אוהלים בחורף - קמפינג בגולן

 

באופן פרדוקסאלי דווקא כשהקור הופך צורב, האף והלחיים מאדימים ואח בוערת עם פיצפוצי עץ וריח של ערמונים נשמע לנו כאופציה הנחשקת, זה הרגע להשתגע ולצאת לאחד המקומות הקרים בארץ וללון באתרי קמפינג.

 

יורטות    צילום: רונית סבירסקי

 

רמת הגולן הופכת לחלום הרטוב שלנו כשמאגרי המים, המפלים והנחלים מקבלים חיזוק מהגשמים שפקדו אותנו לאחרונה. שלוליות חורף עמוקות, ערפל מכסה את ראשי ההרים, שלכת בגוונים של אדום-צהוב, פרחי חורף ופרות באחו. זה לא אומר שצריך ללבוש בגד ים, אפשר בהחלט לצאת עם מטרייה ואפילו חרמונית עם תרמוס שבתוכו קפה מהביל או תה מתוק וכריכים מושקעים לנשנוש בדרך. טיול לאורך ציר המפלים ומאגרי המים ולקינוח לינת שטח. אוהלי טיפי אינדיאניים, יורטות מונגוליות או חושות עם ריח של אדמה, איוושת רוח וטיפות גשם. אל חשש לא תקפאו מקור כל אתרי הקמפינג המוצעים מוסקים ומחוממים.

 

ג'ינגס חאן בגבעת יואב

אתר ג'ינגס חאן נמצא בגבעת יואב בדרום רמת הגולן. זהו כפר אוהלים מונגולי שעוצב בעבודת יד והוקם בידי בעלת הבית. האוהלים ממוקמים בקצהו של מושב גבעת יואב, נושקים לקו המצוק המערבי של הגולן ממנו נשקפים הכנרת, התבור והרי הגליל. בכפר 4 אוהלים שבכל אחד מהם 10 מקומות לינה, ואוהל אחד שכולל  6 מקומות לינה. האוהל מוסק במזגנים, יש בו מזרונים נוחים ובצמוד לכל אוהל שירותים ומקלחת עם מים חמים. בשטח הכפר מדשאות גדולות, שולחנות פיקניק ומטבח גדול ומאובזר.

ג'ינגס חאן בגולן 052-3715687

 

 

חאן אל על באבנ"י אית"ן

בשולי המושב הדתי אבנ"י אית"ן, על מצוק נחל אל על הוקם אתר שמבוסס על הטבע והטופוגרפיה באזור: זהו חאן אוהלי רועים מטופחים ובונגלוס משפחתיים. חדר אוכל גדול עם אפשרות להזמין ארוחות, שירותים ומקלחות משותפים, מים חמים ורחבת דשא גדולה ומוארת. חימום האוהלים נעשה באמצעות תנורי גז. עוד בחאן אל על: טיולי אופניים עם ציוד מקצועי ומסלולים מאתגרים, טיולי ג'יפים בנופי הרמה ופינות חמד נסתרות, טיולי חמורים היוצאים מהחאן לאורך מצוק נחל אל-על.

חאן אל על 052-5557395

 

אורחאן רמות במושב רמות

אורחאן רמות בדרום רמת הגולן הוקם כאוהלי אירוח כמסורת אברהם אבינו שזה גם שמו של אבי המשפחה. השינה באוהלים היא על מחצלות ומזרונים, שירותים ומקלחות מרווחים עם מים חמים, מטבח לבישול עצמי מאובזר, פינות ישיבה, משחקים ופינת מדורה, חימום החדרים בעזרת תנורים יפנים. אורחאן רמות הוא גם חאן ירוק שמקפיד על איכות הסביבה. מיחזור מים אפורים על ידי שימוש במי המקלחת להשקיית הגינה.  חומרי הבנייה חלקם בשימוש חוזר ומוצרי הפסולת באתר ממוינים וממוחזרים. עוד באורחאן רמות: טיולי ג'יפים במסלולי חורף, ארוחות מעשה ידיה של רינת,  ייעוץ והדרכה לפעילויות, מסעדות ומסלולים באזור. האתר מונגש לנכים

