לטייל ולבלות באתרי טבע ואטרקציות בלילות הקיץ החמים

 

פעילויות לילה בספארי רמת גן, אירועי כוכבים בהר הנגב, מסלולי טיול על טיילת החומות בירושלים, אטרקציות למטיילים בעמק, מחירי מזון מפוקחים בחופי תל אביב, אמנות והופעות במוזיאון ארץ ישראל

 

מחירים מפוקחים על מוצרי מזון בחופי הים בתל אביב 

עיריית תל אביב-יפו החלה בהפעלת פיקוח על מחירי המזון הנמכרים בחופי הים כחלק ממדיניות הורדת יוקר המחיה בעיר.
האכיפה תכלול פיקוח על מוצרי מזון הנמכרים במזנונים במוסדות ובתאגידים עירוניים, חניה חינם לבעלי תו חניה עירוני במדרכות הצבועות בכחול-לבן ברחבי העיר, הנחה של 75% בחניונים העירוניים לתושבי העיר, הנחות באירועי חוצות ובמוסדות תרבות, ספורט ופנאי, אינטרנט אלחוטי חינם ברחבי העיר. במסעדות הממוקמות בחופים העירוניים ניתן יהיה לרכוש ארוחה עסקית במחיר מפוקח, ובקיוסקים מוצרים במחירים קבועים: בקבוק מים מינרלים חצי ליטר - 6 שקל, שלגון – 4 שקל, פיתה/כריך עם חומוס/סלטים – 12 שקל, בייגלה - 5 שקל, צלחת צ'יפס - 25 שקל, רבע אבטיח עם/בלי גבינה- 30-25 שקל, 1/3 ליטר בירה ישראלית – 21 שקל, 1/2 ליטר בירה ישראלית – 28 שקל, קפה/תה/שוקו - 5 שקל, ארוחה עסקית בימים ראשןו-שבת ובחגים, בשעות 16:00-12:00 - מנה עיקרית+סלט+תוספת חמה+שתיה - קלה 60 שקל. בקיוסקים בחוף הצוק דרום, פרישמן, גורדון ומנטה ריי ניתן לרכוש שלושה מוצרים מפוקחים: קרחון ב-5 שקל, מים ב-6 שקל, פיתה סלטים ב-12 שקל.

 

טיילת תל ברוך    צילום: רונית סבירסקי

 

הספארי ברמת בגן יפעל בערב ויתקיימו הופעות של להקת מיומנה

ועדת הקורונה בכנסת אישרה את פתיחת הספארי ברמת גן בסופי שבוע. הספארי יפעל בהתאם להנחיות התו הסגול ובנוסף יוארכו שעות הפתיחה בחודשי הקיץ עד 21:30 כדי לאפשר ביקור בשעות קרירות יותר. להקת מיומנה יצרה במיוחד עבור הספארי מופעים מיוחדים שיתקיימו במהלך היום ברחבי הגן. בנוסף, תתקיים פעילות חינוכית העוסקת בבעלי החיים. המתחם, שגודלו עומד כ-1000 דונמים, כולל מסלול נסיעה שבו המשפחות מסיירות ברכבם הפרטי וללא מגע עם מבקרים נוספים. הסיור הרגלי מתקיים בקפסולות הכוללות את המשפחה הגרעינית בלבד. המבקרים מחויבים לעטות מסכות על פניהם ולשמור על הריחוק החברתי הנדרש. פקחים מטעם עיריית רמת גן, מסיירים ברחבי הספארי ודואגים לשמירה על הנהלים.

מתי: בחודשי הקיץ עד 21:30

מחיר: בתשלום

 

 

אירועי כוכבים בהר הנגב - מטר פרסאידים

כמדי שנה, יתקיים ליל המטאורים - המופע הגדול של שמי הנגב בקיץ במהלכו ניתן לצפות במאות ״כוכבים נופלים״ במצפה רמון ומכתש רמון. השנה, בעקבות הנחיות משרד הבריאות יערכו פעילויות אינטימיות ומבודדות יותר, "לילות קיץ קרירים" תחת מגבלות הקורונה ותצפיות "קיץ של כוכבים" תיערכנה השנה במגוון מוקדים ובקבוצות קטנות. התצפיות המודרכות יתקיימו במספר מוקדים במרחב, בקפסולות או במסגרות זמן מוסדרות בהרשמה מראש. בנוסף, על מנת להביא את חווית מטר המטאורים גם לאלה המתבודדים בביתם, חברו המועצה המקומית מצפה רמון וסוכנות החלל הישראלית יחד להפקת פודקאסט בשידור חי.

