הגן הבוטני בירושלים הפך למיצג אורות ענק לכבוד השנה החדשה

 

חגיגת האורות שמתקיימת בעולם לקראת חג המולד הייתה ההשראה לפסטיבל האורות Winter Lights  שמתקיים בגן הבוטני בירושלים עד סוף דצמבר 2021.

 

הגן הבוטני בגבעת רם בירושלים הופך בעונת החורף למופע שמזכיר את ארצות הקור. העצים שענפיהם נותרו עירומים אחרי השלכת, האגם עם פרחי הנופרים שמסיימים מחזור פריחה וממתינים לסבב הבא. האוויר הצונן ובמיוחד בימים גשומים ואפורים הם סט מתאים להפוך את האתר למיצג אורות. השילוב בין חגיגות חנוכה וכריסטמס מתקיים בחודש דצמבר והגן לובש תאורה חדשה.

 

איילים ומערות טבעיות מוארות     צילום: רונית סבירסקי  

 

מיליון נוריות קטנות

מדי ערב עם רדת החשיכה מתחילים האורות להידלק בזה אחר זה בשלל צבעים. בשעה 17:00 הוא נפתח למבקרים שמגיעים לצפות במיצג המנצנץ. חברת ההפקות של גיל טייכמן שמתמחה במיצגי תאורה השתמשה במיליון נוריות קטנות שתלויות לאורך עשרה קילומטרים ברחבי הגן. הנורות הן אקולוגיות מסוג "לד" וחסכוניות בחשמל. 

 

האגם בשלל צבעים    צילום: רונית סבירסקי

 

מסלול מתפתל מטפס מלב הגן והאגם במעלה הגבעה הסמוכה ולאורכו דולקים המיצגים השונים.  במכל פינה וזווית מתקבל מראה אחר. העצים מקושטים בסגנונות ובגוונים שונים, שרשרות של אורות קטנים, דמויות של איילים צצות בין הצמחייה, להבות אש מרצדות ליד האגם, סככה שכולה מוארת בנוריות צהובות משמשת כבית קפה קטן. חלק מן הנוריות יציבות ואחרות מהבהבות. זרקורי תאורה שהוצבו על הקרקע כלפי העצים מוסיפים אפקט מחזק למשחק האורות. העצים המוארים משתקפים במימי האגם ומכפילים את ממד הצבעוניות.

 

 סנגריה תחת מיליון נורות     צילום: רונית סבירסקי 

 

שחקנים בדמות מלאכים וציפורים מוארות

נקודות צבעוניות מרצדות על השבילים ומתעתעות את העוברים ושבים. הילדים מנסים לדרוך על הנקודות ומגלים שהן מרצדות להם על הגוף. המסלול המקושט משתרע על פני 14 דונמים ולאורך 700 מטרים וביניהם מטיילים שחקנים לבושים בתלבושות מוארות בדמות מלאכים עם כנפיים עצומות או ציפורים. השחקנים מתקשרים עם הילדים והמבקרים, עוטפים אותם בכנפיהם ולוחשים להם את מילות השיר "הכניסי תחת כנפך". דמויות נוספות שמפעילות את הילדים מגיעות מעולם האגדות ביניהן מלכת השלג ומנקה הארובות. ברקע מתנגנות יצירות קלאסיות ידועות שמבצעת התזמורת הסימפונית ירושלים.

 

שחקנים בדמות מלאכים וציפורים      צילום: תום עמית

 

בסמוך לאגם הוצבו מספר משאיות אוכל "פוד-טרקס" שמציעות ערמונים קלויים, קרפ צרפתי, תפוחי אדמה על האש, סנגרייה או שוקו חם כפי שנהוג בשווקים באירופה.

הפסטיבל ימשך עד 31 בדצמבר 2021 (קיימת אפשרות להארכה). מופע האורות מתחיל בימים ראשון-חמישי משעה 17:00 עד 21:30 ובמוצאי שבת החל מהשעה 18:00. כניסה אחרונה ב-21:00. מחירי הכניסה למבוגר 40 שקל ולילד 25 שקל מגיל 12-5 (עד גיל 5 הכניסה חינם). כרטיסים ניתן לרכוש בקופות הגן, באתר איוונטים או בטלפון 6226*