סיורים, מופעים, הצגות, מחול ותערוכות לקראת השנה האזרחית החדשה

 

סיורי חורף באתרים טבע וגנים לאומיים, מציאות מדומה בחרמון, יום הולדת 90 למוזיאון תל אביב, 2 אופרות בערב אחד, בכורות של מופעי מחול, הצגות, תערוכות ומופעים

 

חגיגות יום הולדת תשעים למוזיאון תל אביב

במהלך סוף השבוע יתקיימו מפגשים עם אמנים ואוצרים, סיורים בתערוכות, בבנייני המוזיאון, באוספים, ובארכיון המוזיאון ושפע של פעילויות לכל הגילים. הצגות וסדנאות מיוחדות לילדים. שנת התשעים כוללת תערוכות ויוזמות חדשות החושפות נתחים משמעותיים מאוספי המוזיאון אשר חלקם לא הוצגו מעולם. התוכנית האמנותית כוללת מבט עדכני, לצד הסתכלות היסטורית וארכיונית לעברו העשיר של המוסד, על צמיחתו ותפקידו המתעצב ומשתנה לאורך השנים בתרבות הישראלית, בחיי העיר תל אביב- יפו ומיצובו כמוזיאון בינלאומי בעשורים האחרונים.

מתי: 31-30 בדצמבר 2022

מחיר: כניסה חופשית

 

 מתוך תערוכת שירה זלוור במוזיאון תל אביב      צילום: רונית סבירסקי

 

שמורת טבע מג'רסה – נחלים וציפורים

סיור ומשחק בהפעלה עצמית בשמורת טבע מג'רסה. באתר קיימת מושבת קינון ציפורים של צפון מזרח הכנרת. מינים מגוונים של ציפורי מים מקננות בשמורה וניתן לתצפת עליהן ולטייל לאורך הנחל בשילוב משחק הפעלה בנושא ציפורים.

מתי: בכל ימות השבוע בשעות פעילות האתר

מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה

לפרטים: באתר רשות הטבע והגנים

 

שמורת מג'רסה     צילום: רונית סבירסקי

 

מציאות מדומה בסקיי ריידר בחרמון

מתקן סקיי ריידר נוסף לפעילויות באתר החרמון, חווית נסיעה ברכבל  בשילוב משקפי מציאות מדומה, בגובה 12 מטרים מעל האדמה. לפני העלייה למתקן, מרכיבים משקפי VR וצופים בסרט במהלך הנסיעה. העלייה למתקן מגיל 6 וגובה 1.20 מטרים עד גיל 8 בליווי מבוגר.

מתי: בשעות הפעילות של האתר

מחיר: בתשלום

 

 משקפי VR     צילום: רונית סבירסקי

 

"גרסת הבמאי"- בכורה עולמית מאת רמי באר

 להקת המחול הקיבוצית מעלה בבכורה עולמית את המופע "גרסת הבמאי". יצירה חדשה שהכוריאוגרף ומנהל הלהקה רמי באר קושר בה את העבר, ההווה והעתיד באמצעות פירוק מרכיבים ורצפים. פרשנות חדשה ונקודת מבט רעננה, המשנה את מי ואת מה שמתרחש סביבה. 

מתי: 4, 5 בינואר בכפר המחול געתון, 10 בינואר בקיבוץ יפעת, 16 בינואר מוזה חוף הכרמל, 19 בינואר מרכז הבמה גני תקווה 

מחיר: בתשלום

 

 גרסת הבמאי של להקת המחול הקיבוצית     צילום: אייל הירש

 

שתי אופרות קצרות בערב אחד

האופרה הישראלית מעלה את האופרות אלקו מאת רחמנינוב וקוולריה רוסטיקנה מאת מסקני בערב אחד בבית האופרה בתל אביב. שני סיפורים שנלקחו מתרבויות שונות ועוסקים באותם נושאים: תשוקה, בגידה וגברים שרוצחים מתוך קנאה. האופרה בבימויו של חואן אנטון רקי ובניצוחו של אלסנדרו דה מרקי. שתי האופרות בעלות מערכה אחת שכל אחת מהן נמשכת כשעה באות מעולמות מוזיקליים שונים אחת מעולם התרבות האיטלקי של סוף המאה ה-19 והשנייה שייכת למוזיקה הרומנטית הרוסית. למרות הסגנונות המוזיקליים השונים מחבר ביניהן סיפור משותף ואוניברסלי. הבמאי ממקם את הסיפור בכפר איטלקי בשנות ה-60 כשגיבורי שתי האופרות יוצרים קשר ביניהם בשוק הצועני של הכפר. באופרה ישתתפו זמרים בינלאומיים לצד זמרי האופרה הישראלית.

