צוק מנרה מעלה את הדופק ומתחיל במסורת המרוץ האנכי

 

צוק מנרה משדרג את החוויה האתגרית ומעלה לכם את הדופק. מגלשות הרים, סנפלינג, אומגה מהארוכות בישראל, טרמפולינת באנג'י, מסלולי הליכה נורדית בחורש טבעי ומתחיל את מסורת מרוץ אנכי ראשון בישראל 

 

שיא הגובה

צוק מנרה אוהב לרגש את הבאים בשעריו. קשה להישאר אדישים למראה הנוף הנפרש למרגלות הרכבל שמטפס אל שיאו של רכס הרי נפתלי. עמק החולה משתרע למרגלות הצוק בגוונים של כחול, ירוק וחום. הרכבל הארוך ביותר בישראל נמתח לאורך 1940 מטרים ומרחף בשיא גובהו ב- 750 מטרים מעל צוק גיאולוגי מרשים. בכל תחנה משלושת התחנות שלו מתקיימות אטרקציות אתגריות ביניהן מגלשות הרים במסלול שאורכו 1200 מטרים, טרמפולינת באנג'י דום, אומגה מהארוכות בישראל, סנפלינג הגולש לאורך המצוק ומסלולי הליכה נורדית בשיא הרכס. 

 

  

 הליכה נורדית    צילום: רונית סבירסקי

 

מרוץ אנכי ראשון בישראל

פתיחת עונת אביב קיץ בצוק מנרה תצוין באירוע ראשון מסוגו של מרוץ אנכי אתגרי שיתקיים ב-4 באפריל. המרוץ יארח את אליפות ישראל בריצת הרים לנשים, לגברים ולנוער. האליפות מאורגנת על ידי צוק מנרה בשיתוף מרתון ישראל ואיגוד האתלטיקה בישראל. יתקיימו 4 מסלולים בדרגות קושי שונות. מקצה למשפחות לאורך קילומטר אחד, בינוני לאורך 2 קילומטרים כולל טיפוס של 500 מטרים, מקצה אתגרי של 4 קילומטרים כולל טיפוס של 700 מטרים, מקצה הייקינג לאורך 4 קילומטרים במעלה המסלול פתוח לקהל הרחב. 

 

קרוניות הרכבל מטפסות במעלה צוק מנרה    צילום: רונית סבירסקי

 

מקצה אליפות ישראל לגברים 8 קילומטרים עם טיפוס של 900 מטרים, נשים ונוער 4 קילומטרים כולל טיפוס של 700 מטרים. ההזנקה תחל בחניון צוק מנרה. בין הרצים הידועים שאישרו את השתתפותם נמצא דן אלתרמן, טריאטלט שזכה יחד עם אחיו רן אלתרמן באליפות ישראל, ורן שילון, טריאטלט ורץ שמשתתף בתחרויות אקסטרים בעולם. ביום האירוע, המבקרים ומשפחות הרצים יוכלו להשתתף במגוון פעילויות אקסטרים יחד עם האטרקציות של צוק מנרה: אירועי ספורט ותחרויות היתוליות, תחרויות ספורט אנרגטיות, מתחמי מזון וסיורי חורש. 

 

מדד האתגר

חידוש נוסף באתר צוק מנרה מאפשר לשוחרי האדרנלין למצוא את המתקן המתאים להם מבחינת ריגוש וחוויית אקסטרים. האטרקציות האתגריות בצוק הן בין המגוונות והמאתגרות ביותר בארץ ומושכות את חובבי האצת הדופק. כך פותח והושק לאחרונה  "מדד האתגר" שמספק למבקרים מידע לגבי רמות הריגוש שמחכות להם בכל מתקן. כל הפעילויות נחלקות לאקסטרים, צ'אלנג' ואדוונצ'ר וניתן לבחור מה דרגת הקושי העדיפה ולנסות בכל פעם להעלות מעט את הרף. 

