פעילויות טבע ללא תשלום, אירועי תרבות, מופעים ותערוכות

 

פעילויות לכל המשפחה ללא תשלום ביערות קק"ל, טיול עצמאי בשביל הגולן, מסע זיכרון להנצחת חללי מערכות ישראל, אירועי תרבות, מופעי מחול, מופעי מוזיקה, תערוכות ומיצגים ברחבי הארץ

 

קבלת שבת בין הפריחות ביער שחריה

ביער שחריה תתקיים קבלת שבת ופעילות לכל המשפחה: איפור פנים, קעקועים וצמות, עמדת פרחים וסדנה לשזירת פרחים, סדנת ג'גלינג, סדנה להכנת שלטים לחדר ומחזיקי מפתחות, סדנת מתופפים בליווי מדריך על מספר כלים. מופע קבלת שבת עם עינת שרוף בליווי נגנים.

מתי: שישי, 8 במרס, בשעות 14:00-9:00

לפרטים: ללא תשלום בהרשמה מראש באתר קק"ל, 1-800-350-550 

 

 יער שחריה     צילום: רונית סבירסקי

 

"צליל וטבע" ביער משמר העמק

טיול בעקבות סיפורו של יער משמר העמק במסלול המשלב נושאי קיימות וטבע. בשילוב פעילות לכל המשפחה: פינות יצירה של חומרי טבע ומחזור, משחקי קליעה בטבע, בינגו טבע. מתחפשים לחלוצים ופלמ"חניקים ברוח התקופה, מבקרים במערת הפלמ"ח בה התאמנו היחידות המיוחדות של הפלמ"ח. לסיום מופע "צלילים בצמרת" המשלב כלי נגינה הקשורים לעץ ולטבע.

מתי: שישי, 8 במרס,  15:30-12:00

לפרטים: ללא תשלום, בהרשמה מראש באתר קק"ל, 1-800-350-550  

 

 מערת הפלמ"ח במשמר העמק    צילום: רונית סבירסקי

 

"היער בעין המצלמה" - פריחה וסדנת צילום ביער

קרן קימת לישראל מקיימת פעילות ביערות השונים המתמקדת בסיפורו של היער, בשילוב בפעילות סדנת צילום שבה ניתן ללמוד כיצד לצלם את "דיירי" היער שנמצאים וגדלים בו בעונה זו.

מתי: ימי שישי, 8 במרס (יער גלעד), 22 במרס (יער חולדה) 29 במרס (פארק בריטניה), 12:30-9:30

לפרטים: 10 שקל למשתתף בהרשמה מראש באתר קק"ל, 1-800-350-550 

 

 יער חולדה     צילום: רונית סבירסקי

 

"נפגשים בשביל ישראל" – מסע זיכרון להנצחת חללי מערכות ישראל

מסע ההנצחה השנתי בשביל ישראל מתקיים השנה ביתר שאת במסורת שנמשכת כבר שני עשורים ובמסגרתה רעיה ויוסי אפנר, שאיבדו את בנם אבי באסון המסוקים, יוצאים בכל שנה למסע שמטרתו היא הנצחת כל חללי מערכות ישראל לאורך השנים וחיבור המגזרים השונים בחברה הישראלית. הציבור מוזמן להצטרף למסלול, שאותו יובילו מדריכי קק״ל. השנה, ברקע מלחמת חרבות ברזל, יצטרפו תושבים מפונים מהדרום ומהצפון. המסע מתחיל כמדי שנה באילת ומסתיים באנדרטת אסון המסוקים בשאר ישוב בגליל העליון. בכל בוקר יתקיים מעגל זיכרון לנופלים.

 

 

טיול עצמאי בשביל הגולן

מקטע 13 בשביל ישראל ממבוא חמה לעין טאופיק מתאים לטיול לכל המשפחה בדרגת קושי קלה עד בינונית. המסלול לאורך כחמישה קילומטרים. זהו המקטע האחרון של שביל ישראל בגולן שעובר לאורך מצוקי האון עם תצפיות פנורמיות לכינרת והגליל. הליכה בשביל מוסדר בירידה מתונה ובעונה זו של השנה מלווה בפריחת חורף צבעונית. המסלול מסתיים בעין תאופיק- מעיין הנובע בלב יער מבוא חמה. במקום צל, שולחנות פיקניק, מעיין נובע ותעלת מים בה זורמים מי המעיין. תחילת המסלול מדרום לבית העלמין מבוא חמה. המסלול אינו מעגלי ומומלץ להקפיץ רכב לסיומו.

