הצגות, מופעים, מחול, תערוכות ומפגשי תרבות

 

מופעים, תערוכות, מיצבים, הצגות, מחול, מוזיקה, מוזאונים, טבע, הרצאות, מפגשי תרבות, מבצעים במלונות

 

ריטה, גיא ויהל ובן בן ברוך במופע התרמה למען החטופים וקיבוץ ניר עוז

מופע התרמה יתקיים למען משפחות החטופים מחולון ולשיקום קיבוץ ניר עוז. המופע בהשתתפות ריטה, גיא ויהל ובן בן ברוך ובהנחיית עומר חזן. המופע ביוזמת תושבי חולון יערך בתיאטרון חולון וכל הכנסותיו יועברו לסיוע שתי משפחות החוטפים תושבי חולון, אגם ברגר ובר קופרשטיין וכן לשיקום קיבוץ ניר עוז.

מתי: 11 בינואר, 20:00

לפרטים: 03-5023001

 

 

 

מיצב דיסקיות בנמל התעופה בן גוריון

הדסקיות שהפכו לסמל המאבק להחזרת החטופים הגיעו לנתב״ג, כמיצג עוצמתי בלב שדה התעופה. על קיר זכוכית גדול ושקוף הוקם בעזרת קונסטרוקציה מיוחדת מעיין "מובייל" ברוחב של כ- 10 מטרים שמורכב מ-800 דיסקיות בגדלים שונים, שכל אחת תלויה באורך שונה ושבירת האור הנפרדת על גבי כל אחת מהן גורם לכך שהמיצג נראה כמשתנה בכל זווית חדשה שמביטים בו.

מתי: החל מ-7 בינואר 2024

 

מסייעים לחקלאים בקטיף ועבודות במשקים

מיזם "שישי בפרדס" של עמותת "חיבורים בחקלאות" מחברת בין מתנדבים לבין חקלאים שזקוקים לידיים עובדות מאז מפרוץ המלחמה. מקטיף פטל במושב אבני איתן בדרום רמת הגולן, דרך חממות המלפפונים במושב אחיטוב שבעמק חפר, ועד למשק מיכאלי לירקות אורגניים שבקיבוץ כרמיה הממוקם בין אשקלון לרצועת עזה - תוכלו לבחור את המקום בארץ שמתאים לכם.

לפרטים: באתר חמ"ל "חיבורים בחקלאות"

 

"חנוך לוין – האופרה"

זמרי ההפקה "חנוך לוין – האופרה" שחלקם מתמודדים עם קרובים שנחטפו, חברים שניצלו ובני זוג שהוקפצו למילואים, חוזרים לחדר החזרות לקראת עליית האופרה הישראלית המקורית שנדחתה. חמישה מלחינים ישראליים קיבלו לידיהם מערכונים, שירים וקטעים ממחזות שכתב חנוך לוין. חמשת המלחינים המייצגים דורות שונים של כתיבה מוזיקלית - יוסי בן נון, דוד זבה, יונתן כנען, יונתן קרת ורוני רשף – יצרו לכל אחד מהקטעים עולם מוזיקלי עם טעם מריר מתוק שמאפיין גם את מחזותיו של לוין. מערכונים מתוך מחזות ושירים ביניהם : "סוחרי גומי", "יעקובי וליידנטל", "רווקים ורווקות", "רצח", "שיץ", "הג'יגולו מקונגו" ועוד. שירים מוכרים של לוין ששובצו כמו "לונדון" ו"חיה לי מיום ליום", ו"שירי ילדים" משעשעים וכואבים שאותם הלחין יוסי בן נון - המלחין היחיד בקבוצה שזכה לעבוד עם חנוך לוין עצמו והלחין את המוזיקה לכמה מההצגות שביים לוין. הקטעים שנבחרו עוסקים בדמויות האנושיות שלו וישנם מספר קטעים שנדמה כאילו נכתבו לימים אלה כמו השירים "את, אני והמלחמה הבאה" ו"שחמט". מכלול הקטעים הוא מעין פסיפס של החיים הישראליים שנעים בין קצוות ונוגעים בו זמנית בחיים ובמוות, בצחוק ובכאב.

