אנשי המכתש

 

את מצפה רמון מזכירים בנשימה אחת עם הנגב והמדבר אבל המציאות היא אחרת. כשהנגב לוהט בחום הקיץ במצפה רמון נעים ובלילות צריך סוודר. נופי המכתש, הטבע, השמים זרועי הכוכבים, בעלי החיים שמסתובבים בסמוך לבתים יש בהם משהו שונה משאר אזורי הנגב. הייחוד הזה מושך אליו אנשים ממקומות שונים בארץ שבחרו לחיות במצפה רמון. זוג כזה הם הדס וסער בדש שפתחו ברובע דרכי הבשמים את "הדסער חיים טבעי".

 

מחסנים שהפכו לגלריות

רובע דרכי הבשמים במצפה רמון הוא תופעה יוצאת דופן, שמשנה פנים בכל רגע נתון. מבני אבן ארוכים ששימשו כמחסנים והאנגרים עמדו ריקים במשך שנים עד שהחליטו להעמיד אותם לרשות יוצרים, אמנים ויזמי תיירות. המגוון האקלקטי הופך את המתחם למסקרן. אפשר למצוא שם מסעדת שף לצד אוכל ביתי, מלונית לרוכבי אופניים, סדנאות יוגה, צימרים, גלריות אמנים, מאפיית לחמים, מפעל סבונים טבעיים ובוטיקים מקומיים. בין כל אלה ממוקם מתחם "הדסער".

 

מתחם "הדסער" במה ליצרני ואמני הנגב    צילום: רונית סבירסקי

 

הדס וסער הצליחו לשבור את מראה ההאנגר ויצרו מרחב פתוח ומואר. דלת כניסה גדולה וגינה קטנה מוצלת שניתן לשבת בה לאכול או לשתות קפה ולטעום ממאפי הבית של הדס. הם שמו לעצמם כמטרה לחבר בין תושבי הנגב למבקרים במצפה רמון ונתנו במה לאמנים וליצרנים מקומיים. הם מוכרים גבינות עזים, יינות בוטיק, מאפים, שמני זית, ליקרים, ריבות, תכשיטים ומוצרים הומיאופתיים. כלי הקרמיקה של נחום מוצגים על המדפים אבל גם מגישים בהם את הקפה.

 

הדס וסער מבשלים

יש במקום משהו מאוד ביתי בהתנהלות. פינת ישיבה שהיא משחקייה וספרייה, אח גדולה במרכז ההאנגר, שבנו אותה מלבני בוץ, והיא מפיצה חום נעים בלילות הקרים. הם מקיימים מופעי מוסיקה חיה וערבי שירה, שחלקם מתגבשים בספונטניות על ידי נגנים תושבי המקום. אפשר לפתוח בקבוק יין מקומי שנמכר במחירים שנעים בין 130-53 שקל לבקבוק או 20 שקל לכוס, ליהנות מאלכוהול במחירים שפויים דוגמת קמפרי ב-18 שקל או וויסקי ב-20 שקל. כריך גבינות עזים מקמח מלא או כוסמין עולה 28 שקל, פיצת הבית עם גבינות או אנטי פסטי 35-30 שקל. מאפין תוצרת בית לקינוח ב-12 שקל או וופל בלגי מקמח אורגני מלא ב-24 שקל. יש שיקיים של פירות על בסיס יוגורט, מיצים  טבעיים סחוטים, קפה וחליטות תה.

 

פוקצ'ה אנטי פסטי מקמח מלא     צילום: רונית סבירסקי

 

שניהם מבשלים, הדס אחראית על המאפים וסער מפתח מתכונים חדשים. הם הגיעו מתחומי עיסוק של טיפול והתפתחות ועשו את התפנית תוך כדי ביסוס המגורים שלהם במצפה רמון. הכל התחיל כשהם ניסו לייצר בעצמם גרנולה וזה הצליח. הם התחילו למכור בשוק האיכרים המקומי וכשגדלו חיפשו מקום מסודר. מבקרים סקרנים יכולים לשמוע את סיפורם האישי ולקבל טיפים לטיולים ולאטרקציות באזור. המקום פתוח בימים ראשון-רביעי 20:00-08:00, בחמישי עד 23:00 ובשישי עד כניסת השבת. טל. 08-9408473

 

