טמפל בר והבירה אחוזת בית

  

ב"טמפל בר" בסינמה סיטי, שהוא פאב עם אווירה טקסנית נכונה, הושקה בירה של מבשלת בוטיק ישראלית בשם "אחוזת בית". המקור שלה הוא דווקא אשדודי והבעלים הגיעו בכלל משוק הבשר אבל הבירה השתלבה להם יופי עם השם. בין שפע מבשלות הבוטיק שפורחות בארץ לאחרונה ומתמחות בבירות "אייל" עזות טעם, העדיפו  ב"אחוזת בית" למנף את בירת "הלאגר" , שאותה הם מכנים "קלילה עם טעם של עוד". כדי לחדד את המסר לגבי ה"עוד" הם מייצרים בקבוקים של חצי ליטר במקום שליש.

 

מבשלת "אחוזת בית"   צילומים: רונית סבירסקי

 

שלושת הבירות הראשונות שהושקו זכו לשמות תל אביבים מובהקים לא פחות משם המותג  המחייב "אחוזת בית". הבהירה הקלילה ביותר עם טעם דבשי נקראת "רוטשילד" , האדמדמה עם מרירות קלה קבלה את השם "אלנבי" , השלישית בעלת נוכחות חזקה יותר היא "שינקין" והאחרונה, שעדיין לא הושקה,  היא "שוק לוינסקי"  כהה ועזה בטעמה מסוג "דאבל בוק". גם התווית עוצבה בהשראת העיר העברית הראשונה.

 

ב"אחוזת בית" מושקעים מאמצים רבים בבקרה ושמירה על איכות הבירה. על תהליך הבישול מופקד  ה"ברומאסטר",  רועי כהן, המביא עימו ידע רחב וניסיון רב שנים בבישול בירה (לשעבר 'ברוהאוס').

 

רוטשילד פינת אלנבי

כך הם מתארים את ארבעת סוגי הבירות שהם מייצרים:

 

 

"רוטשילד"- בירה תרבותית ואלגנטית, שמתאימה לפגישות עסקיות, שיחת חברים או טיול גלריות. בירת לאגר מבוססת פילזנר, בסגנון צ'כי, עם קצף בהיר וקטיפתי, טעם מריר וארומה כשותית ו-4.9% אלכוהול.

 

"אלנבי"- בירה עם פיתוי גדול, כמו הרחוב הסואן שהופך מידי לילה למוקד של חיי לילה – בירת לאגר מעוננת, אדמדמה, המבוססת על לתת מסוג מינכן. טעמה עשיר, עם מרירות נעימה וסיומת מעט מתקתקה. אחוז האלכוהול 5.2%. זוהי בירה "הארד קור" המתאימה לבילוי לילי.

 

"שוק לוינסקי"- בירה עם טעם עשיר ומלא, בעלת גוף עמוק ואפטר טייסט שמתאימה למי שאוהבים לשאוף לתוכם את כל עצמת השוק, סואנת ושמחה. בירת לאגר גרמנית כהה מאוד, מסוג "דאבל בוק", עם קצף כהה, מרירה וכשותית עם טעמים פירותיים ו- 6.8% אלכוהול.

 

"שינקין"- בירה צעירה וקלילה, בעלת ניחוחות של בננה וציפורן, המתאימה לאניני הטעם וחובבי מותרות. בירת חיטה בסגנון גרמני, בעלת גוון כהה יותר ביחס לבירות חיטה אחרות, בעלת קצף קטיפתי ולבן ו-5% אלכוהול.

 

 

כל הבירות מ"אחוזת בית" הינן בירות לאגר, המיוצרות בתהליך של תסיסה תחתית על ידי שמרי לאגר בטמפרטורות קרות יחסית (8-12 מעלות), כשלאחריה תקופת אחסון של מספר שבועות בטמפרטורות נמוכות יותר (0-3 מעלות). בירות הלאגר מתאפיינות בטעמים וריחות פירותיים ועשביים עשירים, ולרוב הן עגולות וקלות לשתייה.

 

את הבירות תוכלו לטעום במסעדות ובפאבים בבקבוקים או מחביות.