מתי: 13-12 באוגוסט

מחיר: ניתן לצפות באופן עצמאי ללא תשלום, חלק מהפעילויות ללא תשלום, תצפיות אסטרונומיות והדרכות בתשלום

לפרטים: www.negevtour.co.il

 

 

תוכנית דיגיטלית למטיילים בעמק

קבוצת תיירנים בעמק יזמה תוכנית דיגיטלית המותאמת למטיילים השונים עם מידע היכן לטייל, לאכול וללון במרחבים שבין עמק המעיינות, מגידו, עמק יזרעאל, נצרת, שפרעם, מגדל העמק ורמת ישי. בתוכנייה ניתן למצוא מוקדי פעילות הכוללים סיורים רגליים, על גבי טרקטור, הכנת ארוחות משותפות, הכרות עם ישובי העמק, מופעי ג'אז והרצאות, סיורי טעמים ותרבויות, רכיבת שטח, הכרות עם גלריות ואמנים, סדנאות ופעילויות נוספות, הכל תחת המגבלות וההנחיות של משרד הבריאות.

לפרטים: https://emektour.zazim-bareshet.co.il/

 

 

חגיגה של אבטיחים

באסטה של מעלה - נקודת מפגש יערך על גג מרכז כלל. מרחב קיצי לכל המשפחה בהשראת באסטות האבטיחים של שנות ה-70 ויכלול מפגשים עם קהילות ואמנים מקומיים. פעילות על פי התו הסגול לכל המשפחה מדי יום. הפרויקט, שהחל בשנת 2012 כממה לגידול מיני אבטיחים שהושקו במים אפורים, מתוכנן השנה על ידי האמן שמוליק טוויג, חבר קהילת מוסללה. הבאסטה מתבססת על עקרון שלא קונים שום חומר חדש ומשתמשים בכל מה שנמצא על הגג. בין הפעילויות משחקים וסדנאות, מחרוזות ממוחזרות ופיסול באדמה לילדים והורים. פעילויות למבוגרים: סדנאות אוכל, מוזיקה, סרטים, משחקי מחשב ומחול. 

מתי: 14-2 באוגוסט, 19:00-16:00 לילדים, 23:00-19:00 למבוגרים

מחיר: כניסה חופשית 

לפרטים: רחוב יפו 97

 

 

טיול לילי על חומות העיר העתיקה

טיילת החומות הדרומית בעיר העתיקה בירושלים נפתחת בחודש אוגוסט גם בלילות, משער יפו ועד הכותל. סיורים מודרכים מתקיימים בימי חמישי בין השעות 19:00-16:00. סיור באוויר הפתוח בליווי הסברים וסיפורים על סודות העיר, צפייה מלמעלה על השווקים, הרבעים השונים וסיום ברובע היהודי בקרבת הכותל. בנוסף, טיילת החומות פתוחה במשך היום במסלול הטרק ההיסטורי ההיקפי ב-360 מעלות.

מתי: ראשון-חמישי ושבת, אוגוסט, 22:00-9:00, שישי, 14:00-9:00

מחיר: 20 שקל לאדם לכל אחת מהפעילויות

לפרטים: באתר

 

 

 

לילות קיץ בגבעת התחמושת

אתר ההנצחה גבעת התחמושת בירושלים מקיים פעילויות קיץ במרחבים הפתוחים תחת תקנות התו הסגול. ערב מקהלות "קולות וצלילים" יתקיים ב-6 באוגוסט. שילוב סיורים מודרכים באתר ומופע של שבע מקהלות והרכבי זמר. בימי רביעי בחודש אוגוסט יתקיימו ערבי פעילות לכל המשפחה "רביעי משפחתי". 

