עולם התרבות והאמנות חוזר לפעול

 

תערוכות אמנות, מופעי מוזיקה, קונצרטים, אופרה, תאטרון, מחול וסרטים הולכים וצוברים תאוצה אחרי כמעט שנה של סגר מתמשך

 

מוזאון הלגו של ממלכת הדינוזאורים מגיע לאילת

תערוכת הלגו "ממלכת הדינוזאורים" נפתחה באילת במתחם מקורה בטרמינל הישן. התערוכה מורכבת מלמעלה מעשרה מיליון קוביות לגו שמשמשים לבניית דינוזאורים בגודל מלא. התערוכה מציגה למעלה מחמישים מיצגי דינוזאורים שונים בחלל שיעוצב כיער טרופי כשברקע פס קול מקורי המדמה חווית ג'ונגל. בנוסף לתערוכה הבינלאומית הוקמו בטרמינל עשרה מתחמים שונים שישולבו בהם כל מותגי לגו: לגו נינג'אגו, לגו חברות, לגו מלחמת הכוכבים, לגו סיטי, לגו ארכיטקטורה, לגו מיינקראפט, לגו דופלו, קולנוע בלעדי עם סדרות לגו אהובות, מתחם משחקי אקס-בוקס, סימולטרים לילדים סביב עולם הלגו, אזור לגו לקטנטנים, מתחם הקרנת סדרות לגו וקיר גרפיטי לגו גדול.
מתי: 1 במרס – 31 במאי 2021

מחיר: 139 שקל (מכירה מוקדמת 109 שקל) (הטבות בכרטיסי אשראי ומועדוני לקוחות)

לפרטים: בהזמנת כרטיסים מראש בלבד באיוונטים  9066*    או באתר התערוכה  https://www.dino2020.co.il

 

 הדינוזאור הסגול בתערוכת הלגו באילת  צילום: לירון מילוא

 

האופרה חוזרת עם הסופרניות ושיר עברי

האופרה הישראלית חוזרת להופיע בשני מופעי פתיחה חגיגיים. "הסופרניות", בניצוחו של דוד זבה, יבצעו אריות, דואטים ואנסמבלים מתוך אופרות אהובות, ובהן: חליל הקסם, דון ג'ובאני, לה טרוויאטה,  כוחו של גורל, סיפורי הופמן, מאדאם באטרפליי ונוספות. בהשתתפות: הילה בג'יו, טל ברגמן, ורוניקה ברוק, אירה ברטמן, אלה וסילביצקי, יעל לויטה ואחרים. "שיר עברי", קונצרט ובו מיטב הקלאסיקה העברית בביצועים חדשים של  סולניות האופרה, בליווי תזמורת סימפונט רעננה ובניהולו המוזיקלי של דוד זבה. המופע החל במהלך השנה האחרונה כפרויקט דיגיטלי שבו הקליטה האופרה ביצועים חדשים ליותר מ-30 שירים, ועתה ניתן יהיה לצפות על הבמה בשירים: "היו לילות", "ללכת שבי אחרייך", "מכורה שלי", "לו יהי", "יהיה טוב" ואחרים. בהשתתפות: טל גנור, גוני כנעני, דניאלה סקורקה וענת צ'רני. 

מתי: 10, 14, 19 במרס (הסופרניות), 11, 12 במרס (שיר עברי)

מחיר: 225-150 שקל

לפרטים: 03-6927777, https://www.israel-opera.co.il/?CategoryID=1230

 

מתוך המופע "היו לילות"   צילום: באדיבות האופרה הישראלית

 

ורטיגו מול קהל בנתיב הל"ה ותאטרון ירושלים

להקת מחול ורטיגו חוזרת להופעות מול קהל עם המופעים Food & Art יתקיים בוורטיגו קיבוץ נתיב הל"ה עם רקדני הלהקה בקטעים  מתוך היצירה החדשה של נעה ורטהיים ובליווי מוסיקה מקורית מאת איתמר דוארי.לצד ארוחת ערב ממטבחה של אורית. Shape On Us  להקת ורטיגו - כח האיזון והכוריאוגרף הישראלי שרון פרידמן חוברים יחד ל- Shape On Us: עבודה למחול משולב, יצירה לתשעה רקדנים עם וללא מגבלה פיזית.

