חוויית בציר לילי ביקב בזלת הגולן בקדמת צבי

 

עונת הבציר החלה בכל רחבי הארץ וישנם כורמים וייננים שמציעים לציבור להשתתף בחוויה. יקב בזלת הגולן בקדמת צבי נמצא בשיאו של התהליך ויחד אתו נפתח מרכז אירוח ומתחם אירועים גדול בשם דיוניסוס

 

 

בציר בשעות הקטנות של הלילה     צילום: רונית סבירסקי

 

מרתף היינות של יקב בזלת הגולן שבו התיישנו עשרות אלפי בקבוקי יין אדום הפך למסעדה חלבית וחנות יינות. קירות מסיבים מאבני בזלת שחורות, תקרה שספגה את צבעי העובש הטבעי, שולחנות לזוג או שניים על חביות עץ, שולחנות אבירים ארוכים מעץ לקבוצות ומסך קולנוע ענק שמקרין את סיפור היקב. יואב לוי הבעלים והיינן ובת זוגו יעל פיודיק אוהבים לארח ולשמח.

 

 מרתף היינות שהפך למרכז אירוח גרסת 2022     צילום: רונית סבירסקי

מרתף היינות ב-2008      צילום: רונית סבירסקי

 

לוי הגיע לגולן ב-1986 וקנה חלקה שכללה גם גפנים ליין. הוא ניסה להכין יין והבין שצריך ללמוד ולהבין את התחום כדי להצליח. הוא הלך לרעות בשדות של שכניו יקבי רמת הגולן, שכבר אז היו הגדולים והטובים ביותר בתחום היין בארץ. ויקטור שיינפלד היינן הראשי נתן לו את כללי הבסיס וכשנכנס הסוד יצא יין וב-1988 הוקם היקב שהיה יקב הבוטיק הראשון בגולן. בתחילת הדרך במרתף הבית, אחר כך בחממה הפרחים וברפת עד שהגיע לגרסה העכשווית. כיום הוא שוכן בחורשת עצי איקליפטוס שאת חלקם שתל אלי כהן ז"ל בתקופה שבה ריגל בסוריה ויזם את שתילת העצים בתוך בסיס נ.מ סורי כדי לסמן עבור צה"ל את המקום.

 

 ענבי היין שגדלים בקדמת צבי      צילום: רונית סבירסקי

 

סיפור המקום והקמת היקב מסופרים בסרטון שמוקרן למבקרים. יואב לוי יושב בסרט סביב שולחן שעליו יינות שונים ולצדו השפים אידי ושאול בן אדרת ונציג של האחים ירזין. עם השנים, לוי החל לטעת כרמים באזורים הצפוניים הקרים יותר של הגולן. הוא מגדל ענבי מרלו וקברנה סוביניון ליינות האדומים ושרדונה ליינות הלבנים. הסוד הוא באיכות קרקע הבזלת הפורייה ובתנאי מזג האוויר המיוחדים. את שנת 2022 הוא יסיים עם 150 אלף בקבוקים שנמכרים למסעדות ובתי מלון ברחבי הארץ.

 

שרדונה קר לפני היציאה לבציר      צילום: רונית סבירסקי

 

אחרי קפה עם מקרונים, פאי פקאן וכוס שרדונה צונן, כשמחוגי השעון כבר הצביעו על השעה 02:30 בלילה יצאנו לבצור את הענבים שיהפכו למחרת בבוקר למיץ ומשם יעברו את תהליך הסינון והיישון עד שיהפכו לאחד מיינות הבלנד של היקב. הרכב נסע בדרכי עפר בחושך מוחלט ואלמלא הפנסים הקדמיים שהאירו את הנתיב, האור היחיד שנראה בסביבה הגיע מהשמיים זרועי הכוכבים ומאור הירח.