 

 

המופע 'אניME' של להקת המחול הקיבוצית בשיתוף הקהל

להקת המחול הקיבוצית מעלה בהיכל התרבות כרמיאל עם היצירה 'אניME' מאת לאה בסודו גרק בביצוע 'קיבוצית 2'. הופעה בימתית אנרגטית שמציפה השפעות תרבותיות, בוחנת את אבני היסוד המרכיבות את המושג 'אני' ועוסקת בדברים שמתחת להגדרות, למסכות ולהשפעות החיצוניות. המופע כולל השתתפות פעילה של חלק מהצופים על הבמה בהתאם לנכונותם.

מתי: חמישי, 14 במרס, 20:30

לפרטים: כרטיסים 120-99 שקל באתר איוונטר 

 

 היצירה 'אניME'    צילום: אייל הירש

 

פסטיבל הקולנוע הצרפתי ה-21 בסינמטקים ברחבי הארץ

פסטיבל הקולנוע הצרפתי  ה-21 יתקיים בסינמטקים ברחבי הארץ. השנה יוצגו 17 סרטים של דרמות חברתיות לצד דרמות קומיות, סרטים המעלים שאלות של מגדר, קיפוח, חינוך, יחסי מעמדות יחסי הורים וילדים ואהבה על כל גווניה. חמישה מבין הסרטים נוצרו בידי במאיות ונשים שמגלמות את הדמויות הראשיות. סרט הפתיחה " הדריכם הלא ידועות Sur les Chemins noirs" ", סרטו של דני אמיבר , בכיכובו של ז'אן דוג'רדן. הסרט מבוסס על ספרו הביוגרפי של סילבן טסון, שנפצע ושיקם את עצמו במסע רגלי ברחבי צרפת. בין הסרטים הנוספים: היפרדות, ממלכת החיות שזכה בחמישה פרסי סזאר, כלב מגרש הגרוטאות, חדר הפלאות, פייר ומרתה – סיפור אהבה ואחרים.

מתי: 24 במרס – אפריל

 

 

דרמת מתח חדשה מבית תאטרון חיפה

"מפקח בא" היא דרמת מתח של תיאטרון חיפה בבימויו של משה נאור ובהשתתפותם של : אסי לוי, יפתח קליין, שושה גורן, אבי אוריה, עדי גילת ויוני גרין. אסי לוי מגלמת את דמותו של המפקח בהצגה. המחזה נכתב על ידי ג'ון בוינטון פריסטלי ומתרחש בלילה אחד, ב-5 באפריל 1912, בביתם הגדול של בני הזוג בירלינג האמידים בזמן חגיגת אירוסיה של בתם. לפתע נכנס לביתם גבר, המכנה את עצמו המפקח גול ומתחיל לחקור את המשפחה על התאבדותה של אישה צעירה ממעמד הפועלים באמצע שנות העשרים לחייה. ככל שהחקירה מתפתחת, מתגלה כי לכל בני המשפחה יש סודות, המקשרים אותם לטרגדיה. מתח עם הרבה תהפוכות וסיום בהתאם. 

מתי: החל מחודש מרס 2024

 

 מתוך ההצגה מפקח בא      צילום: רונית סבירסקי

 

קוטנר ובעז שרעבי

בבית אבי חי בירושלים יתקיים מפגש "לשיר אתך" שבו יואב קוטנר מארח את הזמר בעז שרעבי. הוא מוגדר כזמר נשמה שנולד בכרם התימנים למשפחה בת 12 נפשות. הפסיק ללמוד בכיתה ח', עבד בפחחות, צבעות ומילא בקבוקי אקונומיקה בבית חרושת. המוזיקה שבערה בו הביאה אותו למקום שבו הוא היום. המפגש ילווה בשיריו הידועים.

מתי: שלישי, 26 במרס, 21:00 בלייב וגם בזום

 

 

3 קומות, 24 אמנים, 33 פסלים מתנפחים

The Art of Dreaming - תערוכת פופ-אפ מותאמת חלל נפתחת במתחם עזריאלי שרונה. 33 פסלים מתנפחים ענקיים בצורות ודמויות ענק ססגוניות שיתפרשו על פני 3 קומות. בין הפרויקטים: ארבעה פסלים מתנפחים של האמן המוכר פילפלד שהפך את הציורים הדו ממדיים שלו לפסלים. האמן  dioz יציג 2 פסלים מתנפחים שהם הגבולות בין מציאות לפנטזיה מיטשטשים. המעצבת שירה גלעדי תציג 3 פסלים מתנפחים של דמויות אנושיות מבוססות על המציאות אבל מופשטות. אמן הרחוב שיר למדן עוסק בעבודתו בשאלה מה נמצא מאחורי המסכה? המעצבת ואשת הקריאייטיב אור אילון יצרה פסלים מתנפחים העוסקים בטבע, חלומות והתנסות אנושית. אמנית הרחוב אנטוניה לב יצרה דיוקן עצמי מתנפח ענק הממחיש את המושג ״לא מודע״.

