חנוכה בגנים הלאומיים בכל רחבי הארץ

 

 

גן לאומי בית שערים – "כולנו אור איתן"

מדריכי רשות הטבע והגנים יספרו על גילוי המערות ומציאת סמלי המנורה וסמלים אחרים שדרכם נחשף הסיפור המרתק והמאחד של העם היהודי בתקופת המשנה והתלמוד. בבור מים עתיק ששימש גם סליק של ההגנה יוקרן מיצג המגולל את סיפורה של מנורת שבעת הקנים מימי בית המקדש ועד הפיכתה לסמל המדינה. לכבוד חג החנוכה תצטרף לסיור דמות מיוחדת מתקופתו של רבי יהודה הנשיא ויחד איתה תיערך הדלקת נרות ושירי חנוכה. עוד במקום: פינות פיקניק, פריחה חורפית ותחנת יצירה לכל המשפחה.

מתי: שישי , 8 בדצמבר, סיורים בשעות 10:30, 12:00 הדלקת נרות בשעה 14:00, שבת, ראשון 10, 11 בדצמבר סיורים בשעות 10:30, 12:00, 14:30. הדלקת נרות בשעה 14:00

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה

הפעילות מותנית בתנאי מזג האוויר

 

 מנורה בגן לאומי בית שערים     צילום: רונית סבירסקי

 

גן לאומי כוכב הירדן – פעילות למשפחות חג חנוכה "בעקבות אבירים"

פעילות משפחתית בגן לאומי כוכב הירדן. במבצר, מפגש עם "אביר" מקבוצת ממלכת ירושלים, קבוצה העוסקת בשחזור החיים בימי הביניים. "האביר" יציג פריטי לבוש וקרב משוחזרים ויספר על אומנות הלחימה של האבירים לפני 900 שנה. כחלק מהפעילות הילדים יוזמנו להתנסות (בתוך זירה) בקרב מתקופת הצלבנים. סיורים מודרכים יערכו ברחבי המבצר הצלבני השלם ביותר בארץ, הליכה במעברים נסתרים, סיפור המבצר וצפונותיו של "כוכב הרוחות" האגדי. "משחקיית קוקט", שבה מתנסים במשחקים קדומים וסדנת יצירה לכבוד החנוכה.

מתי: שבת-שני, 11-9 בדצמבר, בשעות 9:00-15:00.

סיורים מודרכים יצאו בשעות 10:00, 12:00, 14:00.

מפגש עם אביר: 10:30, 11:30, 12:30, 13:30.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה

הפעילות מותנית בתנאי מזג האוויר

 

 גן לאומי כוכב הירדן     צילום: מסדה ליטבק

 

גן לאומי גן השלושה - בעקבות שמן הזית - חג חנוכה במוזיאון "עקבות בעמק"

יום שכולו יצירה וחוויה של מסיק זיתים, הפעלת בית הבד ואצירת שמן מהזיתים. יציאה לסיור קצר במוזיאון בעקבות נרות השמן וסדנה להכנת נרות שמן. בנוסף באתר חומה ומגדל יתקיימו סיורים מודרכים. המבקרים יצאו למסע חווייתי דרך מיצג "מסע העלייה אל הקרקע" אשר בסיומו ימשיכו לסיור פעיל באתר המשוחזר.

מתי: שלישי-חמישי, 14-12 בדצמבר

פעילות בעקבות שמן הזית במוזיאון הארכיאולוגי, תתקיים בשעות 10:00, 12:00, 13:30.

כמו כן הינכם מוזמנים לשלב סיורים באתר חומה ומגדל אשר יתקיימו בשעות 11:00, 13:00. 

יש להתעדכן באתר הרשות, או בטלפון 04-6581017

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

 

 מסיק זיתים       צילום: רונית סבירסקי

 

אתר לאומי חאן שער הגיא - "כלניות תמיד תפרחנה": חנוכה משפחתי

ביקור במרכז המורשת לפורצי הדרך לירושלים ופעילות לכל המשפחה ברוח התקופה "שְׁקִיעוֹת בָּהָר תִּבְעַרְנָה וְתִדְעַכְנָה,

