טיולי חורף, פעילויות לילדים, הצגות, אטרקציות ותערוכות

 

מסלולי טיול חורפיים בטבע, טיש ירושלמי עם קיגל, סיור מאפיות וצ'ולנט, מופעי מחול חדשים, סוף שבוע של מוזיקה וקולינריה, פארק שעשועים פרטי, הצגות מיוחדות ותערוכות חדשות

 

שמורת טבע נחל עיון – טיול במגפיים

סיור מודרך בשמורת טבע נחל עיון הנחל זורם בקניון יפהפה ובמפלים מעמק עיון באצבע הגליל אל עמק החולה. סיור חורפי עם מטריות ומגפיים בין מפלי המים. צפייה בזרימה, בטבע ששינה את צבעו והפרחים המלבלבים. ניתן להזמין שאטל מסוף המסלול לתחילתו ב-10 שקלים.

מתי: שבתות, 22, 29 בינואר 2022, 10:00, 13:00.

מחיר: כניסה לגן הלאומי (הדרכה ללא תשלום)

לפרטים: 04-6951519

 

 צילום: רונית סבירסקי

 

שומרים על הטבע בגן לאומי כוכב הירדן

גן לאומי כוכב הירדן מקיים לכבוד ט"ו בשבט פעילות לכל המשפחה. אישוש והשבת אוכלוסיות של מיני צמחים הגדלים בגן מקלט לצמחים בסכנת הכחדה בכוכב הירדן. כחלק מהפעילות יערכו שתילות וזריעה של צמחים בשיתוף המבקרים.

מתי: שבתות, ינואר, בשעות 10:30, 12:30.

מחיר: כניסה לגן הלאומי (הדרכה ללא תשלום)

לפרטים: 3639*

 

ט"ו בשבט עם מתנדבי גן לאומי ירקון

פעילות עצמאית להכרת מיני הצומח בגן לאומי ירקון. לכבוד ט"ו בשבט יצרו מתנדבי הגן הלאומי משחק פעילות לאיתור עצים מיוחדים. המבקרים יקבלו דף משימות ויקבלו הנחיות מהמתנדבים כיצד לחפש את העצים.

מתי: שבתות, ינואר,  10:00–14:00.
מחיר: כניסה לגן הלאומי

 

 בעקבות העצים בגן לאומי ירקון     צילום: אילון מימון 

 

פארק שעשועים פרטי למשפחה או קבוצה קטנה

רשת פלי פארק משיקה יוזמה מותאמת ימי קורונה.  הם יצרו את המושג פרייבט פארק ויעמידו לרשות משפחה אחת או קבוצת חברים קטנה את פארק השעשועים לרשותם בלבד.  בפארקים השונים של הרשת: קירות טיפוס, מתקני נינג'ה, בריכת כדורים ענקית, אתגרי רשתות טיפוס ומגה קיר. הפארק יושכר למשך שעה וחצי לקבוצה עד 10 ילדים כולל 3 מגשי פיצה זוגית וכוס ברד לכל ילד.

מתי: בתיאום מראש

מחיר: חבילה רגילה 990 שקל, חבילת VIP 1500 שקל.

לפרטים: 09-8811669

 

 

פרייבט פארק של פלי פארק     צילום: מור שקיפי

 

שבוע החלל און ליין בטכנודע חדרה

בטכנודע חדרה מציינים את שבוע החלל 2022  בשלל פעילויות הפתוחות לציבור במתכונת דיגיטלית. הרצאות און ליין ופעילויות אינטראקטיביות לילדים בתחום החלל. ביום שלישי 25 בינואר הרצאה של ד"ר רוני מועלם על טלסקופ החלל ג'יימס ווב. ביום רביעי, 26 בינואר, פרופסור יוחאי כספי על מסע החללית ג'ונו לגילוי סודות כוכב הלכת צדק וביום חמישי, 27 בינואר אמיר שמש יספר על מסעה של בראשית לירח. לאחר ההרצאות יתקיימו סדנאות אינטראקטיביות בנושאי כבידה וחורים שחורים, חלליות, גשושיות ובניית טלסקופ.