מתי: 29 בינואר – 5 בפברואר 2024

לפרטים: 03-6927777

 

 חנוך לוין - האופרה מתוך החזרות    צילום: יוסי צבקר

 

פארק טבע ובריכת חורף בחולון

עיריית חולון סיימה באחרונה את העבודות להקמת בריכת חורף חדשה ופארק טבע עירוני סביבה במתחם הלוחמים בעיר. זהו פרויקט סביבתי וחינוכי, שמשלב ערכי שימור סביבה עם חוויית טבע עירוני לציבור הרחב. הפארק ממוקם בסמוך לבריכת החורף הוותיקה, שמהווה שריד למקווה מים עונתי גדול שהיה באזור בעבר. שיקומה מהווה פתרון למיתון הצפות באירועי גשם ואיסוף מי נגר מהכבישים הסמוכים ולהשבת המגוון הביולוגי המקומי.

מתי: 24/7

לפרטים: פארק נמצא ממזרח לרחוב הלוחמים, בצמוד לקאנטרי חולון ולמשרד הרישוי, מול גבעת הפילבוקס (קיים שילוט במקום)

 

 

 

סיור בעקבות פטריות יער

אסף רוזנברג אגרונום ומדען, מיקולוג מומחה בגידול פטריות מאכל ומרפא וחובב של פטריות בר מציע סיור במסלול מעגלי קליל של כשעתיים ביערות צפון הגולן. סיור קל להליכה, (ללא ליקוט) מלווה בהסברים על רשת הפטריות הנמצאת מתחת לקרקע, תפקידה, וכיצד להבדיל בין סוגי הפטריות השונים. מתאים לילדים ולמבוגרים.

מתי: כל יום בתיאום מראש. בשעות האור. בחודשים ינואר עד אפריל.

כמה זה עולה לנו: החל מ- 100 שקל לאדם (תלוי בגודל הקבוצה)

לפרטים: 054-9980990

 

 

"כשאיינשטיין פגש את צ'רצ'יל"

הרצאה מוזיקלית בליווי שירים וסיפורים על עבודתם המשותפת ארוכת השנים של אריק איינשטיין ויצחק קלפטר תתקיים במרכז ענב בתל אביב. על החיבור הנכון בין הקול והמילים של אריק לגיטרה והלחנים של קלפטר. לזכרם ובהשראתם של שני עמודי תווך ברוק הישראלי. אורח מיוחד: יהלי סובול,  שישוחח על החיבור הרגשי שלו לאריק ויבצע כמה משיריו הנפלאים. עורך ומגיש: אורי משגב, עיתונאי "הארץ" ויוצר הסרט "חייו מלאי שיר: סיפורו של אברהם חלפי".

מתי: 18 בינואר, 20:00

לפרטים: אתר מרכז ענב

 

להקת המחול הקיבוצית חוזרת לבמה

להקת המחול הקיבוצית מחדשת את הופעותיה ותעלה בחודש פברואר את המופעים גרסת הבמאי מאת רמי באר ואת ME'אני' מאת לאה בסודו גרק בביצוע קיבוצית 2.

מתי: 24-21 בפברואר, היכל אמנויות הבמה הרצליה (גרסת הבמאי, 26 בפברואר סוזן דלל (ME'אני' )

לפרטים: 04-9859730 שלוחה 112/ 117

 

 MEאני  צילום: אייל הירש

"בציר 37" מופעי חורף

סדנת המחול ורטיגו ירושלים, שפועלת מזה 22 שנים ומנוהלת אמנותית על יד קרן חורש בגון, תעלה את מופעי חורף "בציר 37" בירושלים ובתל אביב.  35 רקדנים, תלמידי שנה א' ו-ב' של הסדנה יבצעו מיצירותיה של נעה ורטהיים – המנהלת האמנותית הלהקה את : "רעש לבן", "ימה", מאנא- כלי של אור", "לילא" ו"פרדס" בליווי המוזיקה של רן בגנו ואיתמר דוארי. כמו כן, יבצעו מהרפרטואר של ענבל פינטו ואבשלום פולק קטע מתוך היצירה "מה טוב בירח" ויצירות מקוריות של שרון פרידמן ודפנה דודוביץ'.

