סיורים בעקבות השלכת, מופעים, הרצאות, הצגות ותערוכות

 

סיורים מודרכים ללא תשלום, השקת מרכז תרבות חדש בירושלים, פסטיבל סולידריות בקולנוע בתל אביב, הרצאות, הצגות, תערוכות ופעילויות עם ילדים

 

סודות החורף של שוכני חי בר כרמל

סיור מודרך וצפייה מקרוב ביחמורים המשנים את לבושם לקראת החורף. תצפית אל מצוקי הכרמל המוריקים בסמוך לגרעין הרבייה של הנשרים. היכרות עם שוכני חי בר כרמל וכיצד משיבים את חיות הבר אל הטבע. ניתן למשש קרן של יחמור ולגעת בזהירות בקוצי דורבן, לראות עקבות של בעלי חיים ולצעוד בשיווי משקל על קורת עץ.

מתי: שבתות, נובמבר, בשעות 10:00, 12:00 ו 14:00

מחיר: כניסה לשמורה בתשלום, הדרכה ללא תשלום

לפרטים: 3639*

 

הנשר המריא      צילום: רונית סבירסקי

 

שלכת צבעונית ומיוחדת בנחל עמוד

סיור מודרך בשילוב סדנת צילום בסמארטפון בעקבות צבעי השלכת בנחל עמוד. אזור הנחל מתכנסה בעונת הסתיו בעלי שלכת צבעוניים ומגוונים ונראה כמו שלכת אירופית. בנוסף, המסלול משלב מים זורמים, מגוון של צמחים, טחנות קמח קדומות ומבטשה- מתקן לעיבוד צמר. משך הסיור כשלוש שעות.

מתי: שבת, 19, 26 בנובמבר, 10:00

מחיר: כניסה לשמורה בתשלום, סיור חינם

לפרטים: 3639*

 

 שלכת בנחל עמוד      צילום: רונית סבירסקי

 

הרובע היהודי בירושלים

סיור מודרך ברובע היהודי בעיר העתיקה בירושלים. יציאה משער יפו, החשוב שבשערי העיר ומשם לסיור רגלי בסמטאות הרובע היהודי סיפורי  סודותיו וחיי יהודים והתושבים האחרים שהתגוררו בו החל מהמאה ה- 15 עד ימינו. הסיור יעבור באתרי: הקארדו, המנורה, כיכר בית כנסת החורבה, החומה הרחבה ותצפיות על הסביבה. נקודת המפגש: מודיעין לתייר בשער יפו. משך הפעילות כשלוש שעות.

מתי: ימי שישי, נובמבר, דצמבר, בשעות 10:30 – 13:00, בחנוכה 24-22 בדצמבר, 16:00 – 18:30

מחיר: הסיור האדיבות משרד התיירות בהרשמה מראש וללא תשלום

לפרטים: 3639*

 

 בית כנסת החורבה ברובע היהודי      צילום: רונית סבירסקי

 

מזרח ומערב בחיפה

סיור מודרך במושבה הגרמנית בחיפה ובשכונת ואדי ניסנאס. סיפור הטמפלרים שהגיעו לחיפה מגרמניה ובתי האבן שבנו לאורך השדרה. ביקור בטרסות התחתונות של הגנים הבהאיים מלווה בהסברים על הדת הבהאית, משם לוואדי ניסנאס – כור ההיתוך של הדו קיום בחיפה ומקום ההתרחשות של סיפורו הידוע של סמי מיכאל "חצוצרה בוואדי". חייה הצבעוניים של השכונה המשלבת אומנות, ריחות וטעמים וידועה במסורת הכנסת האורחים שלה. נקודת מפגש:  בכניסה למוזאון העיר, שד' בן גוריון 11 חיפה

מתי:  ימי חמישי, 3, 10, 24 בנובמבר בשעות 10:00 – 13:00, חנוכה 24-20 בדצמבר, 13:00-10:00
מחיר: סיור ללא תשלום באדיבות משרד התיירות, מותנה בהרשמה מראש

לפרטים: 3639*

 

 ואדי ניסנס חיפה     צילום: רונית סבירסקי

 

עכו - העיר שמתחת והעיר שמעל

סיור בעיר העתיקה עכו באולמות האבירים וברחובות הצלבניים, בליווי הסברים על שתי התקופות שבהן שהו הצלבנים בעכו, על התבוסה שלהם מול צאלח א-דין בקרני חיטים, ועל החזרה שלהם במסע הצלב השלישי, שבעקבותיו הפכה עכו לבירת ממלכת הצלבנים. בהמשך סיור בעיר העות'מאנית, בשוק הגדול של עכו ובמנהרת הטמפלרים מהתקופה הצלבנית. סיום באזור המגדלור.