אֲבָל כַּלָּנִיּוֹת תָּמִיד תִּפְרַחְנָה.."("כלניות", נתן אלתרמן). למרות תהפוכות הזמן וקשיי היום, המלחמות והצער, החיים היפים עולים ופורחים שוב ושוב הודות לכל מי שלקחו חלק במלחמת העצמאות ולתקומת העם היהודי. בביקור במרכז המורשת לפורצי הדרך לירושלים בחאן שער הגיא תוכלו לשמוע על חשיבות פריצת הדרך לירושלים במלחמת העצמאות ולהתנסות בדרך חווייתית בדילמות השונות שעמדו בפני החיילים והמפקדים במהלך הקרבות. תיחשפו ללוחמים וללוחמות, לאזרחים הצעירים והמבוגרים, הוותיקים והעולים החדשים, שחברו למען מטרה אחת -הקמת מדינת ישראל. לאחר הביקור במרכז המורשת  תוכלו לבחור את ההמשך: ילדים יוכלו להשתתף במרכז פעילות ובו משחקים, עמדת תלבושות וצילום על רקע המשוריינים, שירי התקופה ועוד. המבוגרים מוזמנים להצטרף להרצאה: "הדרך לירושלים, סיפורים מרגשים של אור וגבורה לאורך ההיסטוריה".

ההרצאה תתקיים בשעה 12:00. מרכז הפעילות יפעל החל מהשעה 10:00 ועד 15:00, בשעה 14:30 הדלקת נרות חנוכה סמלית. הפעילות מותנת במזג אוויר נוח. במקרה של גשם הפעילות תבוטל – יש להתעדכן באתר רשות הטבע והגנים.

הביקור במרכז המורשת מומלץ מגיל 10 ומעלה.

היכן: אתר לאומי חאן שער הגיא – מפגש בפרגולה בכניסה לאתר (לאחר תשלום)

מתי: שישי, ראשון, שני, שלישי, 8, 10, 11, 12 בדצמבר

מתחם הפעילויות יהיה פתוח בשעות 10:00-15:00, הרצאה תתקיים בשעה 12:00

האתר פתוח בין השעות : 08:00 -16:00

הפעילות מותנית בתנאי מזג האוויר

 

  

גן לאומי מגדל צדק - אור נרות חנוכה באור אחרון

עמדות הדרכה בשילוב שחקנים לכבוד חנוכה בגן לאומי מגדל צדק. אחרי הגשמים הראשונים, בריכות החורף מתמלאות ומרבדי הירוק מתחילים לכסות את מרחבי הגן. זה זמן מצוין לטייל במקום – בעיקר רגע לפני שהשמש שוקעת. מדריכי רשות הטבע והגנים יערכו סיור בשביל האבן. מפגש עם דמויות מן העבר שיספרו על מורשת החציבה העברית המייחדת את האזור. במצודה שבראש הגבעה תוכלו להתרשם ממיצג אבני הדרך המוקרן במגדל העוז הצלבני ולפגוש שתי דמויות נוספות המספרות את הסיפור המרתק של הנוסע ההולנדי שהזדמן לביתו של השייח'.  נוסף על כך תוכלו להצטלם בתמונה משפחתית בבית הקפה של השייח' צאדק. החל השעה 16:30, תוכלו לצפות בשקיעה היפה מעל גוש דן ולקנח בהדלקת נרות עם כל הדמויות שפגשתם בדרך.

המדריכים ימתינו לאורך שביל האבן, החל משעה 14:30 ועד 16:00. היציאה למסלול הטיול תלווה ע"י מתנדבי האתר מהחנייה שלמרגלות המצודה

במצודה יתקיימו הדרכות בכל חצי שעה עגולה: 14:30, 15:00, 15:30, 16:00, 16:30. הדלקת נרות תתקיים בשעה 17:00

הפעילות אינה כרוכה בתשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

יש להזמין מקום מראש באתר רשות הטבע והגנים 

מתי: שני, שלישי, 11, 12 בדצמבר בשעות 14:30–17:00. האתר יהיה פתוח כרגיל, ללא פעילות, החל מהשעה 8:00.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה

הפעילות מותנית בתנאי מזג האוויר

 

 