מתי: 24-23 בינואר במרכז התרבות הפרסה בירושלים, 25 בינואר במרכז סוזן דלל בתל אביב

כמה זה עולה לנו: 30 שקל

לפרטים: באתר הלהקה, 02-6244176

 

 

 

23 מקלטים ציבוריים הפכו למיצג אמנות – סיור ציור

פרויקט חדש בחולון עיר הילדים סיור-ציור הופך את קירות המקלטים הציבוריים בעיר לפלטפורמה לאמנות במרחב הציבורי. קירות המקלטים הפכו לבתים מצוירים, ומחלונות כל "בית" וקירותיו מציצים אלינו אלמנטים תוך סיפורי ילדים אהובים, שלרובם גם גני סיפור משלהם בעיר. הפרויקט, ביוזמת אגף הביטחון ואגף התרבות והאומנות בעיריית חולון. האמנית רינת לוק אלחייק הובילה את הצד האמנותי של הפרויקט, והוא כולל 23 מקלטים ציבוריים ברחבי העיר. ברקןדים שיוצמדו לקירות יציגו מידע והסברים על הציור. בכל סיפור יושם דגש על ערך חברתי של כבוד הדדי, קבלת השונה, אחווה ורעות ועזרה לזולת. 3 מסלולי הליכה בדרגות קושי שונות יעברו בין המקלטים.

מתי: בכל ימות השבוע

לפרטים: רשימת המקלטים המצוירים באתר עיריית חולון

 

 

סודות הקוסמים נחשפים לאור

שבתות חורף עם פעילויות וחוויות מדעיות מסקרנות לכל המשפחה מתקיימות במדעטק, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה. מופע הדגמות "לראות את האור": כיצד ניתן לפרק ולהרכיב אורות, איך מכפילים צללים, יוצרים מנורה בבקבוק וצובעים אש. בפעילות I LOVE U.V מציירים על שולחנות בחדר פלורסנטי עם פנסי U.V. בפעילות הגל הצהוב מגלים לאן נעלמו הצבעים בתוך חדר, שכולו צהוב, ואיך מחזירים אותם. בתערוכה החדשה "נוסעים בזרם" צופים ברכב חשמלי תלוי הפוך, המעניק מבט ייחודי ואינטראקטיבי על חלקיו הפנימיים והתנסות בסימולטור נהיגה. בתערוכה "FOOL ME" – מדע פוגש קסם, נחשפים לסודות השמורים של הקוסמים ולמדע שמאחוריהם, עם עמדות אינטראקטיביות להתנסות עצמאית.

מתי: ימי שבת, 17:00-10:00

כמה זה עולה לנו: 84 שקל (חינם עד גיל 5) בהזמנה מראש באתר (תושבי שפונו מבתיהם כניסה חינם)

לפרטים: באתר מדעטק

 

ביאנלה ים תיכונית בחיפה - יש מישהו בבית?

המרכז האקדמי ויצ"ו חיפה פותח את הביאנלה הים תיכונית החמישית בתערוכה חדשה בשם יש מישהו בבית? המתייחסת למאורעות המלחמה האחרונה. התערוכה המרכזית תוצג במרכז האקדמי ויצ"ו חיפה ותערוכות קטנות באתרים ברחבי חיפה. הבית הבטוח המגונן הפך ברגע אחד למקום של כאוס וכאב. התערוכה מספרת את סיפור ההרס והחורבן הן הריגשי והן הפיזי של "הבית" של כולנו. אמנים ידועים מהארץ ומרחבי העולם משתתפים בתערוכה ובכללם: AES+F, אלמגרין ודרגסט, קרלוס אמורלס, גיא בן נר, משה גרשוני, אורי גרשט, ג'ני הולצר, מירב הימן, פבל וולברג, יגאל טומרקין, זיוה ילין , צ'יפריאן מורישן, אלכס מירוציו, שחר מרקוס ורבים נוספים.