 

 דליים ומזמרות     צילום: רונית סבירסקי

 

עצרנו בלבו של כרם ענבי קברנה סוביניון והצטיידנו בפנסי ראש, מזמרות ודליים גדולים מפלסטיק. יואב שמח לבשר לנו שיש אפשרות שנפצע בידיים ורצוי לבעוט בגזע הגפן לפני שמתחילים כדי להבריח את הנחשים. זה לא הרתיע אף אחד מהמשתתפים וכולם נכנסו במרץ לבצור את האשכולות הבשלים. ענבי היין קטנים וחלקם כבר מתחילים להצטמק אבל טעמם המתוק הוא נפלא. המזמרות משמיעות את צליל החיתוך, אצבעות הידיים נצבעות בסגול והדליים הולכים ומתמלאים. מי שהצליח למלא את הדלי עד תום שופך את תכולתו למיכל גדול שייגרר מיד על ידי טרקטור אל היקב.

 

ענבים קטנים ומתוקים      צילום: רונית סבירסקי

מוציאים להם את המיץ     צילום: רונית סבירסקי

 

זה השלב שבו הבוצרים חוזרים לארוחת בוקר מוקדמת שכוללת הרבה יין ומצב רוח עליז במיוחד. שולחנות האבירים כבר ערוכים עם פלטות מסתובבות שעליהן גבינות קשות של מחלבת יעקבס, ירקות, לאבנה ו-3 מטבלים בליווי לחם הבית (125 שקל), סלט בורטה (מוצרלה טרייה), עלי גפן על מצע ציזיקי, קערית זיתים, סלט ירוקים ופיצוחים ויש גם פורל מעושן (109 שקל). פלטת גבינות בלבד (60 שקל) טעימות יין משלושה סוגים לבן ו-2 אדומים 50 שקל לאדם, 5 טעימות 70 שקל, 7 טעימות 100 שקל, כוס יין מאגמה או שרדונה 30 שקל ורזרב 40 שקל. מחירי בקבוקי היין 200-125 שקל.

 

 קישים ופיצות    צילום: רונית סבירסקי

סלט בורטה     צילום: רונית סבירסקי

פלטת גבינות     צילום: רונית סבירסקי

 

בסיום הארוחה יואב לוי עושה לנו סיבוב בנחלה שלו ובפינות הנסתרות. בריכה שעוצבה כמו באר מים עם דגי קוי, מפל נסתר שזורם בשטח הפרטי שלו ומימיו נקווים לבריכה קטנה, מתחם אירועים תחת כיפת השמיים שיכול להכיל עד 2500 אורחים מגודר בחביות יין ישנות ופודטארק שעוצב כמו חבית עץ גדולה ומשמש להגשת מנות באירועים. לוגו היקב עוצב בהשראת מטבע עתיק עם דיוקן האל דיוניסוס שנמצא בחפירות ארכאולוגיות בגמלא והעניק למתחם את שמו.

 

מפל מים בחצר האחורית    צילום: רונית סבירסקי

יואב לוי ופסל נר זכרון        צילום: רונית סבירסקי

 

יין עבור יואב לוי מסמל שמחת חיים, ציונות, הגשמה וחברות. הוא חי ונושם צבא ונוהג לארח חיילים ומפקדים שעבורם היקב הוא בית פתוח. הוא מאפשר לצבא לקיים טקסים ואירועים בשטח היקב ללא תמורה. הוא פעיל במיזם "רואים רחוק" שמכשירה לצה"ל בוגרים על הרצף האוטיסטי. בחצר היקב עומד פסל בצורת נר זיכרון שעיצב הפסל אילן דנן. הנר מורכב מחוליות מתכת שעליהם כתובים שמות הנופלים. ביוזמת יואב לוי יפוסלו 200 נרות זיכרון כאלה שיוצבו בכל אחד מאתרי הלחימה בגולן. פרויקט שהגיע לסיומו המרגש הוא הקמת אתר הנצחה לכוח טייגר מגדוד 82 של חטיבה 7 שלחם באוקטובר 1973 בגזרה הסורית והשמיד 40 טנקים מבלי לאבד אף חייל או טנק. מפקד הכוח מאיר זמיר קיבל את עיטור העוז על הקרב הזה. יואב לוי השיג טנק מסוג צנטוריון שהיה שייך לכוח טייגר ושיפץ אותו בחצר היקב. ביולי 2022 הוא הועבר למיקומו הסופי באנדרטת הגבורה בצפון הגולן. זו פעם ראשונה שמוקם אתר הנצחה ללוחמים שצלחו את המלחמה בחיים.