מתי: 27-25 בינואר

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 04-6333505, technoda.org.il 

 

מוזיאון המדע בחדרה    צילום: חברת קונטקט

 

טיש ירושלמי בתיאטרון אספקלריא

חווית הטיש הירושלמי במתחם התחנה הראשונה בירושלים עם תיאטרון אספקלריא, הרבי והחסידים, הכלייזמרים המזמרים, מתובל בסיפורים, אמרות חסידים ואוכל יהודי מהשטייטל.

מתחם התחנה הראשונה

מתי: חמישי, 20 בינואר, בשעה 20:30

מחיר: 80-50 שקל

לפרטים: הזמנות באתר או בקופה בערב המופע

 

סיור מאפיות וצ'ולנטיות במאה שערים

סיור בעקבות המנות שמתבשלות במאה שערים בימי חמישי בערב, כולל מאפיות נסתרות, מטבחי צ'ולנט פופ אפ בחדרי מדרגות, והצצה לחיים השוקקים של החצרות החסידיות, השטיבלך, המוזיקה המקומית וטעימות לפי בחירה (בתשלום ישיר במהלך הסיור).

מתי: ימי חמישי, 17:30

מחיר: 99 שקל למשתתף

לפרטים: כרטיסים באתר

 

"2019" של אוהד נהרין בסיבוב הופעות נוסף

יצירת המחול "2019" של אוהד נהרין חוזרת לסבב הופעות נוסף בסוזן דלל. היצירה משלבת רפרטואר תנועתי של צלילים ופולקלור מקומי. המרחב יוצר תחושה של חלל אירוח שהצופים מביטים בו מקרוב עד כדי השתתפות גורל עם המתרחש. זהו מחול תיאטרון וירטואוזי עם חיצי ביקורת שפוגעים בבטן הרכה. המסרים נוגעים במציאות המקומית בעודף ובחסר, בשמחה ובאבל.  משך המופע 75 דקות ללא הפסקה.

מתי: 29-27 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: להזמנת כרטיסים או בטלפון 03-5171471 שלוחה 115

 

 2019 של אוהד נהרין ולהקת בת שבע   צילום: @Ascaf

 

דודו פישר וננסי ברנדס יחד על הבמה

ננסי ברנדס ודודו פישר מופיעים לראשונה על במה אחת במופע "העולם כולו"  בסינמטק תל אביב. ננסי - מוזיקאי, מעבד, מנצח ומצחיקן, ודודו - זמר וחזן בעל מרשים שמככב גם כשחקן על במות בארץ ובעולם. השניים מתאחדים למופע בו כל אחד מביא את כשרונו הייחודי עם שירים, קטעי חזנות, סיפורי חיים וסטנד-אפ. שילובים מוזיקליים מעולמות שונים מ-"אדון עולם" ו"אבינו מלכנו", דרך ה"יידישע מאמא" והמחזמר "עלובי החיים" ועד מחרוזות שירי אלביס פרסלי ופרנק סינטרה.

מתי: פרמיירה, שישי, 21 בינואר 2022, 12:00

לפרטים: כרטיסים באתר הסינמטק 

 

 דודו פישר וננסי ברנדס    צילומים: מנחם עוז, ז'ראר אלון

 

48 יוצרים בסטודיו ספקולו בנמל קיסריה

בסטודיו ספקולו שבנמל קיסריה, מרחב יצירה פתוח, מוצגת לראשונה תערוכה קבוצתית "גם וגם", הנותנת במה ל-48 יוצרות ויוצרים ישראליים המציגים פרשנות אישית לנוכחות הוויית ה-“גם וגם” בחייהם. ציור, צילום, קולאז’, פיסול בברונזה, בברזל, עבודות זכוכית וידאו ארט ונוספים.

מתי: ינואר-מרס, בכל ימות השבוע 18:00-11:00, שישי עד 15:00

מחיר: כניסה חופשית

 

הפעלה ויצירה לט"ו בשבט במוזיאון ינקו דאדא

לכבוד חג האילנות הכין מוזיאון ינקו-דאדא, עין הוד, ערכות הפעלה מיוחדות לפעילות עצמית בתצוגת הקבע המיועדת לכל המשפחה. מחפשים בעזרת רמזים יצירת אמנות של מרסל ינקו הקשורה לחג ובה צייר ינקו סלסלה עם פירות יבשים. לערכה מצורפים גם צבעים ומדבקות ליצירה עצמית.