מתי: פתיחה, 18 בינואר, 19:00

 

מופע מחווה חוצה יבשות לבוב דילן

בית הקונפדרציה בירושלים, בניהולו האמנותי של אפי בניה, מארח מחווה מוזיקלית וטקסטואלית ליוצר האגדי בוב דילן - אמן שנמצא בשיאו גם בגיל 82, אשר שיריו תמיד משתנים ואין להם אף פעם גרסה סופית, כך שכל עיבוד מוזיקלי הוא הצעה המתאימה לזמן ולמקום. המופע דילן דייאלנא מציג את שיריו של דילן בתרגומים לעברית, ובפרשנות המתאימה את צליל הרוק והפולק שלו לצלילי השפה העברית. המוזיקאי, השחקן, הזמר והגיטריסט רועי פדידה יזם את המופע לאחר שהופיע עם שירי דילן במופע רודף צללים. יחד אתו מופיעים הזמר-גיטריסט ערן רייס, נגן הסאז והקלרינט איתי בן נון, נועה בן שושן מלהקת מארקש אקספרס, הבסיסט ניתאי מרכוס ונגן כלי ההקשה אריאל סמית'.

מתי: 1 בפברואר 2023, 20:30

כמה זה עולה לנו: 70 שקל

לפרטים: בימות 6226*

 

 

 

תערוכות, הרצאות ומפגשי תרבות

מוזיאון ארצות המקרא בירושלים חוזרת לפעילות עם תערוכות, הדרכות, הרצאות  ומפגשי תרבות. חלק מהמפגשים ישודרו בזום. לרגל יום השנה ה-20 לפטירתו של ד"ר אלי בורובסקי ז"ל, מייסד מוזיאון ארצות המקרא ירושלים, תעביר ד"ר ריסה לויט מנכ"לית המוזיאון הרצאה מיוחדת  "היכן נמצא האל? נוכחות אלוהית בהעדר המקדש".

מתי: ינואר 2024

כמה זה עולה לנו: בשישי, שבת כניסה למוזאון ללא תשלום

לפרטים: 02-5611066

 

קמע חוזרת לבמה עם "בהקיץ" בכל רחבי הארץ

המופע "בהקיץ" של להקת המחול קמע חוזר לבמות ברחבי הארץ, ביבנה, עמק יזרעאל, סוזן דלל, עין השופט וחיפה. "בהקיץ" - פנטזיה סוריאליסטית אישית מאת המנהל האמנותי של להקת המחול קמע, הכוריאוגרף תמיר גינץ, המבוצעת על ידי 14 רקדנים ורקדניות וירטואוזים בין-לאומייים, נודדת אל רגעי אושר, חזיונות של תשוקות ומאווים בלתי ממומשים, הדי זיכרונות ואהבה. יצירתו החדשה של גינץ, נבעה מכמיהה לצאת להרפתקת אסקפיזם, בפקחות מלאה, אל מחוזות של אופטימיות. היצירה מלווה בצלילי מוזיקה מקורית של אבי בללי. על התלבושות מעצב האופנה הבין-לאומי אביעד אריק הרמן שעיצב את התלבושות לתחרות מיס תבל ולמחזמר מאמא מיה.