מתי: פתיחה, 7 במרס, ימים ראשון-חמישי, 21:30-9:00, שישי עד 14:00, מוצש מצאת השבת עד 22:00

לפרטים: כניסה חופשית, דרך מנחם בגין 121

 

פתיחת עונת הקונצרטים במגדלה

שנת 2024, נפתחת ב'מגדלה' בצל הלחימה בצפון, המלון שהפך לבית עבור חברי קיבוץ יראון ומפונים נוספים מיישובי גבול הצפון מבקש לשמור על שגרה ולהמשיך במסורת המוזיקלית ומשיק את עונת הקונצרטים החדשה בתוכנית קלאסית, מגוונת וחובקת עולם. את עונת הקונצרטים יפתח הג'אז שברומנטיקה - בביצוע רביעיית פינאלה וקלרינט עם גלי כנעני. הקונצרט יתקיים במרכז הרוחני על שפת הכנרת.

מתי: שבת, 27 באפריל, 12:00

לפרטים: 90-80 שקל, בהזמנה מראש 052-3784586

 

אולם הקונצרטים של מגדלה מול הכינרת     צילום: רונית סבירסקי

 

חודש האישה במועדוני FRIENDS

רשת מועדוני התרבות מבית ההסתדרות ונעמת מקיימים סדרת מופעים לרגל יום האישה הבין-לאומי בכל רחבי הארץ. בין המופעים שיתקיימו שירי מימון תארח את נורית גלרון וריקי גל, גלית גיאת עם תזמורת הביג בנד חיפה במחווה לזמרת עפרה חזה, סגיב כהן יארח את אביבה אבידן בקלאסיקות ים תיכוניות ו"לא עוצרות ב-50" הסטנדאפ הנשים. 

מתי: 19-5 במרס

לפרטים: 89-49 שקל, 9976*

 

סיור מודרך ביד ושם

סיור פרטי עם מורה הדרך אלון רון במוזיאון יד ושם בקבוצה קטנה. הסיור יכלול סקירה של הגלריות והמוצגים והצפת נושאים אקטואליים ביניהם שאלות האם זה יכול להתרחש שוב? מה בין אסון 7 באוקטובר לשואה? השפעת האירועים שקרו לפני 80 שנה על ההוויה הישראלית. הסיור מיועד למבוגרים.

מתי: שישי, 22 במרס, 13:00-09:30

לפרטים: ליצירת קשר בווטסאפ 052-5118901

 

מופע בלופ של להקת בת שבע שאפשר להיכנס ולצאת באופן חופשי

להקת מחול בת-שבע מעלה במרכז סוזן דלל את המופע FURO   מאת אוהד נהרין וטבאימו. FURO הוא מופע שמשלב וידאו ארט ומחול. מפגש בין שתי יצירות – כוריאוגרפיה של אוהד נהרין ויצירת אנימציה של האמנית היפנית טבאימו. המופע בביצוע רקדני הלהקה מוצג בסבב שנמשך מספר שעות. הקהל מוזמן להיכנס למופע בכל זמן שירצה בטווח השעות שמצוין בסוג הכרטיס, לשהות ביצירה ככל שירצה ולצאת באופן חופשי. מקומות הישיבה אינם מסומנים. בכל מופע יוקצו כרטיסים ללא עלות עבור המפונים ועבור חיילים בסדיר ובמילואים.

מתי: 24 במרס – 7 באפריל, 21:45-18:00

לפרטים: 100 שקל, באתר הלהקה

 

Oh My Electric Eye – מופע בכורה

יצירת מחול חדשה של היוצרת דנה נעים חפוטה Oh My Electric Eye (העין האלקטרונית שלי) תעלה בבכורה במחול שלם בירושלים ובמרכז סוזן דלל בתל אביב. מרחב דמוי שמיים בו מלאכים נשמטים מלמעלה אל תוך קרעים במישור הזמן מרחב. הם נלכדים במחול מסוחרר ומסתחרר, נמצאים על קצה הישאבות אל חורים שחורים. הכוכבים סביבם הופכים לעיניים אלקטרוניות רואות-כל והם מאמצים אותם כעיניים תותבות. האור והזוהר צובעים את השמיים וצובעים את העיניים. המפגש בין טכנולוגיה, תרבות מקור ועולם רגשי-פסיכולוגי פנימי מעצב את השפה הבימתית והאמנותית ביצירותיה.