גן לאומי מצדה - אתגר מצדה

אתגר מצדה הוא מסלול חדש וייחודי אשר חושף את מסתרי מצדה מחוץ לחומת הסוגרים. המסלול מאפשר יציאה בטוחה אל מחוץ לחומה של מצדה וביקור במכלולים ארכאולוגיים נסתרים, שהיו עד היום ללא גישה, עקב מיקומם המאתגר. לשם הנגשת המכלולים הוכשר מסלול הליכה אתגרי על שפת המצוק של מצדה, תוך שימוש בסולמות ומאחזי יד, כאשר ההולכים עליו מחוברים עם רתמה (וקסדה) לכבל בטיחות לכל אורכו. לאורך המסלול תוכלו ליהנות מנוף מרהיב המתחיל במדבר יהודה ומסתיים אל מול ים המלח. ההגעה וההליכה על המסלול הן בתיאום ובתשלום מראש בלבד. המסלול מתאים למיטיבי לכת, ולילדים מעל גיל 10. השביל נמצא בחלק הדרומי של במת ההר. ההגעה לשביל אפשרית דרך שביל הסוללה (הליכה של כ- 40 דקות מהכניסה ועד לאתגר), שביל הנחש (הליכה של כשעה וחצי מהכניסה ועד לאתגר) או דרך הרכבל (נסיעה של כ-5 דקות והליכה של כרבע שעה עד לדרום במת ההר – תחילת האתגר. יש לתכנן מראש את ההגעה ולהתחשב בעומסים בקופות, בשעות הפתיחה של שביל הנחש (בקיץ סגור מ-8:00 בבוקר). יש לבצע הזמנה מראש גם לרכבל או לשביל ממנו בחרתם להגיע. מומלץ לתכנן הגעה למסלול 15 דקות לפני מועד הפעילות על מנת ליהנות מהנוף. ואם כבר העפלתם לפסגה, לא תשארו לצפות במופע הלילה "מצדה משקיעה לזריחה?" ניתן ללון בחניון הלילה מצדה מערב.

מתי: 10-8, 16-15 בדצמבר

אתגר מצדה הינו בהזמנה ובתשלום מראש בלבד.
לא ניתן להגיע ללא הזמנה משולמת לפעילות.

בהרשמה ותשלום מראש באתר הרשות.

הפעילות מותנית בתנאי מזג האוויר

 

 אתגר מצדה     צילום: רונית סבירסקי

 

גן לאומי ממשית - באנו חושך לגרש: סיורי עששיות

ממשית - הקטנה בערי הנגב אך המשוחזרת והמרשימה מכולן - מי היו תושביה הקדומים ומה הייתה תרבותם? סיור להכרת הנבטים, מלכי המדבר, שעצם שמם מצית את הדמיון והפעם – בלילה. מתחילים בהדלקת נרות משותפת ולאחריה מצטיידים בעששיות ומשוטטים בין שרידיה, בתיה ורחובותיה של העיר שנותרו על כנם, ומציגים אדריכלות מפוארת: חצרות, חאנים לשיירות הגמלים שפסעו על דרכי הבשמים, בתי אמידים, אורוות סוסים, מגדלים, סכרים ומאגרי מים. מדמיינים את החיים הליליים של תושבי העיר ומדי פעם עוצרים להקשיב לשקט ולקולות המדבר. ניתן להזמין לינה בחניון הלילה של גן לאומי ממשית.

מתי: 7, 14 בדצמבר, בשעה 17:30

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

הפעילות מותנית בתנאי מזג האוויר

 

שמורת טבע ומרכז מבקרים מכתש רמון - חיי הלילה וקולינריה מדברית בחניון הלילה בארות

פעילות לאורחי חניון לילה חאן בארות מכתש רמון ולאורחים מבחוץ. מתחילים בהדלקת נרות משותפת ולאחריה מתחלקים לקבוצות בישול שבהן מכינים יחד אוכל מדברי ייחודי (וצמחוני) – פוייקה ולחם ליבה - על הגחלים. לאחר הכנת האוכל המשותפת ובזמן שהאוכל מתבשל, מתכנסים להרצאה על חיי הלילה במכתש רמון שתועבר על ידי האקולוגית המחוזית. לאחר ההרצאה נערכת הארוחה שבושלה ממטעמי המדבר. משך הפעילות כשעתיים וחצי.

מתי: שלישי 12 בדצמבר, בשעה 17:30

ציוד נדרש: ביגוד חם

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. בהרשמה מראש.