 

נופי המצוק הגיאולוגי ועמק החולה    צילום: רונית סבירסקי

 

חגיגה בפסח  

צוק מנרה מציע חגיגה של פעילויות לכל המשפחה בחג הפסח. במהלך החג וחול המועד 21-15 באפריל 2014 תושק הנסיעה הלילית הראשונה של הרכבל ויערכו פעילויות אתגר פיזי ומחשבתי שיתפרסו ברחבי האתר. משחקי ענק בטבע מאתגרי מחשבה כגון דמקה ושש- בש וכן משחקי רצפה לגדולים ולקטנים, מסלול מיני גולף ומתחם קשת וחץ בהשראת משחקי הכס. ביער הצוק יתקיים סיור מעברים אתגרי לצלילי שירי חירות וחופש, משחקי זיכרון קבוצתיים, מעבר חבלים אתגרי ופיסול סביבתי מאבני היער.בנוסף, סיורי הליכה נורדית וסיורי חורש בשיתוף קק"ל.  סדנאות יצירת אקולוגית: מחומרי טבע הצוק: אצטרובלים, בלוטים, לצד סדנאות פסיפס לילדים ליצירת אגרטלים ותמונות על לוחות גבס בהשראת פרחי אביב והנוף הגלילי.

 

רכבת הצוק בשיא הרכס    צילום: רונית סבירסקי

 

מגלשות הרים וטרמפולינת באנג'י

במבואה של אתר צוק מנרה נמצאות מגלשות הרים שניתנות לגלישה זוגית במהירות של עד 40 קמ"ש. המסלול שאורכו 1200 מטרים עובר בטבע ירוק וחורש ים תיכוני. הגלישה חווייתית ומתאימה להורה עם ילד, לזוג או לבודד. לצד המגלשות ממוקמת טרמפולינת באנג'י אתגרית בעלת 4 עמדות קפיצה עד לגובה 9 מטרים.

 

סנפלינג ואומגה

בתחנה השנייה של הרכבל נמצאים מתקני אקסטרים נוספים. סנפלינג של גלישה אנכית מהצוק הגיאולוגי מגובה של 42 מטרים. הגולש מתחבר לרתמת מכנס וחובש קסדת הגנה. הגלישה מתבצעת בשליטת הגולש, כאשר המדריך מנחה ומאבטח אותו מלמעלה. בסיום הגלישה עולים רגלית אל התחנה האמצעית, מהלך של כ-10 דקות הליכה. הגלישה בסנפלינג מותרת לילדים מגיל 6. האתר מציע גם "אומגה" שהיא מהארוכות ביותר בארץ. הגלישה מתבצעת על כבל זוויתי באורך 200 מטרים מעל למצוק הגיאולוגי. בתום הגלישה חוזרים בג'יפ לנקודת המוצא. משקל מותר לגולש בודד הוא מינימום 30 קילוגרם ומקסימום 100 קילוגרם. 

 

"רכבת הצוק" היא סיור ממונע ומודרך בטבע שמשלב תצפיות נוף נדירות על נופי הגליל, הלבנון עמק החולה והחרמון. בעונה שיש פרי על העצים משלבים בסיור קטיף עצמי. לאחרונה נוספה פעילות רכיבה על אופניים חשמליים שמאפשרת למבקרים לרכב בשדות סביב קיבוץ הגושרים. המסלול עובר בדרך כפרית גלילית, שדות חרושים וזרועים ונמשך עד לאנדרטת אסון המסוקים בסמוך למושב שאר יישוב.

 

נופי הגליל והגולן מרכבת הצוק     צילום: רונית סבירסקי

 

טיולים מודרכים ביער

בתחנה העליונה של האתר עוברים שבילי יער טבעיים עם חלונות לנוף ובהם מתקיימים סיורים שמודרכים על ידי אנשי קק"ל שמספרים על הטבע הייחודי למקום. שביל החורש, שהוכשר על ידי קק"ל, נמצא בגובה 700 מטרים מעל פני הים, כשנופי עמק החולה והגולן פרושים למרגלותיו. השביל אפוף בריח האורנים מוקף בצמחייה ירוקה, שרכים שמטפסים על גזעי העצים וקרני שמש שמסתננות דרך הסבך.

 

הליכה בין אורנים וסבך צמחייה    צילום: רונית סבירסקי

 

אתר האינטרנט  www.cliff.co.il. לפרטים ולהזמנות: 04-6905830, פקס: 04-6905833