אורחאן רמות 050-8217556

 

קשת יהונתן במושב קשת

בלב הגולן, במרכז חורשת איקליפטוס על גדת בריכת ברווזים קטנה, ממוקם מתחם "קשת יהונתן" שבמושב קשת. במתחם אוהל מרכזי משותף וניתן להקים גם אוהל פרטי. מטבח גדול מאובזר עם פינה לבישול עצמי, חדר אוכל משותף, מקלחות ושירותים עם מים חמים, פינת מדורה. חימום האוהל מתבצע באמצעות תנורי גז. עוד בקשת יהונתן: אפשרות נוחה ליציאה לטיולים, הזמנת קייטרינג לקבוצות. האתר מונגש לנכים.

קשת יהונתן 04-6851100

 

אינדיאני ג'ונס במושב שעל

בלב חורש טבעי בצפון רמת הגולן, בתוך מושב שעל ממוקמים חמישה אוהלי טיפי אינדיאנים, צבעוניים שמהווים את מתחם "אינדיאני ג'ונס". שלושה אוהלים גדולים המתאימים לאירוח של עד תשעה אנשים, ושני אוהלים קטנים המתאימים לאירוח של עד ארבעה אנשים. כל אוהל מעוצב עם רצפת עץ, פינת ישיבה, מזרונים ומצעים, מקרר, מיקרוגל וקומקום חשמלי. חימום האוהל נעשה באמצעות מקרנים. לכל אוהל מטבח אישי מצויד, אוהל קטן צמוד עם מקלחת ושירותים. מסביב לאוהלים חורשה טבעית עם פינות ישיבה, ערסלים, פינת בר-בי-קיו ומקום למדורה.

אינדיאני ג'ונס 050-2322334

  

קמפינג שעל במושב שעל

החושות של קמפינג שעל בצפון רמת הגולן ספונות בין עצים ומשקיפות אל החרמון. החושות בנויות תחת סככה מגנה, אין חימום אבל יש שקע חשמלי אליו ניתן לחבר סדין חימום (אסור להביא תנורים). במתחם המרכזי שירותים משותפים, מקלחות עם מים חמים, פינת מנגל, נקודות חשמל, פינה למדורה, ניתן להביא אוהלים ולהקים במקום. עוד במקום: ניתן להשכיר סירי פויקה, מלאים או ריקים, המלצות ליציאה לטיולים.

קמפינג שעל 052-4600465

 

חאן 4X4 בקיבוץ עין זיוון

בצפון רמת הגולן, בגובה של 1,000 מטרים מעל פני הים, בלב מטעי הדובדבנים והתפוחים ולמרגלות הר אביטל הוקם חאן 4X4. החאן עשה שימוש ב-4 מבנים סוריים עתיקים. הלינה משותפת בחדרים גדולים ומרווחים, עם מיטות ומזרונים, שירותים, מקלחות עם מים חמים, מועדון ומטבח משותפים וחימום מרכזי. עוד במקום: ייעוץ והצעה למבחר מסלולי טיול מרהיבים ברגל, ברכבי 4X4 ובטרקטורונים. ארוחות שונות מוצעות במקום: בוקר, צהריים, ערב, שטח, ברביקיו או חפלות דרוזיות.

חאן 4X4 עונות 050-7578444

 

קמפינג אלרום בקיבוץ אלרום

בלב חורש עצי ארז בצפון רמת הגולן נמצא "קמפינג גולן" בקיבוץ אלרום. אוהלים ויורטות מונגוליות, שירותים ומקלחות עם מים חמים, שולחנות פיקניק, פינת מנגל, מקרר מרכזי, נקודות חשמל מרכזיות, תאורה מרכזית, מטבח ומועדון. חימום האהלים נעשה באמצעות תנורים. עוד במקום: אפשרות להזמין ארוחות, נקודות יציאה לטיולים על שביל הגולן ובגולן.

קמפינג אלרום 050-5645800