מתי: שבתות, 5, 19, 26 בנובמבר, 8, 31 בדצמבר, 13:0-10:00

מחיר: 30 שקל, תשלום בקופת האתר (חניון אולמות האבירים)

לפרטים: 3639*

 

 אולמות האבירים      צילום: רונית סבירסקי

 

"חליל הקסם", "סינדרלה" ו"הנזל וגרטל" לילדים

האופרה הישראלית מעלה את  "שעת אופרה לילדים" בימי שלישי אחר הצהרים באכסדרת בית האופרה. מופעי "שעת אופרה" נועדו לקרב את עולם האופרה לילדים בגיל 3 עד 8. כאשר הם ישובים על שטיח באכסדרת האופרה (או על כסאות עם ההורים).  מפגש מקרוב עם דמויות מהאגדות המספרות את הסיפורים המוכרים והאהובים בשירה בעברית. בימוי משעשע ותלבושות ססגוניות. היצירות הן חליל הקסם של מוצרט, סינדרלה של רוסיני והנזל וגרטל מאת אנגלברט הומפרדינק. משך ההופעה כשעה.

מתי: ימי שלישי, חודשים נובמבר דצמבר 2022

מחיר: 35 שקל

לפרטים: 03-6927777

 

 חליל הקסם      צילום: יוסי צבקר

 

השקת מרכז חיים גורי וסדרת גיבורי תרבות

בית הקונפדרציה בירושלים משיק את מרכז חיים גורי לתרבות עם ארבעה ימים של "גיבורי תרבות". סדרה שתוקדש ליוצרות ויוצרים, שכמו גורי, מייצגים את העיסוק בסוגיית הגבורה בשדה הקרב הממשי ובשדות הקרב החברתיים, הפוליטיים והתרבותיים. "כשאני מתאווה להגיד מִלָּה"– מחווה לרב-משורר הראי"ה קוק. "בינתיים אני מזמוראית" – נעמי שמר והפסקול של המדינה. חנוך לוין – "מה אכפת לציפור", ויקי שירן – "העם שלי לא אוהב אותי", מחווה לאמא של הפמיניזם המזרחי.

מתי: 24-21 בנובמבר 2022

מחיר: 30 שקל

לפרטים: 6226*, 02-5399360

 

ינטל במרכז הבמה 

מרכז הבמה גני תקווה מארח את ההצגה ינטל של תיאטרון הבימה. עיבוד בימתי של המחזה הנודע מאת בשביס זינגר. המחזה בבימוי רפי ניב עם השחקנים רוני דלומי (לחילופין הילה שלו), דב רייזר, אלכס קרול ואחרים.

מתי: שני, 21 בנובמבר, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-7375777, או באתר התיאטרון

  

מופע מחול של שני יוצרים בינלאומיים

להקת המחול קמע תעלה במרכז הבמה גני תקווה את המופע LEGENDS. המופע מארח על במה אחת שני יוצרים בינלאומיים ידועים מרקו גקה (גרמניה) ויוהאן אינגר (שוודיה) , יוצרים קבועים בתיאטרון המחול ההולנדי (NDT), מעלים בלהקת המחול קמע את יצירות המופת הכי מוערכות שלהם: גקה את "THIN SKIN" למוזיקה של פטי סמית ואינגר את "RAIN DOGS" למוזיקה של טום וויטס.