מתי: רביעי, 17 במרס, 19:00 (Food & Art), ראשון, 21 במרס, 20:30 (Shape On Us)

מחיר: בתשלום

 

מתוך המופע Shape on Us צילום: יואל לוי

 

רנה שיינפלד עם מופע חדש "היומן"

הרקדנית והיוצרת רנה שינפלד יוצאת בערב חדש, "היומן", מופע ראשון מול קהל מאז תחילת מגפת הקורונה. המופע יתקיים בסטודיו של רנה שינפלד. שיינפלד יצרה את המופע בימי הסגר, מתוך ההזדמנות הכמעט נדירה לארגן מחדש את החיים, את המח והלב. המופע כולל שתי יצירות המתכתבות זו עם זו ועם התחושות, התובנות, הרגשות אתם התעמתה רנה כיוצרת, מבצעת רקדנית וכותבת בימי הקורונה. בחלקו הראשון של המופע יועלה "היומן", סולו של המשלב שירים מיומנה למוזיקה של קטיל ברונסטאד, דיוויד דרלינג, שלום חנוך ויהודית רביץ. 

מתי: 11, 12 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד, המופע יתקיים ברחוב הרב פרידמן 14 תל אביב

 

מתוך המופע "יומן" של רנה שיינפלד   צילום: דברת אסולין

 

ערב תיאטרלי-מוזיקלי משיריו של עוזי חיטמן ז"ל

תיאטרון הספרייה מיסודו של בית צבי חוזר עם ערב מחווה לעוזי חיטמן "עוד סיפור אחד של אהבה" המשלב שירים שכתב לאחרים וכאלה שכתב וביצע בעצמו. בין הלהיטים המוכרים : "ניגונה של השכונה", "לכל אחד יש", "מרלן", "עכשיו התור לאהבה", "אדון עולם", "אלוהים שלי" ונוספים, חלקם בעיבודים חדשים. בהשתתפות: אבירם אביטן, צח כהן, ציון חורי, מיכאל בן דוד ונוספים.

מתי: 22-12, 25-24, 29-31 במרס, 1 באפריל

מחיר: כרטיס 90-70 שקל

לפרטים: לרכישת כרטיסים 03-5799290 ובאתר התיאטרון

 

 מתוך המחזה המוזיקלי עוד סיפור אחד של אהבה  צילום: שמחה ברבירו 

 

תערוכת מיצבים לזכר הפקות תיאטרון בסגנון בית קברות

"שימורי תיאטרון" – תערוכת עיצוב במה במבואה של "צוותא" מציגה מייצבים לזכר הפקות שירדו מן הבמות בבית קברות מסוגנן. התערוכה באה לתת לקהל הרחב הצצה קטנה אל מאחורי הקלעים של העשייה הבימתית, ומאפשרת היכרות עם אומנות עיצוב הבמה. בחודשים האחרונים, בתמיכת משרד התרבות, חברו אוצרת התערוכה ענת מסנר ומעצבת התערוכה פולינה אדמוב ל"צוותא", ובנו את התערוכה הפיזית בלובי התיאטרון הסגור. בין הצגות העבר ש"ארונותיהן" הוצבו בלובי ניתן למצוא הצגות כמו "כטוב בעיניכם" (הקאמרי 2017-2019), "נפוליון חי או מת" (תיאטרון החאן הירושלמי 2019-2017), "חתונת הדמים" (תיאטרון ב"ש 2017-2018), "יוליוס קיסר במצרים" (האופרה הישראלית 2017) ואחרות. התערוכה זמינה לצפייה באתר שהוקם במיוחד וכולל לצד צילומים של המיצבים, גם קטעי וידאו מההצגות וטקסטים המפרטים אודותיהן.

מתי: התערוכה צפויה להיות מוצגת במקום עד חודש מאי.