 

אתר השומרוני הטוב - חנוכה במוזיאון הפסיפסים

מוזיאון יחודי המוקדש כמעט כולו לפסיפסים. באתר נמצא פסיפס מבית הכנסת העתיק מעזה, ויסופר סיפור הצלתו וסיפורה של מנורת הקנים המפורסמת מיריחו הקדומה. היכרות עם העולם המופלא המסתתר בפסיפסים והשתתפות בסדנת פסיפסים, סדנת הכנת מזוזות ומשחק חידות עצמאי לילדים. הדלקת נרות ב-15:30. סדנאות לילדים יופעלו בימים אלה ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה

היכן: מוזיאון השומרוני הטוב, כביש מספר 1 בין ירושלים ליריחו - ליד מעלה אדומים

מתי: שלישי-חמישי 14-12 בדצמבר, בשעות 15:00-10:00

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, בהרשמה מראש

הפעילות מותנית בתנאי מזג האוויר

 

 אתר השומרוני הטוב     צילום: רונית סבירסקי

 

גן לאומי קומראן - חנוכה עם בני האור של קומראן

מלחמת בני האור בבני החושך הינה אחת המגילות המרתקות שנכתבה כבר לפני כ-2,000 שנה. יציאה למסע בזמן הצופן סודות, אורות גדולים ואמונה אחת חזקה ששורדת עד היום. סדנאות לילדים יופעלו בימים אלה ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה.
מתי: שלישי-חמישי 14-12 בדצמבר, בשעות 15:00-10:00

בתשלום נוסף על דמי הכניסה

הפעילות מותנית בתנאי מזג האוויר

 

שמורת טבע עיינות צוקים - חנוכה בשמורה החבויה

סיור בעקבות סודה של ה"שמורה החבויה" והיכרות עם נפלאות החי והצומח הייחודים. לצד בריכות שכשוך ומקום לפיקניק. הדלקת חנוכייה מפתילת מדבר.

מתי: שלישי-חמישי, 14-12 בדצמבר, בשעות 10:00, 12:00, 14:00

הדלקת נרות ב- 15:30       

הסיורים יצאו מהכניסה לאתר ובהרשמה במקום בלבד.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

הפעילות מותנית בתנאי מזג האוויר

 

 עיינות צוקים     צילום: רונית סבירסקי

 

גן לאומי גן השלושה - חג חנוכה באתר חומה ומגדל

ההצגה "הקרקס של סבתא פשקה" תתקיים באמפי דשא של גן השלושה. זוהי קומדיה לכל המשפחה, בשילוב אלמנטים קרקסיים, מוזיקה וניחוח של פעם. במהלך כל ימי החג יתקיימו סיורים מודרכים באתר חומה ומגדל. המבקרים יצטרפו למסע דרך מיצג "מסע העלייה אל הקרקע" וימשיכו לסיור פעיל באתר המשוחזר.

היכן: מוזיאון "עקבות בעמק" גן השלושה (סחנה)

מתי: 14-9 בדצמבר, בשעות 13:00-10:00, ההצגה ב-9 בדצמבר, 12:00

סיורים באתר חומה ומגדל יתקיימו בשעות 11:00, 13:00.

יש להתעדכן באתר הרשות, או בטלפון 04-6581017

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

 

 אתר חומה ומגדל בגן השלושה     צילום: רונית סבירסקי

 

גן לאומי כורסי - ניסים, נפלאות וחפירות בגן לאומי כורסי

על שפת הכנרת ממוקם מנזר עתיק מעוטר פסיפסים וקשתות, סיפורי מורשת קרב מסמרי שיער, וארכאולוג אחד שישמח שתסייעו לו לגלות את העבר. מפגש עם חפירה ארכיאולוגית אמיתית, הדרכות ופינת יצירה. הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

מתי: שני-שלישי 12-11 בדצמבר, הדרכות יצאו בשעות 10:00, 11:00, 12:00. עמדת היצירה תפעל בשעות 10:00-13:00. חפירה ארכאולוגית תתקיים במקום בכל שעה עגולה - 10:00 ,11:00 ,12:00.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה

הפעילות מותנית בתנאי מזג האוויר

 

גן לאומי כוכב הירדן – "סיור מודרך במבצר כוכב הרוחות"

סיור מודרך במבצר הצלבני השלם ביותר בישראל. המבצר הקרוי "בלווּאר", יפה נוף, יושב בנקודה הגבוהה ביותר ברמות יששכר וחולש ממרום גובהו על עמק הירדן ועמק המעיינות. הליכה במעברים נסתרים, בליווי סיפור המבצר הצלבני וצפונותיו של "כוכב הרוחות" האגדי. "משחקיית קוקט", שבה מתנסים במשחקים קדומים ומשחק ניווטים חווייתי. הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

מתי: שישי–שבת, 16-15 בדצמבר, סיורים מודרכים יצאו בשעות 10:00, 12:00, 14:00

המסלול מתאים לכל הגילים, ומונגש ברובו, אך לא במלואו.