מתי: 22-13 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

 

 

הצייר שלא חדל לצייר גם כשהתעוור

תערוכה חדשה של הצייר והאמן אמיר גורביץ' נפתחת בגלריה 58 בעיריית חולון. גורביץ', מעצב התפאורה של זהו זה, הופה היי וניקוי ראש לא הפסיק ליצור גם אחרי שאיבד את ראייתו. שם התערוכה "מוגבלות הראיה אינה עוצרת את היצירה" והיא כוללת ציורים שצייר במצב של ראיה מינימלית בעין אחת בלבד.

מתי: 3 בינואר – 1 במרס 2023, ראשון-חמישי, 13:30-08:30, שלישי 19:00-16:00

מחיר: כניסה חופשית

 

 

גן לאומי נבי סמואל – אמונות, מסורות וקרבות

קהילת מתנדבי רשות הטבע והגנים בגן לאומי נבי סמואל מקיימת סיור בעקבות אמונות ומסורות, כובשים וסיפורי קרבות. טיול לאורך הרחוב ההלניסטי וחיפוש אחרי המטבח, הכיריים, האמבטיה והשוקת המודרנית. ממשיכים במעלה הרחוב ונכנסים לחללי המתחם הצלבני המשוחזר. במידת האפשר ישולב ביקור במחצבה הקדומה ותצפית על האזור. לאחר הסיור ניתן לבקר בגן מקלט לצמחים מוגנים ובמעיין הנובע באתר.

מתי: ימי רביעי בחודש ינואר בשעה 11:00 ובימי חמישי בשעה 14:00

מחיר: פעילות ללא תשלום בנוסף לדמי הכניסה

לפרטים: באתר רשות הטבע והגנים

 

"MEאני" של הקיבוצית 2

במרכז סוזן דלל יעלה המופע "MEאני" מאת לאה בסודו גרק בביצוע קיבוצית 2. תנועה ופסקול שמתאימים לצופים בכל גיל. בחינת אבני היסוד שמרכיבות את המושג "אני" כשמסירים את המסכות וההשפעות החיצוניות.

מתי: שלישי, 3 בינואר, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9859730 שלוחה 112/117 כרטיסים באתר איוונטר

 

 MEאני של הקיבוצית 2    צילום: אייל הירש

 

שתי בכורות מחול בסוף שבוע אחד

רנה שינפלד ותיאטרון מחול ענבל חוברים לסופשבוע שבו יעלו שתי יצירות בבכורה בתיאטרון מחול ענבל במרכז סוזן דלל. היצירה "בחדרי" סולו של רנה על פי היצירה "עונות השנה" של ויואלדי והיצירה "ואולי "- בביצוע להקת מחול רנה שינפלד לשיריה של היוצרת המשוררת והמוזיקאית האמריקאית מרדית מונק.

מתי: שישי, 6 בינואר, 13:00, שבת 7 בינואר בשעה 20:30

מחיר: 80-55 שקל

לפרטים: באתר תיאטרון מחול ענבל

 

 

אם16-תמונת ניצחון

קבוצת התיאטרון סמרטוט  מעלה את היצירה "אם16-תמונת ניצחון" במוזיאון ינקו דאדא בעין הוד. פרפורמנס בהשראת היצירה "הוא הלך בשדות" של יגאל תומרקין. ב-67' יצר יגאל תומרקין את הפסל "הוא הלך בשדות" כתגובה אירונית לספר הנושא את אותו השם מאת משה שמיר. בהמשך לתומרקין, היוצר גיבסון בר-אל וקבוצת תיאטרון סמרטוט, בוחנים את תהליך ההתרסקות ההיסטורית של דמות החייל ההירואי והתכנסותה אל תוך תבנית -אדם-לוחם-מכונה.

מתי: חמישי, 29 בדצמבר, 19:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9842350

 

שמורת טבע גמלא

פעילות בשביל הרגליים היחפות בשמורת טבע גמלא בגולן. חולצים נעליים ומתמסרים לתחושות: חומרים שונים המצויים בטבע, ההבדל בין טבעי למלאכותי ומהי מוטת הכנפיים של הנשר? בנוסף, משחק סולמות וחבלים גדול וטיול במרחבי השמורה.

