הטיילת בין רידינג ותל ברוך - טיילת צפונבונית

 

טיילת רידינג בתל אביב מחברת את הכרך הגדול עם קו החוף של תל ברוך. לכאורה נתון יבש או אם תרצו נתון רטוב מגלי הים אבל נהדר לאוהבי ההליכה, לרוכבי האופניים ולחובבי הרומנטיקה

 

קטע הטיילת נמתח לאורך קו החוף מהמעגנה של תחנת הכוח ועד מצוקי הכורכר של תל ברוך. הצד השני של הטיילת ממשיך עד לחולות עג'מי ובעתיד ימשיך עד חוף בת ים. 

 

 הגשר מעל שפך הירקון    צילום: רונית סבירסקי

 

גשר על מים שקטים

פרויקט רידינג בוצע בשיתוף עירית תל אביב וחברת חשמל כחלק מתוכנית עתידית שתהפוך את מתחם רידינג ותחנת הכוח למרכז של תערוכות ואירועי תרבות. הפרויקט כולל גם פארק חופי שישתרע על פני 60 דונמים ובמרכזו תהיה המעגנה ובריכות הקירור של תחנת הכוח. לאורך הגשר צועדים הורים עם עגלות ילדים, תל אביבים שמחפשים מסלולים חדשים להריץ בהם את הכלבים ורוכבי אופניים שסוף סוף יכולים לרכב ולנשום אוויר נקי מפיח. רכבי סאגווי מצטרפים לתמונת הנוף, רוכבי גלגליות מפנים דרך לרוכבי האופניים ובשמים נוחתים וממריאים המטוסים שמגיעים לשדה דב.

 

מסלולי הליכה    צילום: רונית סבירסקי

 

פארק חופי חופשי

הפארק החופי מתחיל לגבש צורה עם צמחייה חופית של קקטוס זוחל, פרח נר הלילה וחרציות. קו החוף מפורץ ומציע פינות אינטימיות לכאלה שמחפשים להתבודד. מגיעים עם שמשיה וצמד כסאות ומתמקמים מול המים עם תרמוס של קפה ועוגיות. מזח עץ מתפורר מוסיף לציוריות של המסלול וכלבי השמירה של שדה התעופה הופכים לחלק מן התפאורה. דייגים משליכים רשתות ונועצים פיתיונות בחכה ובתי תל אביב נישאים באופק.

 

מסלולי רכיבה     צילום: רונית סבירסקי

 

ספסל זוגי מול הים

מי שרוצה להוסיף לחוויית הטיול קצת תרבות ומידע יכול להיעזר באריחי ההסבר של "השביל  הכחול".  רעיון חכם שיושם בדרך עיצובית שמשתלבת במסלול ההליכה מבלי לבלוט לעין. שימו לב לריבועי הזכוכית ששתולים לאורך השביל. על האריח מופיע מספר טלפון שניתן לחייג אליו ולקבל הסברים היסטוריים וגיאוגרפיים על האתר שבו אתם נמצאים. לעת ערב כשהשמש יורדת כמו כדור לוהט אל קו המים, נדלקים האורות לאורך הטיילת, בריזת ערב קרירה מצננת את חום היום וזה הזמן לתפוס ספסל עץ זוגי מול המים שהופכים לרגע לבריכה מוזהבת.

 

 אתנחתא מול הים     צילום: רונית סבירסקי