הצגות, תערוכות, סדנאות, סיורים ופעילויות בחופשת הקיץ 

 

הצגות לילדים בחופשת הקיץ, תערוכות חדשות, סדנאות ופעילויות לכל המשפחה, מפגשים מוזיקליים ומופעי מחול

 

סיורים והפעלות למפונים באתרי מורשת

המועצה לשימור אתרים, בשיתוף משרד המורשת וארגון, Jewish National Fund-USA מקיימים פעילויות וסיורים מודרכים לקהילות המפונים מהצפון ומהדרום. הפעילויות והסיורים יערכו ב-90 אתרי מורשת בכל הארץ והם מיועדים לכל המשפחה ללא תשלום. בין הפעילויות: סיורים מודרכים, סדנאות, הפעלות, מופעים מוזיקליים, פעילות תיאטרלית ונוספות.

מתי: 21 ביולי – 30 בספטמבר

לפרטים: ללא תשלום, באתר המועצה לשימור אתרים

 

 נחלת בנימין בתל אביב     צילום: רונית סבירסקי

 

פסטיבל "ילדותא" הרביעי

פסטיבל "ילדותא" ה–4 של מרכז ענב לתרבות בתל מעלה מגוון הצגות המבוססות על ספרי ילדות קלאסיים ומופעים מוזיקליים. בין המופעים: "צמרות של אנשים" - מופע מוזיקלי לכל המשפחה, "מסביב לעולם בשמונים יום" - עיבוד חדש לספרו הקלאסי של ז'ול וורן. "תהיה בריא מוריס מגי" - סיפור על חברות לא שגרתית. "שירים לעמליה" - מבוסס על הספר ״שירים לעמליה״ מאת דפנה בן צבי, "הגשם של סבא אהרון" – עיבוד בימתי לסיפור של מאיר שלו והמופע "ילד פעם טריו" שכולל שירים וסיפורים, מצחיקים ומתוקים, על נושאים רציניים שמעסיקים ילדים.

מתי: 27-20 באוגוסט

לפרטים: אתר מרכז ענב לתרבות

 

 מתוך הצגת הילדים תהיה בריא מוריס מגי    צילום: דור קדמי

 

עיזים במציאות רבודה

במוזיאון ינקו דאדא בעין הוד נפתחה תערוכה שבמרכזה העז הארץ ישראלית ביצירתו של מרסל ינקו. לתערוכה מצטרף מיצג ותערוכה של האמנית אמי ספרד בטכניקת מציעות רבודה "בעיני העז המתבוננת". ציורי העז של מרסל ינקו ממלאים את כל הבד. קווי המתאר המיוחדים של העז מככבים בסדרת קערות קרמיקה בגדלים שונים, שאותן יצר בבית המלאכה של איצ'ה ואביבה ממבוש בעין הוד. בתבליט או בציור ידני הוא התאים את גוף העז לצורת הכלי. ינקו בחר ליצור גם עבודות בתלת ממד. עבודתה של האמנית אמי ספרד מזמינה את הצופים לעטות מסכה בדמות עז, המאפשרת חוויה של מציאות רבודה בשפה ויזואלית השאולה מסיפורי מעשיות ומשלים. התערוכה נוגעת בחוק העיזים השחורות שנחקק ב-1950 ובוטל ב-2010 בעקבות השריפות בכרמל שהוכיחו את יעילותן במניעת שריפות.

מתי: 20 ביולי – 31 באוקטובר, שני-שבת, 14:00-11:00

לפרטים: 28 שקל, 04-9842350

 

 מציאות רבודה של האמנית אמי ספרד "בעיני העז המתבוננת"     צילום: נדב ברקאי 

 

מצפה נמרוד

על רכס ההר במושבה ראש פינה הוקם מצפה נמרוד לזכרו של בן המושבה נמרוד שגב. נמרוד נפל במלחמת לבנון השנייה בן 28 במותו. כל אנשי הצוות שהיו אתו בטנק נהרגו. אביו, חזי שגב הקדיש את חייו להנצחת בנו. הוא הציב סלע טבעי ושלט הנצחה מול נופי העמק והמשיך לאורך השנים לפתח את גן הזיכרון. כיום מונצחים במקום גם חבריו של נמרוד לטנק. גן פורח מקיף רחבה גדולה עם הסברים על התצפית והנופים ומעל לרחבה ניצב פעמון רוח גדול שענבלו נושא את השם נמרוד. חזי נהג לערוך סיורים מודרכים למטיילים ולספר את סיפור המושבה. בנובמבר 2023 נדם לבו וגן הזיכרון נותר כאנדרטה דוממת לבנו ולו.

