים מהווים את התזמורת. הופכים את הקהל לחלק מהמופע ומשדרים הרבה אהבה. קטעי המוזיקה שמרכיבים את המחרוזות בנויים מתיבות קצרות מאוד וקצת חבל,  כי כשהם מבצעים לקראת הסוף את We are the World , באות לידי ביטוי היכולות הקוליות שלהם כלהקה.