מתי: שני – שבת, 14:00-11:00

מחיר: 28 שקל, ערכה 15 שקל, בסופי שבוע כניסה ללא תשלום כחלק ממיזם "שבת ישראלית"  של משרד התרבות והמועצה לשימור אתרים. גם ההדרכות במקום הן ללא תשלום.

לפרטים:  https://www.jancodada.co.il/  ,04-9842350

 

הלילה השנים עשר בבית צבי

מחזור ס' של בית הספר למשחק בית צבי מעלה את המחזה הקלאסי של וילאם שייקספיר בבימויו של מיטקו בוזקוב. קומדיית טעויות רומנטית במרכזה משולש אהבה - הדוכס אורסינו, שמחזר באובססיביות אחר הרוזנת אוליביה, שמתאהבת במשרתו של הדוכס סזריו שהוא בעצם ויולה המחופשת לנער שבעצמה מאוהבת בדוכס. שייקספיר כדרכו מכתר סיפור מרכזי בסיפורים נוספים ובדמויות ציוריות – אוהבים, שוטים, זוללים ושתיינים.

מתי: 26-9 בפברואר

מחיר: 75-65 שקל

לפרטים: 03-5799290

 

 צילום: באדיבות בית צבי למשחק

 

תערוכה משחקים ברצינות

גלריית החווה בחולון מציגה במסגרת העונה הישראלית לעיצוב את התערוכה הזוגית: סטודיו knob משחקים ברצינות. התערוכה של זוג המעצבים עדי עזר ויותם שפרוני מ-Studio Knob מזמינה את המבקרים בכל הגילים לשאול ולהתנסות, לחפש ולשחק בעולמם. חלקי רהיטים שהפכו לסוסי נדנדה, חבלים מאירים, איורי תלת־ממד ויצורי נגינה אגדתיים.

בתערוכה תיחשף גם קולקציה חדשה של גופי תאורה אינטראקטיביים למרחב הביתי ולמשרד.

מתי: פתיחה, 19 בפברואר (נעילה 31 במאי 2022) 

מחיר: כניסה חופשית

 

 Flower Rider    צילום: סטודיו נוב 

 

הנפש הטובה מסצ'ואן

בית הספר לאמנויות הבמה מעלה את המחזה "הנפש הטובה מסצ'ואן" במכללת סמינר הקיבוצים. המחזה עוסק ביכולתו של האדם לחיות חיים מוסריים בעולם שמעלה על נס את התחרות הגסה בין בני האדם על הון ועל שלטון. ההפקה מבוצעת באמצעות שבע שחקניות, החולקות פרקים שונים בהתמודדות הקשה של אישה הנתונה במאבק כלכלי ומגדרי על הישרדותה.

מתי: 16-1 בפברואר 2022

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6902311

 

"אמא'לה" – מחזה חיובי לקורונה

בצוותא תל אביב עולה מחזמר קומי אמא'לה שעוסק במשבר הקורונה ובהשלכותיו הכלכליות. המחזמר אותו כתבה גלי אשכנזי לוין, ראה אור לראשונה במסגרת פסטיבל תיאטרון קצר האחרון ועברה עיבוד להצגה מלאה. את ההצגה ביים עידו קולטון (שאף ישחק), וישתתפו עירית בנדק, בר אקרמן, אלעד סננס והיוצרת גלי לוין אשכנזי.
מתי: ראשון-שני 23, 24 בינואר, 20:30 בצוותא

מחיר: 69 שקל
לפרטים: כרטיסים  www.tzavta.co.il

 

המחזמר אמא'לה    צילום: אילן בשור 

 

סוף שבוע מוזיקלי-קולינרי בדן כרמל

במלון דן כרמל חיפה יתקיים סוף שבוע של מוזיקה וקולינריה. הופעה של להקת ג'יין בורדו שמארחת את קרן פלס לצד ארוחת ערב של השפים אביתר מלכה ויהונתן שרביט זוכה ופיינליסט התוכנית משחקי השף.