מתי: פתוח כל ימות השבוע

 

מצפה נמרוד     צילום: רונית סבירסקי

 

גלריית עיר הזכוכית

ולרי פאליי עלתה לישראל מסנט פטרסבורג ברוסיה והחלה לעסוק בעבודות ויטראז'. הצבעוניות של הטבע בארץ הקסימה אותה אבל המבנים האפורים הציפו את הגעגועים למבנים המרשימים של סנט פטרסבורג. היא החלה לעצב מיניאטורות ארכיטקטוניות מזכוכית צבעונית בהשראת מבנים אדריכלים מאירופה ומהמזרח הרחוק. היא מתגוררת בראש פינה ובנובמבר 2023 פתחה באתר השחזור העתיק גלריה שבה מוצגות עבודותיה.

מתי: ראשון-שבת, 17:30-10:30

לפרטים: ניתן לתאם ביקור בתיאום מראש 054-7266432

 

מיניאטורות מזכוכית צבעונית     צילום: רונית סבירסקי

 

אנדרטה בתנועה

מופע מחול, מוזיקה חיה ווידאו ארט "אנדרטה בתנועה" יתקיים במוזיאון תל אביב. המופע של היוצרת והכוריאוגרפית רוני ברנדשטטר נוצר בעקבות אירועי אוקטובר. היא עבדה באמצעות תנועה וחושים עם קהילות מפונים ושורדים כעזרה ראשונה אחרי הטראומה. המפגשים התגבשו לעבודת וידאו בהשתתפות 100 רקדנים שצולם בדרום על ידי צלמי דוקו וצלמי רחפן. הווידאו יוקרן במופע שבו ישתתפו 12 רקדנים. כל ההכנסות מהמופע יתרמו לשורדי הנובה. המופע בעמידה, בישיבה על ספסלים ובישיבה על רצפת המוזיאון.

מתי: 27 ביולי, 21:00

לפרטים: אתר מוזיאון תל אביב לאמנות

 

 מתוך וידאו ארט אנדרטה בתנועה    צילום: אורן אלון

 

עולם מפריד בינינו על רקע נופי חבל אברוצו איטליה

סרט דרמה קומי "עולם מפריד בינינו" יעלה על מסכי הקולנוע ברחבי הארץ. סיפורו של מישל שעובר לגור בכפר קטן בהרי חבל אברוצו איטליה אחרי שסיים 40 שנות הוראה ב"ג'ונגל" העירוני של רומא. אחרי חבלי קליטה והסתגלות לחיי הכפר בית הספר עומד בפני סגירה בעקבות מכסת תלמידים מעטה. כך מתחיל מרוץ נגד הזמן להצלת בית הספר.

מתי: החל מ-15 באוגוסט

 

 Virginia Raffaele, Antonio Albanese@Claudio Iannone Umap 

 

WONDERPARK בגן הבוטני גבעת רם

תיאטרון הבירה מתארח בגן הבוטני גבעת רם בירושלים עם אירוע לכל המשפחה במטרה לתת דגש לכוח הדמיון. מטיילים במרחבי הגן וצופים במופעי אקרובטיקה, משחקי אשליה, סדנאות, אמני תעתוע, מגוון פעילויות, מיצגים המתעוררים לחיים ונוספים. בין הפעילויות: המופע "אילוזיה – נפלאות הקרקס הבוטני", מתחמים חווייתיים, פסלים חיים, סדנאות יצירה אשלייתיות תלת ממד, משחקי תעתועים אינטראקטיביים וחווית קולנוע ב-360 מעלות. במקום מתחם פוד טראקס.

מתי: 31-15 באוגוסט, ראשון-חמישי, 22:00-17:00, שישי 15:00-10:00 שבת, 23:30-20:30

לפרטים: אתר טיקטמסטר ובקופות הגן, טל. 02-3750081 

 

 נפלאות הקרקס בגן הבוטני     צילום: שי כהן

 

צלילי נגב – מפגשים מוזיקליים

מפגשים מוזיקליים של אמנים ישראלים יתקיימו באתרי צפון הנגב שחזרו לפעילות. בין המשתתפים: עידן יניב עם מופע אקוסטי "עושים אהבה" במושב זמרת, יהלי סובול יופיע במושב עין הבשור עם המופע "מספיק בנאדם", עלמה זוהר במושב דקל, ארז לב ארי בכפר מימון, ערן צור בבר היין ארגמן בקיבוץ ניר עם, גיא ויהל במרכז ג'ו אלון, שלומי ברכה בחוות אל היען ודנה ברגר בפאב גבולות. בנוסף, יתקיימו סיורי ערב במבורך מרים, סדנת אפיה בנקודה ה-12 עם השף שאול אפרת, קבלת שבת ביער להב וערבי במה פתוחים בכפר מימון. בפארק הבשור בימי חמישי שכשוך בבריכות, וסדנת עפיפונים.