מתי: 6 באוגוסט (סיורים וערב מקהלות), 12, 19, 26 באוגוסט (פעילות משפחתית)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 2967*

 

צילום: רונית סבירסקי

 

פודקסטים לילדים על דמויות מעוררות השראה

בית אבי חי בירושלים משיק מיזם לעונת הקיץ "אגדות אמיתיות" במסגרת פודקסטים "סיפורים משלנו", מסע היכרות מעורר השראה לילדים ולילדות המספר על דמויות מרתקות מההיסטוריה הישראלית והיהודית. מסע בזמן באמצעות סיפור חייהם של שמונה דמויות: לאונרד כהן שביקר בירושלים, שלומציון המלכה, סוגיהארה שהיה נצר למשפחת סמוראים והפך לחסיד אומות עולם, מנדלה מוכר ספרים, הרב משה בן מימון ואחרים. 

לפרטים: אתר בית אבי חי

 

לטייל ולרוץ בירושלים

יעל גודמן, מורת דרך מוסמכת ומאמנת ריצה בירושלים יצאה ביוזמה המותאמת לימי הקורנה "ריצה והדרכה".  סיור ופעילות גופנית הכוללת היבטים מגוונים שיש לירושלים להציע, חדש וישן, מזרח ומערב, דתות אמונות ותרבויות. מסלולים למרחקים שונים ונושאים שונים במשך שעה וחצי עד שעתיים תלוי בקצב ובכושר. מיועד לקבוצות של 9 -12 משתתפים.

מתי: בהזמנה מראש, בכל יום מימות השבוע.

מחיר: החל מ: 45 שקל לאדם בקבוצה. מחיר מבצע מוגבל בזמן

 

 

החיים היפים בתל-אביב הקטנה

סיור בין אתרי הבילוי והתיירות בתל-אביב הקטנה עם מדריך הטיולים יוסי גולדברג. סיפורים על התיירים שבאו לתל-אביב ומי היו יושבי בתי הקפה, מקומות המפגש בין גברברים וצעירות תל-אביביות, על קפה הסרסורים בעיר ומה הם היו באמת? מה נאסר לעשות בבית האוכל הראשון בעיר וכיצד אכלה מלכת חבש אספרגוס במלון הפאר של תל-אביב? מסע של 110 שנים אל הלב הפועם של העיר בעקבות מוקדי התיירות והבליינות מאז ימי הפנס הראשון בעיר העברית הראשונה.

מתי: חמישי, 23 ביולי, 21:00-19:00

מחיר:  55 שקל

לפרטים: לפרטים ולהרשמה

 

 

אמנות והופעות במוז"א 

בימי חמישי בחודשי הקיץ יתקיימו על גג מוזיאון ארץ ישראל בתל-אביב הופעות של מוזיקאים ביניהם: צליל דנין – פופ מזרח תיכוני; אדם בן עזרא – גרוב ג׳אז אוריינטלי; Saz with special guest Sun Tailor – היפ הופ בערבית ואנגלית; פלורה; JonZ – אינדי פולק ישראלי באנגלית. מופעי שקיעה, בר משקאות, יריד מכירות במסגרת הבינאלה לאמנות, מפגשים עם אמנים והדגמות. מכירה מיוחדת של מוצרי קרמיקה, זכוכית, צורפות של אמנים ומעצבים ישראלים. האירוע יערך בהתאם להנחיות התו הסגול.

מתי: חמישי, 19:00 (מופעים), יריד 21:0-16:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: בפייסבוק ובאינסטגרם

 

 

 

 

סיור עצמאי עם אוזניות בתל אביב

בית ביאליק בתל אביב מקיים פעילות חדשה 'לכו איתי'- מסע אודיו אורבני באוזניות ברחובות תל-אביב מותאם לימי הקורונה. סיור אודיו אישי בטכנולוגיית סאונד חדשנית. הסיור מתחיל בבית ביאליק וצועדים עם האוזניות בעקבות קולה של דמות מסתורית ברחובות הראשיים והסמטאות הציוריות תוך הקשבה לסיפור מתח ותעלומה הקשורה להיסטוריה של העיר. מתאים מגיל 15 ומעלה. משך הסיור 30 דקות. יש להצטייד בסמארטפון ואוזניות.