מתי: חמישי-שבת, 29-27 בינואר 2022

מחיר: בתשלום

 

 אביתר מלכה ויהונתן שרביט    צילום: סיפר קוסה

 

אדיפוס בבימוי חדש

ההצגה "אדיפוס" בעיבוד חדש, אקטואלי ורלוונטי לישראל של היום עולה על בימת תיאטרון נוצר בבת ים. המחזה בבימויו של אבישי מילשטיין ממייסדי התיאטרון. שליט נערץ שמוכן להקריב את עצמו כדי להציל את ארצו מהתפרצות של מגיפה, או פוליטיקאי נכלולי שמסתיר חור שחור בעברו. בהשתתפות עודד קוטלר, דן שפירא ואחרים.

מתי: 27, 29 בינואר 2022, 20:00

מחיר: בתשלום

 

 דן שפירא ועודד קוטלר    צילום: דן בן ארי

 

המחזה אחד ואחת

צביקה פישזון ובתו אלינה פישזון מעלים את המחזה אחד ואחת בתיאטרון הסמטה ביפו ובבית מזיא בירושלים. מחזה פיוטי בסגנון תיאטרון פיזי על שחקן מזדקן ונערה יתומה  המנסים למצוא אחיזה ומשמעות  בתוך אשליה תיאטרלית, כשבחוץ רודנות וקולות מלחמה.

מתי: 31 בינואר, 6, 28 בפברואר 2022

מחיר: בתשלום

 

המחזה אחד ואחת   צילום: איתי סלהוב

 

גרסה מודרנית להדה גאבלר

המחזה "הדה", עיבוד מודרני מאת דפנה רובינשטיין למחזהו הקלאסי של איבסן "הדה גאבלר" יעלה בקאמרי. ההצגה עוסקת בחייה של אישה בעולם של גברים שכל עולמם הוא היי-טק והנפקות.  היא מואסת בחיי המותרות ועוקבת אחרי הנעשה בביתה דרך מצלמות האבטחה. רעיון מהפכני של בעלה ורומן שניהל גרמו לה להרוס את כל מה שבנתה.

מתי: שישי, שבת, 11, 12 בפברואר, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: כרטיסים 053-5311150

 

 המחזה הדה   צילום: יוליה, פוטו ארט 

 

סיפורי ביצים

תערוכה "מה קדם למה, הסיפור או הביצה?" מוצגת במוזיאון ישראלי בירושלים. המאיירת הילה חבקין, שאיירה מאות ספרי ילדים ונוער, מציגה בספריית האיור של המוזיאון 20 ביצי יען שציירה עליהן סיפורים דמיוניים: סיפור על מלך, סיפור על עטלפים, סיפור על ג'ירפות או חרקים, סיפור על עפיפונים ואחרים. הציורים מכסים את הביצים, וכדי לראותם בשלמותם, מוצגות כמה מהן על כנים מסתובבים.

מתי: 19 בינואר – 30 באוגוסט 2022

מחיר: כניסה בתשלום

 

 סיפורים על ביצי יען    צילום: לורה לכמן

 

תערוכת ציורים משולבים בכתב ברייל

הסלון העירוני בבית אריאלה בתל אביב מציג את התערוכה"נא לגעת בציור" של האמנית יאנה פוקס גליצקי. תערוכה אינטראקטיבית המשלבת כתבי ברייל וציורים. האמנית ציירה על ספרי ברייל שיצאו משימוש ציורים בצבעי מים בהשראה והתבוננות בטבע. למי שיבקר בתערוכה יהיה ניתן לדפדף בספריי הברייל, להתבונן בציורים, לגעת ולחוש אותם. היא יצרה סדרת תבליטים המשלבים צורות מן הטבע כמו קונכייה, אצטרובל, עלה וכיתוב ברייל לצד הדימויים האלו. כך קהל של עיוורים ורואים גם יחד, יכול לקרוא, לחוש ולדמיין בו-זמנית ביצירה המתארת דבר מן העולם, אם זה צדף, פרפר או כוכב-ים".

מתי: פתיחה, 30 בינואר 2022 (עד סוף פברואר)

 

 ציורים על כתב ברייל     צילום: יאנה פוקס גליצקי