לפרטים: כתובת האתר: https://exhibition.tzavta.co.il/

 

תערוכה בעקבות מסע לקנדה

תערוכה Permanent Residency נפתחת מחדש בבית הנסן בירושלים. היא צמחה בעקבות נסיעה של חברי קבוצת סלה-מנקה לשהות ממושכת במחוז אונטריו בקנדה וחזרתם כעבור כשנה למציאות הישראלית. בתערוכה יתקיימו אירועים פרפורמטיביים שמתעדים רכישה, פירוק, הקמה והעברה של מבנים ארעיים (סוכות), ביצירת העתקים ותיעוד המסע.

מתי:  ראשון-שישי, חודש מרס

לפרטים: כניסה בהרשמה מראש בלבד באתר https://hansen.co.il/booking/

 

בית העיר פותח מחדש תערוכה

בית העיר בתל אביב פותח מחדש את התערוכה על טהרת היצירה הנשית "קוראת לאלה". העבודות הנפרשות על פני חלל בית העיר ממחישות את הרעיונות העולים בגיליון הביכורים של כתב העת "קמה" העוסק בשאלה "מי היא אלה?", ובאידאת "האלה" ושברה. יצירות של וידאו, פרפורמנס, מוזיקה ומיצב.

מתי: שני-שבת

מחיר: 20 שקל

 

קונצרט מול קהל של הסימפונית ירושלים

התזמורת הסימפונית ירושלים חוזרת להופיע באולם הקונצרטים של תיאטרון ירושלים עם מאסטרו דורון סלומון. הקונצרט הראשון שיפתח את החזרה למופעים מול הקהל יתקיים באולם הבית של התזמורת, אולם הנרי קראון וישודר בלייב מירושלים למדינות נוספות ברחבי העולם בערוץ היוטיוב והפייסבוק. בקונצרט, בניצוחו של מאסטרו דורון סלומון, תבוצע הפתיחה לקונצ'רטו לפסנתר ולתזמורת מאת היידן בנגינתה של עפרה יצחקי, הסימפוניה מס' 5 של שוברט ופתיחה וקטעים מתוך רוזמונדה מאת שוברט.

מתי: חמישי, 4 במרס, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: הזמנת כרטיסים באתר התאטרון. ניתן גם לצפות און ליין בדף הפייסבוק ובערוץ היוטיוב של התזמורת הסימפונית ירושלים

 

התחרות הבינלאומית ה-16 לפסנתר ע"ש ארתור רובינשטיין בזום ובאולמות

תחרות רובינשטיין תתקיים השנה במתכונת מיוחדת. שלבים ראשון ושני יוקלטו מראש בחמש ערים בעולם - תל אביב, ניו יורק, לונדון, פוטסדאם ובייג'ינג, וישודרו בתאריכים 10-1 באפריל באתר עמותת ארתור רובינשטיין. הרסיטלים יבוצעו כקונצרט חי, אך ללא קהל באולם. ההקלטות יעשו באמצעות ציוד אודיו ווידאו ברמה הגבוהה ביותר, באמצעות צוות מקצועי מהשורה הראשונה. כל מתחרה יקליט שני רסיטלים: רסיטל לשלב א' יוקלט ביום ההקלטות הראשון ורסיטל לשלב ב' – למחרת, וזאת למרות שרק 16 מתחרים יעלו לשלב השני ורק הרסיטלים של אותם 16 מתחרים ישודרו בפועל במסגרת התחרות. השופטים יקשיבו לנגינת המתחרים בשידור חי באינטרנט, יחד עם הקהל. ההליכים וההצבעות יתנהלו באמצעות זום. שלב הגמר יתקיים באולמות בתל אביב בין התאריכים 29 באפריל - 3 במאי, עם הקאמרטה הישראלית ירושלים, רביעיית מיתרים, והתזמורת הפילהרמונית הישראלית. בנוסף תציע התחרות השנה מגוון תכנים נוספים ביניהם סדרת ההרצאות "חקר ביצועים",, מפגשים אינטראקטיביים עם שופטי התחרות ורבי שיח. 

