אתר ראש הנקרה - אטרקציות לכל המשפחה

 

אטרקציות באתר ראש הנקרה - רכבל, מסעדה עם נוף לים, סיורים בנקרות, מיצג אור קולי, טיולים באופניים וברכבים חשמליים וגשר עילי מונגש מעל המצוק

 

רגלי הפיל ראש הנקרה    צילום: רונית סבירסקי

 

בית קפה ומסעדה מול הנוף

לביקור באתר ניתן לצרף אתנחתא בבית הקפה והמסעדה של ראש הנקרה הצופה אל נוף פנורמי מרהיב לים, לרכבל ולצוק הלבן. המסעדה מציעה מגוון ארוחות שמתאימות לכל המשפחה, החל מקפה ומאפה משובח בשעות הבוקר והמבורגר עסיסי בצהריים ומנות מהמטבח הישראלי במחירים שווים לכל כיס.

 

טיול ברכבים חשמלים לאורך החוף    צילום: רונית סבירסקי
 

צוקים, נקיקים וחופים זהובים

אתר ראש הנקרה כובש את הלב במיקום, במראה ובנופים הנשקפים ממנו. למרגלותיו שוכן חוף שמשלב בין חול רך וזהוב לסלעים שצומחים מן המים. אפשר לטייל במשך שעות בין הדייגים וציפורי המים, או למצוא פינות שקטות להתבודד מול השקיעה, לשבת על הסלעים ולטבול את הרגליים במים הקרירים. החוף מפורץ בלגונות, הצוקים מנוקבים בנקיקי סלע ומערות מרהיבות. רגלי הפיל המרשימות של אתר ראש הנקרה משמשות תפאורה דרמטית לנקודה הצפונית ביותר של חופי הים התיכון.

   

ים טורקיז וסלעי ענק לבנים

יופיו של המקום מתחיל כבר בנקודת הכניסה לאתר. מרחבי הים התיכון והחוף המפורץ נשקפים ממרום הצוק וכשנכנסים אל קרוניות הרכבל ומחליקים במורד סלעי הגיר העצומים הנשימה נעתקת. גווני הים נעים בין טורקיז לכחול עמוק ונופי הגליל המערבי ניבטים מן הצד הדרומי. שיאו של הביקור באתר ראש הנקרה הן הנקרות שמהוות תופעת טבע יוצאת דופן בעוצמתה וביופיה. בימים שהים שקט הנקרות מציגות בריכות קסומות של מים בגוונים מרהיבים ובימים סוערים הגלים מתנפצים כמו גיזרים עצומים אל תוך הכוכים.

 

  

הנקרות – תופעת טבע מרהיבה

מסלול הליכה בליבו של הצוק חושף את המבקרים בפני הנקרות שהן מערות ימיות. הנקרות נוצרו בעקבות שרשרת זעזועים תת קרקעיים שיצרו סדקים בסלע. מי הגשמים שירדו לאורך השנים דרך סדקים אלה וגלי היםהפורצים בשצף קצף יצרו את הנקרות. התנפצות הגלים על הסלעים רסיסי הקצף, מאדירים את החוויה ולא משאירים מקום לספק שהטבע חזק מכל דמיון.

 

הנקרות ומי הטורקיז    צילום: רונית סבירסקי

 

רכבים חשמליים ואופניים על שפת הים

האתר מציע אטרקציות מגוונות ביניהן: מייצג אור קולי שחושף לעיני הצופים את נפלאות הטבע של האתר, הים, ההר, החי והצומח. המיצג מתאים לכל הגילים. חוויה נוספת שמשדרגת את השהייה במקום היא האפשרות לצאת לטיול רכוב על גבי אופניים ורכבים חשמליים לאורך טיילת החוף והים הרוויה מפרצונים מדהימים ונופים משגעים, הרכיבה משלבת בילוי של טבע, ספורט והרבה כייף (ניתן לרכוש בקופה כרטיס משולב : כניסה לאתר + סיור ברכב חשמלי/אופניים במחיר אטרקטיבי)

 

שעות הפתיחה:  09:00 עד 18:00, בימי שישי וערב חג עד 16:00, בשבתות וחגים עד 18:00. פרטים להתקשרות: 073-2710100