מתי: 31-14 באוגוסט

לפרטים: 30 שקל למופע, אתר הבשור

 

 דנה ברגר    צילום:  זהר שטרית

 

יהושע ויהלי סובול במפגש על ספרות ומוסיקה

יהושע סובול עם יהלי סובול, אב ובנו, במפגש על ספרות מוזיקה ומה שביניהם במרכז ענב בתל אביב. יהושע סובול, מגדולי המחזאים בארץ משוחח עם בנו יהלי סובול, מוזיקאי וסופר שישיר מלהיטיו ומלהיטי מוניקה סקס. הם ידברו על כל מה שקרוב לליבם.

מתי: 1 באוגוסט, 20:30

לפרטים: 90-70 שקל, אתר גושואו

 

 יהלי סובול     צילום: אורית פניני

 

"עד סוף הקיץ״ שי זורניצר במופע קאברים

שי זורניצר מעלה מופע בהיכל התרבות בתל אביב של עיבודים חדשים לשירי ארץ ישראל היפים. בין השירים: שוב היא כאן, הכל את שיר, עד סוף הקיץ ושירים של נעמי שמר וסשה ארגוב שאיתם עבד לאורך השנים. הוא הלחין עיבוד מיוחד לשיר של אהוד מנור שמעולם לא בוצע.

מתי: 1 באוגוסט, פתיחת דלתות 20:00, מופע 21:00

לפרטים: 89 שקל, אתר טיקטמאסטר

 

 שי זורניצר     צילום: אפרת אשל

 

תל-חי כיתות אמן בין-לאומיות לפסנתר

תל-חי כיתות אמן בין-לאומיות לפסנתר לשנת 2024 יתקיימו בקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה, ע"ש לין ותד אריסון בתל-אביב. השנה יתארחו אלכסנדר גבריליוק (אוסטרליה) - זוכה פרס ראשון בתחרות רובינשטיין, פרס ראשון בתחרות הורוביץ ופרס ראשון תחרות הממטסו. גבריליוק מופיע כסולן עם התזמורות הגדולות בעולם לרבות התזמורת הפילהרמונית הישראלית וגדולי המנצחים. הוא יקיים כיתת אמן וקונצרט מיוחד לזכרה של פנינה זלצמן וכן ושיעורים לתלמידים מצטיינים. אילייה שמוקלר (ישראל) - זכה בחודש יוני 2024 בפרס הראשון בפרס מוצארט, בפרס חביב הקהל ופרסים נוספים בתחרות גזה אנדה בשוויץ. הוא יקיים כיתת אמן וקונצרט לזכרו של דימטרי בשקירוב מגדולי הפדגוגים לפסנתר שלקח חלק בכיתות האמן של תל חי. בנוסף, גיא מינטוס יקיים כיתת אלתור. 

מתי: 16-4 באוגוסט

לפרטים: 03-5466228 

 

 גיא מינטוס     צילום: מגד גוזני

 

תערוכת בוגרות לאמנות 

תערוכת הגמר של בוגרות התואר הראשון באמנות 2024 באוניברסיטת חיפה. בתערוכה השנה משתתפות 47 סטודנטיות שסיימו שלוש שנות לימוד באוניברסיטה. העבודות מגוונות מתחומי: מדיה,  ציור, פיסול, צילום , הדפס,  וידאו ומיצב. 