מתי: 31 במרס – 3 במאי 2021

מחיר: שידור חי באינטרנט, הצבעות בזום, שלב הגמר באולמות בתל אביב

לפרטים: 03-5111777 , 9066*, https://www.eventim.co.il/arthur

 

אשכול תערוכות חדשות

מוזיאון פתח תקוה נפתח מחדש ומציג אשכול תערוכות ביניהן: קבלת קהל, פרויקטים שנוצרו בתהליכי מחקר ארוכי טווח על ידי אמניות ויוצרים שעבודתם נוגעת לתחומי האדריכלות, העיצוב, החינוך והמיצג. כפולה של שגית פרידמן הלל, סדרה מתמשכת המתעדת תאומות זהות לאורך שנות התבגרותן, המצולמות במבנים היסטוריים, חלקם על סף היעלמות. מכאן אפשר לראות של ילנה רוטנברג נוצרה כמחווה לאדריכלות בית יד לבנים.

מתי: אירועי פתיחת התערוכות 6-4 במרס

מחיר: באירועי הפתיחה כניסה ללא תשלום

לפרטים: להרשמה: http://eventbuzz.co.il/lztnr

 

 מתוך התערוכה כפולה במוזאון פתח תקווה   צילום: באדיבות עיריית פתח תקווה

 

סרטי דוקו און ליין

דוקוסטרים, אירועי און ליין של דוקואביב, ממשיך גם בחודש מרס  להקרין לקהל סרטי דוקו מובילים. במהלך כל החודש ניתן יהיה לצפות באתר דוקאביב במיטב סרטים, בכל שעות היום ובתשלום סמלי. מדי מספר ימים יעלה סרט חדש. בחודש מרס, חודש האישה הבינלאומי יוצעו שלושה תכנים: "נשים מופלאות" על גיבורות חזקות ומעוררות השראה, נשים בולטות מתחומים שונים. "המבט שלה" כוללת מבחר סרטים של במאיות מאסטריות פורצות דרך ששינו את האופן בו אנחנו מתבוננים על העולם, והתוכנית "לנגד עיניים מזרחיות" לכבוד ספרה של ד"ר מירב אלוש לברון על זהות וייצוג עצמי בקולנוע תיעודי ישראלי.

מתי: 31-1 במרס 2021

מחיר: 20 שקל לסרט, 60 שקל למנוי 4 סרטים, 95 שקל מנוי חופשי 

לפרטים: https://www.docaviv.co.il/

 

קונצרט עם נשים פורצות דרך בעולם המוזיקה 

לכבוד יום האישה הבינלאומי, הסינפונייטה הישראלית באר שבע תבצע קונצרט מקוון של מוזיקה מאת ובביצוע נשים מובילות ופורצות דרך בעולם המוזיקה הקלאסית. בקונצרט תבוצע יצירה מקורית "אבנים שקופות"  של המלחינה בעלת הקריירה הבינלאומית שרון פרבר וקונצ'רטו לפסנתר בלה מינור, אופ' 7 מאת קלרה שומן, מהמלחינות הראשונות של המוסיקה הקלאסית המערבית. בקונצרט תשתתף הפסנתרנית דוראל גולן, המשתייכת לצמרת הפסנתרנים הישראלים הצעירים. על הקונצרט תנצח נעם אביאל, מנצחת צעירה שנבחרה כאחת מ-24 "נשות רנסאנס" של המוסיקה הקלאסית בארה"ב ומנצחת קבועה בתזמורת הפילהרמונית של סן אנטוניו. הקונצרט, בשילוב קליפים שצולמו ברחבי באר שבע, בהשתתפות שחקני "גודמן" בית הספר למשחק בנגב, נגני ועובדי התזמורת וסולנים אורחים.

מתי: חמישי, 11 במרס, 19:00 (משך הקונצרט 30 דקות)

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: לצפייה בתכנית הקונצרטים ורישום https://madeinb7.co.il/