תמר לו ותמר לך - חגיגות גדיד התמרים בערבה

 

"חגיגות התמר" והפנינג סוף עונת הגדיד מתקיימים מדי שנה בחודשים אוקטובר-נובמבר בקיבוצי הערבה. זוהי חגיגה טעימה ומתוקה לכל המשפחה, סיורים מודרכים במטעי התמרים, סדנאות יצירה, הפרחת עפיפונים, קטיף פומלות, פארק חבלים, אירוח כפרי וארוחות מיוחדות. סוף שבוע חוויתי ומיוחד בנוף המדברי. יש לבדוק באתר את המועד המדויק של החגיגות

 

עם תום חגי תשרי מגיע הפסטיבל הכי מתוק וטבעי בשנה "חגיגות התמר - סוף עונת הגדיד" בערבה. לאחר שהחקלאים מסיימים לגדוד את צמרות הדקלים שהתפקעו מאשכולות תמרים, מכינים בקיבוצי הערבה הדרומית סוף שבוע מתוק וגדוש פעילויות לכל המשפחה. החגיגות כוללות סיורים מודרכים במטעי התמרים, היכרות עם חקלאי הערבה, טיולי שקיעה, פעילויות יצירה מחומרי עץ התמר, טיפוס על חבלים והפרחת עפיפונים על הדיונות הדרומיות ביותר בארץ. כל זה אל מול נופי המדבר והרי אדום. לאורחי הפסטיבל מחכות ארוחת ניגובים מדברית בינות עצי התמר, ביקור מודרך בפארק תמנע, קטיף פומלות מהפרדס הדרומי ביותר בישראל, פעילויות אומגה ופארק חבלים וסדנת אפיית עוגיות בתנורי שמש.

 

 גדיד תמרים    צילום: רונית סבירסקי

 

תמרים, עפיפונים ודיונות

אורחי ההפנינג מוזמנים ליהנות מאירוח של שני לילות על בסיס חצי פנסיון בקיבוצי הערבה ולהשתתף בכל הפעילויות. ארוחות הבוקר יוגשו בקיבוצים המארחים וארוחת חמישי בערב תערך בינות עצי התמר במטע של קיבוץ אליפז. בליל שישי יוזמנו האורחים לארוחה עשירה במסעדת "כפות תמרים" שבקיבוץ אילות. קבלת הפנים תתקיים בקיבוץ אליפז בחמיש אחר הצהרים עם כיבוד קל ושי ולאחר מכן סיור שקיעה במטעי התמרים והפרחת עפיפונים בדיונה האחרונה בערבה, דיונת סמר. עם רדת החשיכה, יצעדו המשתתפים בין עצי התמר לאור לפידים אל מתחם מיוחד בין עצי התמר במטע קיבוץ אליפז אל ארוחת ניגובים מדברית עם קינוח של כדורי תמרים טריים.

 

מעיפים עפיפונים אל מול הרי אדום     צילום: רונית סבירסקי

 

 

 

סיורים במטעי הדקלים       צילום: רונית סבירסקי

 

 

איך משתתפים

בוחרים את חדר האירוח בקיבוץ, מתקשרים למרכז התיירות בערבה ומזמינים.

 

תיירות בערבה בטלפון – 1-800-225-007

תיירות בדוא"לtourism@arava.co.il

תיירות באינטרנטwww.goarava.co.il

תיירות בפייסבוק - https://www.facebook.com/aravatourism?ref=hl

 

 

קוטפים פומלות בקיבוץ אליפז     צילום: רונית סבירסקי

 

בתי ההארחה בקיבוצים אילות, אליפז, לוטן ויהל מציעים חבילת אירוח מלאה לפסטיבל, הכוללת את כל הפעילויות. 

 

לפרטים והזמנות: תיירות ערבה 1-800-225007 באתר www.goarava.co.il או בפייסבוק 'תיירות ערבה'