מתי: שני-שבת (בהתאם לשעות הפתיחה)

מחיר: 35 שקל

לפרטים: 03-5254530 

 

 

 

פעילות קיץ מקוונת לילדים

הספרייה הלאומית בירושלים תקיים פעילות מקוונת מגוונת לילדים בני 12-8. פעילות מיוחדת בשם "הגלשנים", שניתן להגיע אליה באתר האינטרנט שלה. במהלך שלושת השבועות יוצעו לילדים מגוון של משחקים דיגיטליים, סדנאות יצירה, דפי צביעה וחידונים לצד מפגשים עם סופרים, מאיירים ומוזיקאים. כל הפעילויות יתקיימו באתר הספרייה הלאומית והילדים יוכלו לצפות בהן בשעות ובימים שנוחים להם, למעט המפגשים עם היוצרים והסופרים, אליהם תיפתח הרשמה מיוחדת והם יעברו בזום שלוש פעמים בשבוע במועדים קבועים.  

מתי: 27-9 באוגוסט

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: https://live-events.nli.org.il/

 

 

 

כיתות אמן תל חי במהדורה דיגיטלית

תל-חי כיתות אמן בינלאומיות לפסנתר בניהולם המוזיקלי של פרופסור ויקטור דרביאנקו ופרופסור עמנואל קרסובסקי יתקיימו במהדורה דיגיטלית. בעשרת ימי פעילות כיתות האמן יתקיימו 20 אירועים, שני אירועים ביום, בשעות 16:00 ו–18:00 שעון ישראל. את האירועים יעבירו מורי הסגל ואמנים אורחים במגוון נושאים מוזיקליים ופסנתרניים. תל-חי מציעים לתלמידי פסנתר - החדשים ואלה הפוקדים מדי שנה את כיתות האמן - את ההזדמנות לקבלת שיעורי פסנתר מקוונים.

מתי: 11-2 באוגוסט

מחיר: בתשלום

לפרטים: להרשמה באימייל info@masterclasses.org.il או 052-6240294

 

 

 

 

תערוכות יחיד, תערוכות קבוצתית וגלריה חדשה

 

תערוכה על זיהום מי תהום ברמת השרון, גלריה חדשה בבאר שבע, תערוכה קבוצתית בנושא חפצי מעבר באשדוד, תערוכת "עם אובד" בחיפה ומיצג וידאו "עקורים" במוזיאון ינקו-דאדא בעין הוד

 

תערוכה המתכתבת עם סביבתה - מי תהום

"מי תהום" היא התערוכה השנייה המוצגת בגלריה העירונית לאמנות עכשווית ברמת השרון. זהו הפרק השני בטרילוגיה של תערוכות שיעסקו ביסודות. התערוכה שואבת השראה, בין היתר, מקיומה של באר היסטורית סביבה נבנה החלל החדש, וכן ממשבר זיהום המים שעבר על העיר רמת השרון. העבודות בתערוכה מתייחסות כל אחת בדרכה למשמעותו של זיהום מים; למים כמקור של רגש, יופי וחיים, לצד הסכנות המגולמות בהם או האיום שבהיעדרם, ומשקפות את היחסים המשתנים בין האדם לטבע ולמשאביה הטבעיים של הארץ. בין המשתתפים: טליה קינן, מיה גורביץ', אבישי פלטק, ורדי בוברוב, מרים כבסה, רועי מרדכי, דינה שנהב, דנה לוי, מירב הימן ואחרים.

מתי: שלישי: 11:00 -20:00, רביעי וחמישי : 11:00 -18:00, שישי  ושבת: 10:00 -14:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: רחוב ויצמן 29, רמת השרון

 

 

תערוכה "עקורים" במוזיאון ינקו-דאדא

התערוכה "עקורים" של האמנית סימה לוין מחליפה זמנית תערוכת היחיד שלה בנושא פליטות והגירה, שאמורה הייתה להיות מוצגת במוזיאון ינקו-דאדא בימים אלו, אך פתיחתה נדחתה עקב ההתפרצות המחודשת של מגפת הקורונה. לוין משלבת בתערוכה שתוצג בהקרנה דיגיטלית בחלל המוזיאון ובמקביל באתר המוזיאון שני ציורי קיר גדולים עם דימויים של פליטים במנוסה ומראות של חורבן והרס, הוסיפה רישומים בצבע אקרילי על נייר ועיבדה אותם בעזרת תוכנות דיגיטליות.