מתי: בשעות הפעילות של השמורה

מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה

לפרטים: באתר רשות הטבע והגנים

 

שמורת טבע גמלא      צילום: רונית סבירסקי

 

תערוכת "נשים להכיר"

התערוכה שתוצג בלובי תיאטרון צוותא בתל אביב מבקשת להפנות את אור הזרקורים אל נשים שיוצרות הצגות ומופעים העוסקים בנושאים טעונים ורגישים בחברה. כל מיצב מייצג הצגה או מופע שהעלתה אחת מהיוצרות שנבחרו, כשלידו הסבר על היוצרת ועל המופע. המיצגים נעשו בשיתוף עם היוצרות תוך שימוש באביזרים, חלקי תפאורה ותלבושות מתוך המופע. היוצרות הן: נעמי יואלי, מיכל סבירוני, חנה וזאנה, נטלי צוקרמן, דניאל כהן לוי, יעל פינקלשטיין שמאי, יולנה צימרמן, אורי לנקינסקי ורותם נחמני. בין הנושאים בהם עוסקות היוצרות, קשרים משפחתיים, התמודדות עם בעיות פריון ולידה, חווית האימהות, אלימות במשפחה, התעללות נפשית, רצח נשים על ידי בעליהם. עיסוק בגוף הנשי ובגבולותיו ובגבולות המגדר.

מתי: פתיחה, רביעי, 28 בדצמבר, 13:30 (נעילה אמצע מאי)

מחיר: כניסה חופשית

 

 מתוך התערוכה "נשים להכיר"     צילום: יוסי צבקר

 

"קרטושקה" – קווים לדמות דור 1.5

במסגרת פרויקט עבודות כפיים של תיאטרון קליפה יעלה המחזה "קרטושקה" (תפוח אדמה ברוסית). מופע חזותי מצחיק, פרוע ונוגע ללב על גבר ישראלי-רוסי שחי בדלות בדרום תל אביב. הוא מצייר קווים לדמות של דור ה-1.5 לעלייה הרוסית של שנות ה-90. דור שחי במשבר זהות תרבותי, בדידות ודואליות, בחוסר שייכות לחברה הישראלית ובניתוק מהתרבות הרוסית.

מתי: 10, 14, 24, 28 בינואר, 20:30

מחיר: 100 שקל (15 כרטיסים בכל מופע)

לפרטים: 03-6399090

 

סיור למבוגרים אוהבי לכת בגן לאומי ירקון

סיור מודרך במעלה הנחל בשילוב הסברים על מאמצי השיקום, ההשבה לטבע והשימור. איך חזרו לשוט במי הנחל דג לבנון וצמחים כמו נאווית כחולה, נופר צהוב ונימפאה תכולה. המסלול עובר בין ברכת הנופרים לנחל עינת שהפך מתעלת ניקוז יבשה לנחל חי המושך אליו חי וצומח מיוחדים.

מתי: ימי שישי, 6, 13, 20, 27 בינואר, 09:00

מחיר: סיור ללא תשלום למעט דמי כניסה לאתר

 

 גן לאומי ירקון     צילום: רונית סבירסקי

 

הצדעה לשאול ביבר – אבי הלהקות הצבאיות

תיאטרון צוותא מעלה מופע מחווה מיוחד לפזמונאי, המחזאי הבמאי והמפיק שאול ביבר במלאת עשור לפטירתו. במופע ישירו, יספרו וישחזרו שירים ומערכונים בהם "אוכל קדימה אוכל" ,"פשוט שריונר" צ'זבטים מימי הפלמ"ח ונוספים. בין המשתתפים: ציפי שביט, תיקי דיין, ניצה שאול, עזרא דגן, מירי אלוני, נתן סלור, יונית שקד גולן, גבי ברלין, שוקי פורר , אילי עלמני, גל שיטרית, אלי גורנשטיין, מירב צברי ביבר.

מתי: שישי, 20 בינואר, 12:00

מחיר: כרטיס 69 שקל

לפרטים: באתר תיאטרון צוותא

 

קומדיה בבכורה בתיאטרון רמלה

תיאטרון רמלה חוגג שנה ומשיק קומדיה חדשה 'עד לבית' בכיכובם של השחקנים יפית אסולין ואלון לוי על פי רעיון של מנהל התיאטרון והבמאי יוסי ג'וז כהן ורן דברת שכתב. אסולין ולוי מגלמים זוג נשוי שזכה ב"דיור למשתכן" אך בשל מצבם הכלכלי הלא שפיר אין בידיהם מספיק כסף למקדמה התחלתית. מתוך ייאוש מחליטים בני הזוג לפרוץ לבתים כדי להשיג מספיק כסף. בנוכחות הקהל ובשיתופו מדברים בני הזוג על כל הבעיות שלהם. תיאטרון רמלה יסבסד את 40 ההצגות הראשונות שיתקיימו בבתים פרטיים, בסלונים ובחצרות של אזרחי העיר רמלה.  משך ההצגה 55 דקות.

מתי:4, 7 בינואר 2023

מחיר: הצופים מוזמנים לשלם כפי רצונם

לפרטים: 08-9232542 (שלוחה 1)