לצייר את המכתש

הצייר איצו רימר הגיע למצפה רמון בשנת 2012. הוא בוגר ואחד המרצים הבכירים לשעבר ב"בצלאל". מכתש רמון היווה עבורו במשך שנים רבות מקור השראה ליצירותיו. במקום לנסוע מהמרכז בכל פעם למצפה רמון כדי לצייר הוא החליט לעבור לגור במקום. הוא בחר באחד ההאנגרים ברובע דרך הבשמים והפך אותו לבית, לסטודיו ולגלריה. הוא יוצא ומטייל בטבע, חוזר לסטודיו ורושם. אחד הפיתוחים המעניינים שלו הוא ייצור של פיגמנט צבע שעשוי מחולות המכתש ומשמש אותו ביצירותיו. את אבני המכתש הוא כותש באמצעות עלי ומכתש שמשמש בדרך כלל לכתישת תבלינים. המבקרים מתקבלים בחיוך חם שמלווה בהסברים על היצירות בשילוב סיפורו האישי של האמן. פתוח שלישי-שבת 13:00-10:00, 19:00-16:00. טל. 050-5650694, 08-6347012

 

שקיעה עם יין

"חוות צל מדבר" ממוקמת באחד האתרים היפים מול נופי מכתש רמון. שלווה עוטפת את הבאים בשערי המקום ובשעות השקיעה והזריחה התחושה עוצמתית עוד יותר. המקום הוקם על ידי זיו ספקטור כפרויקט תיירותי-אקולוגי תוך שימת דגש על איכות הסביבה. האורחים לנים במה שהוא מכנה "אוהלוג" (אוהל אקולוגי) אלו הם מבנים עשויים מלבני בוץ בגדלים שונים. יש אוהלוג זוגי, משפחתי וקבוצתי. ישנו אוהל גדול שמתאים ל-35 לנים ושטח המוקצה לקמפינג אוהלים עצמאי. 

 

"אוהלוג" בית לבני בוץ אקולוגי בחוות צל מדבר    צילום: רונית סבירסקי

 

בלב המתחם נמצא מבנה אירוח שבו פזורים שולחנות עץ נמוכים. מזרונים ומחצלות פרושים על הרצפה ולצדם כריות רקומות להשתרעות מול הנוף. מהחלונות נשקפים הגוונים השונים של אדמת המכתש, הר ארדון וגן הפסלים, שהוקם על שפת המכתש. בימים בהירים ובלילות ירח מלא אפשר לראות עד עבר הירדן. "חוות צל מדבר" משדרת פשטות והתחברות אל הטבע. לא מפעילים מוסיקה רעשנית ולא עושים מנגלים. אפשר להדליק מדורה ולחמם אוכל על האש. תה צמחים וקפה מוגשים חופשי. אורחים שרוצים לקבל ארוחת בוקר תוצרת בית מקבלים "פת נוודים" שכוללת לחם שנאפה במקום, טחינה, תמרים, לאבנה עם זעתר, יוגורט עם סילן וריבה במחיר של 30 שקל לאדם.

 

החידוש ב"חוות צל מדבר" הוא יקב "רוג'ום" שהוקם על ידי אילן טיפתי תושב מצפה רמון. בתחילת דרכו התנסה בהכנת יין לעצמו ולחברים וכשהבשילה ההחלטה לייצר באופן מקצועי הוא עבר הכשרה, חבר לזיו ספקטור שסיפק את המקום ויחד הקימו את היקב. הם מייצרים יינות אדומים מסוגי ענבים שונים ביניהם: קברנה, מלבק, שירז, קברנה סובניון, קברנה פרנק, פטי וורדו ומרלו. הבציר הראשון שלהם היה ב-2008. הם מייצרים יינות זניים לצד בלנדים. אחד המוצלחים שלהם הוא "ערוד" המבוסס על פטי וורדו ואחוזים נמוכים של מרלו. ישנו גם רוזה על בסיס קברנה פרנק, שירז זני, פינו נואר ושלושה בלנדים. "יקב רוג'ום" גם רשם לעצמו את התואר "היקב הכשר הקונסרבטיבי" הראשון בעולם. החל משנת 2011 הוא נמצא בפיקוח משגיחה קונסרבטיבית ממצפה רמון. טל. 08-6586229