יוצרים בבצק סוכר

 

ארבעת המינים, סוכה ודב של דבש מבצק סוכר צבעוני וטעים הם רק חלק משלל היצירות הססגוניות שיכולים ליצור ב"מתוקאיה" בקיבוץ בית זרע

 

מתוקאיה בקיבוץ בית זרע    צילום: רונית סבירסקי

 

"מתוקאיה" הממוקמת בקיבוץ בית זרע הסמוך לירדן ולכנרת מקיימת שלל פעילויות המשלבות חוויה ייחודית של סדנאות יצירתיות, צבעוניות וססגוניות במיוחד לסוכות. במהלך הסדנא המשתתפים יוצרים: סוכה וארבעת המינים, דב של דבש וסדנאות עיצוב עוגה אישית (קאפקייקס). 

 

 

הפעילות מתאימה לילדים, לנוער ולמבוגרים. משך הפעילות כשעה – שעתיים וחצי, בסיומה מקבל כל משתתף את היצירה שהכין. כל החומרים אכילים וכשרים, ללא גלוטן או חלבונים בהכשר בד"צ. בחצר מתוקאיה תוקם סוכה ומשתתפי הסדנא מוזמנים לקשט אותה. הסדנאות יתקיימו בתאריכים 28 בספטמבר עד 6 באוקטובר בשעות 18:00-10:00, בשישי וערב חג שמחת תורה עד 17:00. ניתן להתחיל את הסדנאות בכל שעות הפעילות עד שעה וחצי לפני הסגירה ואין צורך לתאם מראש. (קבוצות מעל 15 משתתפים יש לתאם טלפונית) המחיר 70-50 שקל למשתתף תלוי בסדנא הנבחרת, הורים ומלווים ללא תוספת תשלום.

 

באה מאהבה לעוגות

הדמות שמאחורי העשייה העליזה של "מתוקאיה" היא איה רוזן, שגדלה בעמק הירדן והפכה לתל אביבית. היא ניהלה את מערך המיילדות בבית חולים איכילוב. לפני חמש שנים החליטה על שינוי כיוון וחזרה לבית הוריה במושבה כנרת. היא החלה לעסוק כתחביב אישי בהכנת עוגות מעוטרות בבצק סוכר. בתחילה עיצבה עוגות לימי הולדת של ילדיה ובני משפחתה וכשהביקוש התרחב החליטה לפתוח בבית זרע מקום שבו תוכל לייצר וללמד סדנאות יצירה בבצק סוכר.

 

איה רוזן מדריכה בסדנאות לכל הגילים     צילום: רונית סבירסקי

 

כל אחד יכול

איה בחרה להקים מקום שבו כל ילד יוכל לקבל ערכת בצק בצבעים עליזים שיעוררו אצלו את חדוות היצירה. הבצק נעים למגע וריחני והילדים מגלים במהלך היצירה שהוא גם טעים. ילדים, נוער ומבוגרים שמגיעים ל"מתוקאיה" מכינים יצירות בהתאם לגילם ומנשנשים בין לבין קצת בצק. הם יוצרים ציפורים, כלבים או פרחים משבלונות מוכנות, או לומדים לפסל בהדרכה. ישנם כאלה שמגלים כישרונות חבויים ויוצרים דמויות ומפסלים כיד הדמיון השורה עליהם.

 

 צילום: רונית סבירסקי

 

 

עוגות מעוצבות

ההורים יכולים להצטרף אל הילדים ביצירה משותפת או לתפוס רגע של אתנחתא ושלווה בפינת הקפה והעוגות. הישיבה ב"מתוקאיה" מעוררת תחושה של שהייה בבית בובות שכולו צבוע בגוונים פסטלים ירקרקים, תכלכלים וורודים. באוויר נישא הריח המתוק של בצק הסוכר ועל הדלפק המרכזי מונחות עוגות מעוצבות שעליהן דמויות של פיות ונסיכות מעולם האגדות. לעיתים תוכלו לראות עוגת חתונה מפוארת בעלת שלוש קומות וחתן וכלה ניצבים בראשה עם חיוך מאושר. לפעמים עוגת יום הולדת עם אנגרי בירדס או עוגת יום נישואין שנראית כמו גן פורח.

 

 

סדנאות ופעילות לכל המשפחה במהלך השנה

במהלך השנה מתקיימות במקום סדנאות המגלות את נפלאות העבודה עם בצק סוכר: הפעלת הדמיון, חידוד החושים, פיתוח המוטוריקה העדינה וחדוות היצירה. פיסול סמלי חג, דמויות וחפצים במגוון נושאים. סדנאות הילדים מתקיימות בכל שעות פעילות הסטודיו, במתכונת זורמת, ללא צורך ברישום מקדים. כל משתתף מקבל את ההדרכה הנדרשת ואת הציוד ועובד בקצב שלו. הפעילות מותאמת לכל גיל, החל מגיל שלוש, כולל נוער ומבוגרים. נושא הסדנא משנה בכל חודש. בנוסף, מתקיימים חוגי ילדים במתכונת שבועית.

 

סדנאות יצירה בבצק סוכר     צילום: רונית סבירסקי

 

 

סדנאות ופעילות למבוגרים

סדנאות המיועדות למבוגרים הרוצים ללמוד לקשט ולעצב עוגות, מתאימה לכל אחד ללא צורך בידע או בניסיון קודם. בסדנא לומדים כיצד לצבוע בצק סוכר, טכניקות עבודה נכונות, ציפוי עוגה, יצירת דמות נאיבית ועיטור מעוצב של העוגה. סדנא חד פעמית של ארבע וחצי שעות שמעניקה לכל משתתף ידע בסיסי לביצוע עוגות מקושטות. סדנא זו בתיאום מראש ויש להירשם מראש. 

 

 

מתוקאיה מקיימת סדנאות בקיבוץ בית זרע וניתן להזמין סדנאות שיתקיימו בכל הארץ. כמו כן ניתן להזמין עוגות חתונה מעוצבות וטעימות לכל הארץ.

 

טלפון 052-8197190, 04-6775422