מתי: פתיחה, 25 ביולי, החל מ-18:00, עד 7 באוגוסט, ראשון-חמישי, 19:30-08:00, שישי, 12:30-08:00

 

 עבודת האמנית נדין דקה     צילום: נדין דקה

 

הפסטיבל הבין-לאומי למוסיקה קאמרית ירושלים 2024

הפסטיבל הבינלאומי למוסיקה קאמרית בירושלים יתקיים זו הפעם ה-27 באולם ימק"א. הוא  יכלול שבעה קונצרטים, בהשתתפות מוזיקאים בין-לאומיים בתוכנית המשלבת יצירות מופת מוכּרות לצד יצירות המבוצעות לעתים נדירות. בשבעת הקונצרטים אשר יתקיימו בחמשת ימי הפסטיבל, ישתתפו מבצעים ישראלים ובין-לאומיים, ביניהם הפסנתרנית והמנהלת האמנותית של הפסטיבל אלנה בשקירובה שתנגן לצד אמנים ותיקים כמו הפסנתרנים פלמנה מנגובה ודניס קוז'וחין, הכנרים מיכאלה מרטין, מדלן קארוצו ומארק קרלינסקי, נגן הויולה אדריאן לה מארקה, הצ'לנים פרנס הלמרסון, אסטריג סירנוסיאן ואיוואן קריזנה, נגן הקלרינט פבלו ברגן ונוספים.

מתי: 7-3 בספטמבר

לפרטים: 02 6250444

 

 Georgijs Osokins © Janis Romanovskis 

 

Jackie Pink and Black

אורי לנקינסקי מעלה בבכורה את הפרק השלישי והאחרון בטרילוגיית ג'קי בסוזן דלל. Jackie Pink and Black החליפה הוורודה והשמלה השחורה הקטנה; תצלומים מחיים של אייקון. לנקינסקי מגלמת גרסה של ג׳קי קנדי ומשלימה את הפערים בין תמונות שפורסמו במגזינים הנחשבים בעולם. מהסיור הטלוויזיוני של הבית הלבן שנצפה על ידי מיליונים, עד לילה שקט בפנטהאוז בפארק אבניו. זהו מסע לתוך הזיכרונות, הטרגדיות והפנטזיות של האישה הראשונה. המופע מבוסס על שתי יצירות קודמות שעסקו בדמותה. אורי לנקינסקי, היא רקדנית יוצרת ועיתונאית שמשלבת את השפה התנועתית עם השפה הכתובה. 

מתי: 7 באוגוסט, 21:00

לפרטים: אתר סוזן דלל

 

 Jackie   צילום: יאיר מיוחס

 

המנגנון של מולי

תיאטרון תמונע מעלה את הדרמה המוזיקלית "המנגנון של מולי" בהשראת הביוגרפיה של המשוררים מולי דרייק ובנה ניק דרייק. מולי דרייק, משוררת ומוזיקאית אנגליה, אמו של המוזיקאי המחונן ניק דרייק שהתאבד ושיריו זכו להצלחה שנים אחרי מותו. מולי התקשתה להתאושש מהאובדן, אך התמיכה הרבה שזכתה לה אחרי שיצירותיו של בנה התפרסמו סייעה לה להמשיך את חייה. בהצגה משתתפים 4 פרפורמרים, שתי שחקניות, נגן ויולה ונגן קונטראבס. קטעי מוזיקה מקוריים שזורים במחזה.

מתי: 30 ביולי, 20:00

לפרטים: 03-5611211

 

 המנגון של מולי    צילום: דוד קפלן

 

סוף. התחלה 5# - תערוכת בוגרי אמנות ועיצוב של סמינר הקיבוצים

הפקולטה לאמנויות של סמינר הקיבוצים מציגה את תערוכת הסיום של בוגרי בית הספר לעיצוב ובית הספר לאמנות. 25 פרויקטים בתחום האמנות שרובם מנקודת מבט של אחרי ה-7 באוקטובר. 28 פרויקטים בתחום העיצוב שעוסקים ברובם ביכולת של מעצבים להשפיע על המציאות הישראלית.

מתי: 10-1 באוגוסט

 

דייגו מראדונה והגביע

באצטדיון בלומפילד תפתח תערוכה על חייו של דייגו מראדונה DIEGO VIVE. לארץ הגיע העתק גביע העולם של מונדיאל מקסיקו 1986 בו זכה מראדונה עם נבחרת ארגנטינה. הגביע במשקל 7 קילו ומצופה זהב טהור, הגיע בליווי שני מאבטחים אל שדה התעופה ומשם הובל באבטחה כבדה אל האצטדיון בו תתקיים התערוכה. הגביע הוא רפליקה שפיפ״א עשתה במיוחד למראדונה כיוון שהגביע המקורי עובר ממונדיאל למונדיאל רק להנפה וחוזר לפיפ״א משנת 1994.

מתי: פתיחה  1 באוגוסט

 

 הגביע של מרדונה      צילום: אלי כהן