מומלץ להצטייד במים לשתייה, נעלי הליכה ולבוש בהתאם למזג האוויר.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה

הפעילות מותנית בתנאי מזג האוויר

 

 גן לאומי כוכב הירדן     צילום: מסדה ליטבק

 

גן לאומי בית אלפא - פעילות למשפחות בחג החנוכה

בגן לאומי בית אלפא נחשפו שרידי בית כנסת עתיק שנבנה לפני 1500 שנה. באתר רצפת פסיפס ייחודית מן השלמות שנמצאו בארץ ישראל. לרגל חג החנוכה תתקיים במקום פעילות מקרבת ומגבשת לכל המשפחה. המבקרים יוזמנו להשתתף בפעילות צביעה משותפת בדף צביעה ענק - "ביחד נגלה את האור", סדנת כדים, משחקים וחוברת פעילות "לגלות את סודות הפסיפס" בנושא עונת החורף.

היכן: גן לאומי בית אלפא, קיבוץ חפציבה

מתי:  16-7 בדצמבר, בשעות 09:00-14:00

הדרכות בבית הכנסת: בשבת 9 בדצמבר, בשעות 11:00, 12:00, 13:00, 14:00

שלישי-חמישי,  14-12 בדצמבר, בשעות 11:00, 12:00, 13:00, 14:00.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

הפעילות מותנית בתנאי מזג האוויר

 

גן לאומי חמת טבריה - חג חנוכה בגן הלאומי

פעילות חורף מיוחדת, שכשוך רגליים במי המעיינות החמים, הזורמים בין שלוש בריכות שכשוך. בגן הלאומי חמת טבריה נובעים מעיינות חמים עוד מתקופת המלך שלמה, והם ידועים בסגולות המרפא הרבות שלהם. מספרים שרבי שמעון בר יוחאי ירד להירפא במעיינות המרפא העתיקים. סדנת יצירה של נרות חרס ופעילות צביעה משותפת "ביחד נגלה את האור" - דף צביעה ענק.

מתי: 14-7 בדצמבר, בשעות פתיחת האתר

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

הפעילות מותנית בתנאי מזג האוויר

 

גן לאומי כורזים – חג חנוכה בגן הלאומי

משחק משפחתי חדש  - "חפירה בחקירה". גן לאומי כורזים משמר שרידים מרשימים של כפר יהודי מתקופת המשנה והתלמוד ובהם גם שרידי בית כנסת מפואר. פעילות עצמאית לכל המשפחה "חפירה בחקירה" - יוצאים לחקור את כורזים ופוגשים את פרופסור ארכי אולג במשחק בלשי ברחבי העיר העתיקה. הרמזים מפוזרים במקומות לא צפויים וכדי לפתור את התעלומה צריך למצוא את כולם. בנוסף המבקרים יוזמנו להשתתף בפעילות צביעה משותפת "ביחד נגלה את האור" - דף צביעה ענק.

מתי: ימי חנוכה 14-7 בדצמבר, בשעות פתיחת האתר

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

הפעילות מותנית בתנאי מזג האוויר

 

גן לאומי סוסיתא - דוהרים לסוסיתא: חנוכה בגן הלאומי

תצפית פנורמית אל הכנרת ממרומי התל של גן לאומי סוסיתא. טיפוס אל ההר ומפגש עם מורי דרך, שיספרו על עיר רומית עם עמודי ענק, מערכת מים של 25 קילומטרים, ועל כיבוש ההר על ידי תושבי קיבוץ עין גב במלחמת העצמאות. הילדים מוזמנים ליהנות גם מעמדת יצירה בה יכינו כתרים של גיבורים. הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

מתי: חמישי-שלישי 12-7 בדצמבר, הדרכות יצאו בשעות 10:30 ,12:30. עמדת היצירה תפעל בשעות 14:00-10:00.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

הפעילות מותנית בתנאי מזג האוויר, יש להתעדכן באתר הרשות.