מתי: 4 בינואר היכל התרבות יבנה; 16 בינואר אולם יפעת עמק יזרעאל; 23 בינואר, 6 בפברואר, סוזן דלל תל אביב; 5 בפברואר מרכז תרבות מגידו עין השופט; 8 בפברואר אודיטוריום חיפה

כמה זה עולה לנו: 160-110 שקל

לפרטים: 9300*

 

 WIld Awake    Photo: Kfir Bolotin

 

5 תערוכות חדשות במוזיאון פתח תקווה לאמנות

אשכול של 5 תערוכות חדשות נפתח במוזיאון פתח תקווה לאמנות. בחלל המרכזי תערוכה רטרוספקטיבית למוטי מזרחי –אחד האמנים הבולטים בישראל. זוהי התערוכה המקיפה ביותר לאמן אשר יצירתו הרב תחומית הייתה ועודנה חלוצית במובנים רבים. בתערוכה יוצגו בבכורה גם עבודות חדשות של האמן. תערוכה של מתן גולן  "נוף של חפצים" פתייני וחידתי, תערוכה המוקדשת למאיה אטון שהלכה לעולמה בשנת 2022. התערוכה עוסקת בתפיסת המציאות בין סדר לכאוס. האמנית תמר סימון תציג "קלסתרונים", דיוקנאות בטכניקות הנהוגות במעבדות זיהוי פלילי בניסיון לזהות נעדרים. תערוכתו של אלי קופלביץ', חבר קיבוץ דפנה, שנאלץ להתפנות בעקבות המלחמה ושוהה בטבעון, מציגה עבודות וידאו, וסדרת ציורי נייר העוסקים בהתמודדות עם מלחמה וכאב. 

מתי: פתיחה 11 בינואר 2024

לפרטים: אתר מוזיאון פתח תקווה לאמנות

 

 

סיורי הבית של בית ליבלינג

סיור בבית ליבלינג בתל אביב בעקבות הבאוהאוס והמשפחות שבנו את "העיר הלבנה". רופא הנשים שטיפל באשתו של השאה הפרסי, השטרודל של גברת שויער ועוד סודות שהקירות מספרים.

מתי: ימי שבת, 13:00-12:00

כמה זה עולה לנו: 30 שקל

לפרטים: בהרשמה מראש באתר בית ליבלינג

 

שתי תערוכות בסינמטק תל אביב בעקבות המלחמה

סינמטק תל אביב מעלה שתי תערוכות העוסקות במציאות חיינו שלאחר ה-7 באוקטובר והמלחמה הנמצאת בעיצומה. תערוכת צילום של הצלם גיא שמואלי, עובד סוציאלי לענייני משפחה שגויס למילואים ומשרת כקב"ן בחזית הצפונית. השנייה היא סדרת הגלויות הצבעוניות שיצר לאורך ימי המלחמה האמן זאב אנגלמאיר. הגלויות פורסמו על ידו ברשתות החברתיות וקיבלו הד ציבורי רחב. שתי התערוכות, השונות זו מזו בפורמט ובדרך היצירה מביאות נקודות מבט רחבות ומלאות רגש המשקפות את הטלטלה שעוברים אזרחי ישראל.

מתי: 31-2 בינואר 2024

לפרטים: כניסה חופשית בשעות פעילות הסינמטק

 

על רקע המלחמה, 'אאוטליין-איור ומלים בירושלים' משנה השנה את מתכונתו ויתקיים בלוח זמנים מתמשך לאורך חודש ינואר. במהלך התקופה ייפתחו עשרות תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות, פרשנויות וסיפורים, לצד מגוון פעילויות וסדנאות במרחבים שונים, סגורים ופתוחים, בגלריות, במבנים ייחודיים ובמרחב הציבורי.  מאות מאיירים.ות, אנימטורים.ות, מעצבים.ות, אמנים.ות, משוררים.ות ואוצרים.ות, ייקחו חלק במגוון רחב של תגובות שכולן אהבה לאיור ואהבה לאדם. התערוכה תחת הכותרת איור ומילים בזמן מלחמה.

מתי: ינואר 2024

לפרטים: אתר אאוטליין ירושלים

 

 

 

חומרים של אור וחושך

בכורה למופע רב-תחומי המשלב מחול, מוזיקה חיה ואנימציה "חומרים של אור וחושך" שמתקיים בתיאטרון תמונע בתל אביב. היצירה נוצרה כשיתוף פעולה בין האמניות הרב תחומיות אפרת רובין ועדיה גודלבסקי. באמצעות אובייקטים של אור, מוזיקה, שירה, קול, אנימציה ותנועה מתגלה עולם של דימויים, בו הגוף והצליל מופיעים, משתנים ונעלמים במרחב. במופע, מוטיבים ויזואליים בהשראת ציירי רנסנס כמו רמברנדט וקאראווג'יו ושני שירים שמלווים אותו.