מתי: 3 באפריל (מחול שלם ירושלים), 4 באפריל (מרכז סוזן דלל)

לפרטים: 90 שקל, אתר היוצרת

 

 

פסטיבל פליציה בלומנטל למוזיקה ה-26

פסטיבל פליציה בלומנטל למוזיקה יציין השנה 26 שנים להיווסדו. הפסטיבל הבינלאומי הוותיק יעלה על במות מוזיאון תל אביב מגוון רחב של אמנים ישראליים מקצוות מוזיקליים שונים ויציע חיבורים לא שגרתיים בין אמנים. בין 19 מופעי הפסטיבל, חיבור בין הלהקה המקורית "פנחס ובניו" שתארח את שלומי שבן לערב חד פעמי. חיבור ייחודי נוסף יעלה בהפקה "נוסח אמריקה" של הזמרת בת אלה והחזן הניו יורקי עזי שוורץ המרבים להופיע יחד, שיופיעו עם אנסמבל גלעד אפרת בהרכב נגנים רחב. הפסטיבל יציג מופעי מוסיקה אמנותית מתקופות עתיקות, החל מהרנסנס והבארוק בקונצרטים בביצוע אנסמבל מצו (מוזיקה איטלקית וספרדית) ודואו דורון שלייפר ואופירה זכאי (מוזיקה אנגלית). קונצרטים קאמריים וקונצרטים תזמורתיים, חיבור מוזיקלי בין ענת פורט, מאיה בלזיצמן וערן וייץ מביא יחד עם הזמרות כרמי זיסאפל ונורית גלרון קולאז' מתוך השירה הישראלית רבת הפנים. מחווה לפרדי דורה "מלך הקברט של נהריה, קונצרט צהריים בחצר המוזיאון בביצוע אנסמבל גליל ואנסמבל טרמולו במופע למשפחה ולילדים.

מתי: שני-שבת, 30-25 במרס

 

נשים משפיעות ומושכות בחוטים

לכבוד יום האישה הבינלאומי יערך במרכז מורשת יהדות בבל באור יהודה, כנס בנושא נשים יהודיות מעיראק "המושכות בחוטים" בסגנון הרצאות TED ובסיום יתקיים שיח נשים פורצות דרך.

מתי: שלישי, 12 במרס, החל מ-14:00

לפרטים: 70-60 שקל, טל. 03-5339278 שלוחה 8 

 

תערוכה חדשה על טהרת היוצרות בחצר כנרת

ב'גלריית העלמות' בחצר כנרת נפתחת התערוכה "לא שרתי לך ארצי..." - תערוכה של יצירות שכולן פרי יצירתן של נשים: ציורים, פסלים, שטיחים רקומים ו"אגמוגרפיה" (יצירה הנראות אחרת מכל כיוון, ברוח הסגנון שפיתח האמן יעקב אגם). היוצרות המציגות בתערוכה מגיעות מכל הארץ, כאשר בולטות ביניהן חברות "קוראטה" - קבוצת אמניות יוצאות אתיופיה המתגוררות בחיפה. התערוכה מוצגת בשיתוף מוזיאון מורשת נשים פורצות דרך, המועצה לשימור אתרים והמועצה האזורית עמק הירדן.

מתי: מרס – יוני, ראשון-חמישי, 16:00-09:00

לפרטים: 04-6709117

 

 גלריית העלמות     צילום: באדיבות המועצה לשימור אתרים

 

אירוע סטודיו פתוח של אמנים מפונים ביפו העתיקה

10 אמנים ואמניות שפונו מהצפון והדרום לוקחים חלק בתוכנית שהות אמן ביפו העתיקה, ביוזמתה של קבוצת אתרים באמצעות החברה לפיתוח יפו העתיקה של עיריית תל אביב-יפו. תכנית הרזידנסי JAR – Old Jaffa Artists Residency. האמנים קיבלו מגורים וחלל סטודיו ברובע האמנים ההיסטורי של יפו העתיקה, ליווי מקצועי ואוצרותי לאורך שהותם.  אירוע סטודיו פתוח יאפשר לציבור לבקר בחללי הסטודיו של האמנים ולראות אותם בפעולה. בין המשתתפים:  ברית אינשטיין, רן אלמליח, נדין בר נוי, תמר הורוביץ ליבנה, אנואר ז'ור, זהבה מסר, לימור צרפתי מקס, יערה רבינוביץ', טלי ריבואי, ירון שטיינברג.

מתי: 16-14 במרס, 14 במר 22:00-19:00, 16-15 במרס, 16:00-10:00

לפרטים: רחוב מזל אריה 25, יפו העתיקה

 

 

התערוכה "אַיֶּלת השחר" במוזיאון ארצות המקרא במסגרת הביאנלה

התערוכה אַיֶּלת השחר תיפתח במוזיאון ארצות המקרא ירושלים  במסגרת הבינאלה של ירושלים 2024.  התערוכה נוצרה בעקבות סוד האיילה – מיתוס עתיר משמעויות בקבלה לדורותיה שמקורו במקרא. נשזרים ומתלכדים בו: אהבה, לידה, טבע, הבאת הגאולה והכיסופים לאלוהים. בתערוכה יוצגו 31 יצירות וידאו, רישום, ציור, מיצג, תצריב, פרפורמנס ופיסול.

מתי: פתיחה 13 במרס – 29 באפריל