 

 גן לאומי סוסיתא     צילום: רונית סבירסקי

 

גן לאומי ממשית - סיור יום בגן הלאומי

ממשית - הקטנה בערי הנגב אך המשוחזרת והמרשימה מכולן - מי היו תושביה הקדומים ומה הייתה תרבותם? סיור להכרת הנבטים, מלכי המדבר, שעצם שמם מצית את הדמיון. בסיורים המודרכים עוברים בין שרידיה, בתיה ורחובותיה של העיר שנותרו על כנם, ומציגים אדריכלות מפוארת: חצרות, חאנים לשיירות הגמלים שפסעו על דרכי הבשמים, בתי אמידים, אורוות סוסים, מגדלים, סכרים ומאגרי מים. מדמיינים את החיים של תושבי העיר ומדי פעם עוצרים להקשיב לשקט ולקולות המדבר. ניתן לשלב את הסיור עם לינה בחניון הלילה של ממשית. מתאים לכל הגילים. משך הסיור כשעה וחצי.

מתי: שבת 9 בדצמבר, בשעות 10:00, 12:00, 14:00

מומלץ להצטייד במים לשתייה, נעלי הליכה, כובע.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

הפעילות מותנית בתנאי מזג האוויר

 

שמורת האלמוגים - החיים התת ימיים

בשמורת האלמוגים באילת יתקיימו הדרכות, מיצג אלמוגים, הקרנות סרטי טבע וסיורי שנירקול בין הגשרים. כמו כן תופעל פינת יצירה לילדים. מתאים לכל הגילים. משך הפעילות כשעה.

מתי: 14-7 בדצמבר, בשעות 10:00 ועד 15:00.

מומלץ להצטייד בבגדי ים ו/או בגדים נוחים לחוף הים, כובע, מים

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

 

שמורת טבע חי בר יטבתה - גם החיות חוגגות את חג החנוכה בשמורה

בואו לבקר בשמורת חי בר יטבתה תתקיים פעילות למשפחות ולמפונים: סיורים בעקבות פקח מאכיל בספארי, הדרכה במבואת השמורה מיצג קרניים, הקרנת סרטי טבע בכיתת הלימוד ופינת יצירה לחג חנוכה לכל המשפחה. מתאים לכל הגילים. משך הפעילות בין שעה לשעתיים.

מתי: בכל ימי החנוכה משעה 10:00 ועד 16:00.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

 

חי בר יטבתה     צילום: רונית סבירסקי

 

שמורת טבע עין אפק - מסע בין גשרים וביצות

שמורת הטבע עין אפק נמצאת בעמק עכו, ליד קריית ביאליק. השמורה, הכוללת את מקורות נחל נעמן, מהווה שריד לביצות שכיסו בעבר הרחוק את האזור. מתחילים את הטיול בתצפית מגג טחנת הקמח הצלבנית, שממנה נראה כיצד השמורה מתמודדת עם אתגרי העיור המקיפים אותה. לאחר מכן הליכה לאורך הסכר העתיק, עצירה לביקור אצל השפמנונים ומשם לתצפית על אחו הג'מוסים, ממנה ניתן לראות את העופות הנודדים שעוצרים למנוחה בשמורה. סיום בהליכה חווייתית על הגשר הצף החוצה את האגם הגדול עד לחזרה לחניון הפיקניק. הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ. מתאים לכל הגילים. משך הסיור כשעה וחצי.

מתי: שבתות, דצמבר  בשעות 10:30, 12:30

מומלץ להצטייד במים לשתייה, נעלי הליכה, כובע ובמשקפת

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה

הפעילות מותנית בתנאי מזג האוויר

 

 שמורת טבע עין אפק       צילום: רונית סבירסקי

 

גן לאומי סוסיתא - חורף קסום בגן: עולים אל ההר בשבתות דצמבר

הר נישא מעל ים כנרת, 2,000 שנות היסטוריה מרשימה עם אדריכלות מרשימה, סיפורי מורשת קרב ותצפיות אל הגליל והגולן. סיור בין השבילים החדשים של הגן הלאומי, הסברים איך ולמה מקימים עיר על גבעה מבודדת, וסודות העבר, החבויים בין האבנים והכתובות המפוזרים על ההר. הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ. מפגש במרכז המבקרים בבית הקפה. משך הסיור כשעה וחציץ

מתי: שבתות בחודש דצמבר בשעות 10:30, 12:30

מומלץ להצטייד במשקפת, ביגוד חם ומטרייה בהתאם למזג האוויר

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה

הפעילות מותנית בתנאי מזג האוויר

 

לקבלת מידע נוסף מוקד רשות הטבע והגנים  3639* או בוואטסאפ 054-9642434