מתי: 20 בינואר 2024, 20:00

כמה זה עולה לנו: 70 שקל

לפרטים: כרטיסים באתר תיאטרון תמונע 

 

 

הכחשה למציאות למען תועלת אישית

תיאטרון תמונע מעלה את המחזה "את מדברת, אני מדברת". מפגש בו שקר עצמי והכחשה למציאות למען תועלת אישית מעלה שאלות רלוונטיות למציאות שנות ה-30 ולמציאות של 2023. המחזה מבוסס על ספרם של ברונהילדה פומזל וטורה ד. הנסן "חיים גרמניים". עיבוד ובימוי נאוה צוקרמן.

מתי: 8, 9 בינואר, 12 בפברואר 2024, 20:00

לפרטים: אתר תיאטרון תמונע

 

 את מדברת אני מדברת    צילום: דוד קפלן

 

דירות נופש אלמוגים באילת - חורף חם

מתחם דירות נופש אלמוגים ממוקם במרחק נסיעה קצר מחוף הים. היחידות כוללות מטבח מאובזר, טלוויזיה, חבילת ערוצים וגלישה חופשית באינטרנט. גודל היחידות מותאם לפי הרכב המשפחה או הקבוצה. במתחם בריכת שחיה מחוממת, מסעדה, בר אלכוהול, מינימרקט וחדר כושר. צוות המתחם זמין 24/7 גם דרך ווטסאפ. בחודש ינואר מוצע מבצע מיוחד בהזמנת דירת סטודיו משדרגים ללא תוספת תשלום לדירת גלריה. 

מתי: כל השנה, מבצע מיוחד לחודש ינואר

לפרטים: 079-5555578

 

מלון אלמוגים     צילום: אסף פינצ'וק

חופשה עם מופע וסדנת יוגה

מלון דריסקו בתל אביב מציע חבילת לינה משודרגת עם הופעה וסדנת יוגה. המלון הממוקם במושבה האמריקאית בתל אביב מחדש את פעילותו ומשלב פעילויות הפוגה לאורחים. קוקטייל קבלת פנים, סדנת יוגה של שעה וחצי על גג המלון בין 13:30-12:00, הופעה אקוסטית אינטימית עם חמי רודנר בליווי גבינות ויין בשעה 19:00-18:00 ולמחרת ארוחת בוקר במסעדת ג'ורג' וג'ון. בנוסף, סיור במושבה האמריקאית בין בתיה המיוחדים וביקור במוזיאון לתולדות המושבה.

מתי: 22 בינואר

כמה זה עולה לנו: 1750 שקל

לפרטים: 03-7410000

 

עמיר לב והאנדלוסית - פעם בחיים עם תזמורת 

"פעם בחיים" הוא מהאלבומים הבולטים והחשובים של עמיר לב.  בשני מופעים חד פעמיים בבארבי החדש ביפו, תחבור התזמורת האנדלוסית בניצוחו של אלעד לוי  לעמיר לב ולהקתו - לביצוע השירים מהאלבום בעיבודים חדשים : כחול וירוק, עננים שחורים, ערב ראש השנה ,פעם בחיים ושירים נוספים. פעם בחיים (1998) הוא אלבום האולפן השלישי של עמיר לב. עם שירים שעוסקים במערכות יחסים שבינו לבינה, אם ובנה, האדם והעולם .עשרת השירים באלבום, רובם ככולם, הפכו לאבני דרך בפסקול הישראלי. 

מתי: 6-5 בפברואר 2024, פתיחת דלתות 20:30, תחילת מופע 22:00

כמה זה עולה לנו: 135 שקל

לפרטים: באתר הבארבי