הזמנתי חופשה במלון במלדיבים בעולם דרך אתר מלונות ידוע. בחרתי כדרכי במחיר מעט יקר יותר, כזה שניתן לבטל בכל רגע עד מועד ההגעה. מחיר המלון היה גבוה והשארתי לעצמי את האופציה לבחור מלון אחר או לחכות למבצעים, אבל עדיין לשריין מקום אחד בטוח.

 

יומיים אחרי ההזמנה חויב כרטיס האשראי שלי בסכום המלא וכיוון שלא הבנתי מה מקור החיוב הייתי בטוחה שכרטיס האשראי שלי נגנב. הודעתי לחברת האשראי על החיוב והובהר לי שמדובר בבית המלון שאותו הזמנתי. פניתי לאתר האינטרנט שדרכו הוזמן המלון והובהר לי שיש אפשרות לבתי מלון מסוימים לחייב את כרטיס האשראי של הלקוח מיד עם ביצוע ההזמנה וברגע שהלקוח מבטל הם מחזירים את הכסף תוך 48 שעות.

 

חופשה אקזוטית - בדקו לפני שתזמינו    צילום: רונית סבירסקי

 

קחו בחשבון שבשיטה הזו אם הזמנתם חופשה מספר חודשים מראש אתם משלמים את מלוא הסכום כבר במועד ההזמנה ואין לכך שום הצדקה. מעבר לכך אם בחרתם לבטל את ההזמנה הכסף יוחזר בפועל לחשבון הבנק שלכם רק חודש ימים ממועד הביטול על פי תנאי החזרת הכספים של חברות האשראי.

 

הקטע המסובך יותר הוא שחברת כרטיסי האשראי חייבה את חשבוני במאות שקלים על המרת מטבע חוץ ואת הכסף הזה לקח לי 4 חודשים להחזיר אלי. 4 חודשים של שיחות טלפוניות והפעלת לחץ כבד מאוד עד שזכיתי לראות את הכסף.

 

המלצתי היא לבדוק ולקרוא היטב מהם התנאים של הזמנת בית המלון ולא לחשוש לצלצל למוקד שירות לקוחות באתרים השונים ולבקש לדעת אם הם נוהגים לחייב את החשבון מראש.