מתי: חמישי, 24 בנובמבר, 20:30

מחיר: 220-110 שקל

לפרטים: 03-7375777, או באתר התיאטרון

 

 LEGENDS של להקת קמע     צילום: כפיר בולוטין

 

פסטיבל סולידריות לקולנוע וזכויות אדם חוגג עשור

הפסטיבל יתקיים בסינמטק תל אביב עם מיטב הסרטים הבינלאומיים, זוכי פרסים בפסטיבלים המובילים בעולם, בהקרנות בכורה ישראליות. סיפורים מטלטלים של אמיצים ואמיצות, ספורטאים, מוסיקאים, עיתונאים, אנשי קהילת הלהט"ב, פליטים, ואקטיביסטים. 10 ימים, עשרות אירועים, מחוות ליוצרים ותיקים, תחרויות קולנוע ישראלי ובינלאומי, מפגשים עם יוצרים, מומחים ואורחים.

מתי: 10-1 בדצמבר 2022

מחיר: בתשלום

לפרטים: באתר  

 

120 קילומטרים של שביל הסנהדרין

"בשביל הסנהדרין" סדרת הרצאות חדשה במוזיאון ארצות המקרא ירושלים בשיתוף רשות העתיקות. הסדרה עוסקת בשביל הסנהדרין שהוא מיזם חינוכי, ערכי ורב-תרבותי למורשת הגליל. אורך השביל כ-120 קילומטרים, והוא חוצה את הגליל מבית שערים עד טבריה. הרעיון ליצירת השביל מבוסס על מורשת הסנהדרין, הוא מחבר את הצועדים בו לארכיאולוגיה, להיסטוריה, לטבע ולנופי הגליל. בהרצאות יוסבר על החפירות והחשיפות שנעשו לאורך השנים ובסיפורים מאחורי האתרים השונים לאורך השביל.  

מתי: בימי רביעי (גם בזום), 19:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-5611066  

 

 

מיוחדים במינם בתיאטרון הספרייה

תיאטרון הספרייה מעלה את המחזה "מיוחדים במינם" לרגל חודש המודעות לאנשים עם מוגבלויות. התאריך הבינלאומי בנושא המודעות מצוין בעולם ב-3 בדצמבר מדי שנה.  תיאטרון הספרייה מעלה את ההצגה שנכתבה בהשראת סיפורים על אנשים שמוגדרים בספקטרום האוטיסטי. המחזה מאת אנושקה פאריס קרטר ואנדי פאריס,  שוזר זה בזה את ארבעת המסעות האישיים של דן, ג'ס, מוס וללי תוך שהוא חושף את האתגר בהתמודדות עם ה"שונה" ואת הרצון להתחבר.

מתי: 21 בנובמבר – 10 בדצמבר

מחיר: 90-75 שקל

לפרטים: 03-5799290 או באתר התאטרון

 

 

תערוכה לילדים ולכל המשפחה

מובי - מוזאוני בת ים פותחים תערוכה חדשה לילדים ולכל המשפחה "מבעד לראי". התערוכה בהשראת ספרו של לואיס קרול שבו חוצה אליס לצדה השני של המראה ומוצאת עולם מוזר ומופלא כשכל החפצים הדוממים מתעוררים לחיים. בתערוכה  פוגשים הילדים דמויות, פסלים ורישומים המעוררים את הדמיון. את חלל התצוגה חוצה מראה דמיונית, והילדים "מפענחים" את התצוגה בעזרתו של מגרש השח, ובעזרתה של מראה.

בין האמנים המשתתפים:

מתי: נובמבר 2022 – 30 ביוני 2023

מחיר: 25 שקל

 

 תערוכת Moby    צילום: אלעד שריג

 

מסלול היסטורי-רומנטי לרגל 140 שנים לראשון לציון

לרגל חגיגות 140 שנים לעיר ראשון לציון יושק המסלול ההיסטורי רומנטי בסדרה של אירועים. מסלול הליכה שחוזר בזמן אל ימיה הראשונים של המושבה הראשונה בארץ ישראל באווירה נוסטלגית. תחילתו במוזיאון העיר ומשם אל בית הכנסת הגדול, בית ספר חביב, הפעמון, הבאר של פעם, בית העם  ומבנים היסטוריים נוספים, כולם יוארו באופן דקורטיבי. האירוע ישלב בתוכו עשרות מיצגים אמנותיים, הקרנות וידאו ארט, דמויות היסטוריות, סצנות מימי המושבה שיתעוררו לחיים, הרכבים מוזיקליים, ריקודי רחוב ותערוכות.

מתי: 20-19 בדצמבר, 21:00-17:00

מחיר: כניסה חופשית לכל האירועים