לאורך הגולן - מי ברגל מי בסוס 

 

ג'ימי שעל מתושביה הוותיקים של רמת הגולן הוא בוקר ותיק. חיבור של איש טבע ורועה עדרי בקר על רקע נופי הרמה הירוקים. הוא מציע טיולים רכובים ורגליים בשטחים העצומים, מצפורי הנוף וצפייה בעדרי הבקר הנהוגים על ידי רוכבים מקצועיים. זו חוויה מרתקת למטיילים באזור.

 

טיול ולינה

ג'ימי הוא איש מרשים עטור זקן שמסייע למטיילים באזור להתמצא במסלולי טיול שונים ובשביל הגולן החדש. הוא  מציע את שירותיו  בהבאת המטיילים אל תחילת המסלול ובאיסוף בסוף היום ללינה באחת מארבע בקתות העץ שבנה בחצר ביתו בגבעת יואב.

                   

 ברכת רם     צילום: רונית סבירסקי

 

מצוק מבוא חמה

שביל הגולן, שאורכו כ- 120 קילומטרים מתחיל בדרום הגולן, בעין-תאופיק ומטפס  לאורך המצוק המרשים של מבוא חמה עם  תצפיות נוף על הכנרת. המסלול ממשיך דרך נחל מיצר וחוצה את נחל עין-גב  מתחת למצפה אופיר. משם הוא יורד לנחל סמך וממשיך מזרחה במישורי הבזלת הנרחבים, לרוג'ום אל-הירי ודרך שרידי הכפר פרג' לרכס חזקה.

                              

מברכת רם לברכת מן

בצפון הגולן עובר השביל דרך יער-זיוון והר בנטל ליער אודם ומשם לברכת רם, בנופים של תלי-געש. סיום השביל הוא תוך טיפוס לחרמון עד ברכת מן.  ניתן ללכת לאורך השביל בדרך ההפוכה שמתחילה בברכת מן ומסתיימת בדרום רמת הגולן בעין תאופיק ומשם להתחבר לשביל ישראל דרומה.

                             

רוכבי סוסים

מדריך הטיולים "שביל הגולן" מחולק ל-13 קטעים, שכתבו יעקב שקולניק וישראל אשד. מידע מיוחד במדריך לרוכבי אופניים ולרוכבים על סוסים.

 

מצפה אופיר

לפני הפרידה מהרמה, עצרו לתצפית נפלאה במצפה אופיר שלרגלי מושב גבעת יואב. המצפה הוקם על ידי ג'ימי שעל לזכר בנו אופיר שנפטר ממחלה קשה. זו נקודה מיוחדת שבה ניתן לצפות על כל חופי הכנרת , הגולן והגליל, במקום חניון לפיקניק ועצים  כמספר שנותיו של אופיר.

 

לטיולים עם ג'ימי ג'יפ טלפון  052-4204222