מתי: פתיחה, 31 ביולי, 11:00 (נעילה 30 בספטמבר)

מחיר: כניסה בתשלום

 

גלריה חדשה בעיר העתיקה בבאר שבע

גלריה 44 לתרבות ואמנות עכשווית היא גלריה חדשה בבאר שבע העתיקה. תערוכת ביכורים של דניאל טולדנו "מרווחים" תיפתח את אירועי הגלריה. בתערוכה יוצגו מיצבים העשויים משילוב של חומרים גולמיים וטבעיים אשר כולם נוצרו בטכניקות מיוחדות שפיתח במהלך חייו המשמשות אותו בעבודותיו האומנותיות וגם בעיסוקו היום־יומי בתחומי האדריכלות, הפיסול והבנייה. לב התערוכה הוא העיגול שמופיע כמוטיב חוזר בעבודותיו. דניאל טולדנו נולד בבאר שבע (1960) את חלל התערוכה בנה, שיקם והקים מחדש בעצמו.  אירועי הפתיחה יכללו מיצג, וידאו, מוזיקה

וסיורים בעיר העתיקה במסגרת I LOVE BASH. 

מתי: 23 ביולי - 26 בספטמבר, שני אירועים חגיגיים יערכו ב-23, 30 ביולי

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 08-6270807, חטיבת הנגב 44

 

 

תערוכה קבוצתית העוסקת בחפצי מעבר

"חפץ מעבר", תערוכה קבוצתית חדשה תיפתח במוזאון לתרבות הפלשתים באשדוד. התערוכה עוסקת בחפצי מעבר, רבדי הזיכרונות הארוגים בחפצים הישנים והחדשים מזמינים למסע במרחב, בזמן, בהיסטוריה המשפחתית ובביוגרפיה של חומרים. בין העבודות המוצגות בתערוכה, "רקמה אנושית" של אפרת דגני, פרטי לבוש מסורתיים, מעובדים בעבודת יד. "פיסה מהזמן" של תמר ברניצקי, בדי כותנה, חוטים, משי ונייר. טכניקה מעורבת: תפירה, הדפסה, ציור, פרימה, צריבה. תמונות משפחתיות וספר מתכונים מקומי משנות החמישים הופכים לחומר גלם ביצירת החומר החדש. קנבס אמפורה של נועם דובר ומיכל צדרבאום,  ניפוח זכוכית בתבנית חמה. "אנא מן אל-מגרב", אלון בן שושן, איור באקריליק על כלי בישול מרוקאיים עשויים חרס. ""FUGA של האחים מוסלין – קולקציית לבוש של צמד מעצבי האופנה תמר לוית ויען לוי.

מתי: פתיחה, 19 ביולי 2020 (נעילה יולי 2021), ראשון-חמישי (שישי, שבת סגור)

מחיר: כניסה בתשלום

 

תערוכת עם אובד בחיפה

במוזיאון מאנה כץ בחיפה נפתחת תערוכה קבוצתית חדשה "עם אובד". בין האמנים: משה גת, נפתלי בזם, כריס ברדן, אליסה ג'יארדינה פאפה, ג'ורג' גרוס, יצחק דנציגר, גרשון קניספל, לוסיאנה קפלון, יחיאל שמי ואחרים. התערוכה עוסקת בפגיעותו של האדם העובד. שיעורי האבטלה הבלתי נתפסים והעלייה הדרסטית בהיקף האוכלוסייה המצויה במצב של "קרבת העוני", עומדים במרכזה של תערוכה זו. מצב זה של ארעיוּת, של אי־ביטחון חומרי ופסיכולוגי שנוצר בישראל בעקבות המשבר הנוכחי מיוצג דרך עבודות פיסול, הדפס ווידאו.

מתי: פתיחה, 25 ביולי

מחיר: כניסה חופשית בכל חודש אוגוסט