מופעים, הצגות ופסטיבלי סרטים

 

התרבות יוצאת לחצר

פסטיבל אמנות "שכונה בחצר" רב תחומי יתקיים בחצרות המשותפות של שכונת יד אליהו, תל אביב. מוזיקה, תיאטרון, קולנוע, ספרות, קומיקס ומיצג. שכונת יד אליהו מתוכננת כבנייני רכבת עם חצרות משותפות רחבות שנבנו בשנות ה-50 על בסיס עקרונות סוציאליסטיים. החצרות הוזנחו במהלך השנים וזוכות לעדנה בשנים האחרונות עם התחדשות השכונה, גינות ירק צצו מכל עבר ושכנים נפגשים בחצרות.  הפסטיבל מחבר בין שני הנכסים הגדולים של השכונה: חצרות ירוקות ורחבות ומקבץ נדיר של אמנים שגרים בה. אירועי הפתיחה יכללו את ההרכב הקולי "הקולות הצפים", אמנית המיצג כנרת מקס, תערוכה בדיו יפני של רינת יצחק, "אחיתופל", תערוכה קבוצתית ו-dj blum. בנוסף, יופיעו גליה חי ואבי בללי (נקמת הטרקטור), תיאטרון הילדים האקולוגי "הסביבטרון", אמנית הספוקן וורד נעמה לופו, יוקרנו סרטים ותתקיים חצר ספרות שתארח פאנל נשים כותבות.

מתי: ימי חמישי בחודשים יוני עד 16 ביולי, חצרות שונות, יד אליהו, תל אביב

לפירוט האירועים ושריון מקוםhttps://forms.gle/kAjAJD6uLVZLGb9g7

 

 

דוקאביב ממשיך ב"דוקוסטרים" 

פסטיבל דוקאביב ממשיך את מיזם "דוקוסטרים" האינטרנטי עם סרטים מהארץ ומהעולם, בתכנית סטרימינג אוצרותית מגוונת. כל הסרטים יהיו זמינים באתר דוקאביב, בדגש על גישה קלה ונוחה לתפעול לטובת חוויית צפייה מיטבית. בנוסף, יתקיימו מגוון שיחות וובינר עם יוצרים המציגים ב"דוקוסטרים". התוכנית תכלול בכורה עולמית לסרטם של אליאב לילטי ואריק ברנשטיין מאיר אריאל - שיר כאב על חייו ואישיותו של מאיר אריאל, כפי שמעולם לא נחשפו בציבור. בין הסרטים: המזחים הצפים של כריסטו ויצירתו של ראול פק אני לא הכושי שלכם וסרטי ארכיטקטורה.

מתי: 18 ביוני - 31 ביולי

מחיר: 10 שקל להקרנה בודדת, 80 שקל לצפייה בכל הסרטים

 

 

קונצרטים בעקבות סיפורי ילדים

קונצרטים לילדים של התזמורת הקאמרית הישראלית יתקיים במוזיאון תל אביב לאמנות. שני קונצרטים בעקבות שתי קלאסיקות ישראליות לילדים מאת לאה גולדברג וקונצרט בעקבות 4 העונות של ויואלדי. דב דובוני בן דוביים מצחצח נעליים, סיפורו של הכלב פלוטו וארבע עונות וכבשה אחת. הקונצרטים על פי הנחיות משרד הבריאות.

מתי: 18, 21, 25 ביולי

לרכישת כרטיסים: 03-5188845, שלוחה 1

               

הקאמרי פותח את שעריו

תיאטרון הקאמרי פותח את שעריו עם הדרמה "גדר חיה" על פי ספרה רבה המכר של דורית רביניאן.  

מתי: ראשון 5 ביולי, בשעה 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6060900

 

אם לא מופיעים - מתחתנים 

ערוץ השידורים הדיגיטלי החדש "אנחנו מהבית" מבית היוצר של אורלי וילנאי וגיא מרוז מעלה את האירוע: אם לא מופיעים – מתחתנים! אורלי וילנאי וגיא מרוז מפיקים ומשדרים בשידור חי את חתונתם של השחקנית ניצה שאול והמנצח דורון סלומון בסיום החופה יתקיימו הופעות חיות של חברי להקת תיסלם – דני בסן ויושי שדה והופעות סטנדאפ. החופה תיערך בשעה 17:30 על ידי הגברת אסתי זקהיים – יו"ר ארגון שח"ם והאורחים מתבקשים לשמור על ריחוק חברתי.

מתי: שישי 17:30 – ברחבת רחוב תוספתא 13 בשכונת בבלי בתל אביב.

לפרטים: החתונה תועבר בשידור חי בערוץ הפייסבוק *אנחנו מהבית*

נותנים ברוק

מאיר ישראל ואורחיו יקיימו את המופע "נותן ברוק" בטרמינל 4 מתחם הרכבת תל אביב. לאחר הפוגה בעקבות מגיפת הקורונה המתופף והיוצר מאיר ישראל שב ומגיש את סיפור הרוק הישראלי ואת החוויות האישיות שלו מאחורי השירים הגדולים של מהפכת הרוק בישראל ומארח את חבריו מלהקת "תמוז", יהודה עדר ואיתן גידרון. מופע שירים וסיפורים על השירים של גדולי הרוק הישראלי מכל הזמנים כגון: להקת תמוז, אריק איינשטיין, שמוליק קראוס, יצחק קלפטר ונוספים. 

מתי: שישי, 16 ביולי, בשעה 22:00 (מאיר ישראל)

מחיר: בתשלום

 

 

הצגות, מוזיקה ובירה בחצר התיאטרון

תיאטרון נוצר חוזר ופותח את עונת הקיץ בקונצרט של הרכב מיתרים ופסנתר באוויר הפתוח. בכורה של ההצגה "אפשר חשבון?" יצירת פופ-אפ תיאטרונית של שלוש מחזאיות צעירות, שלוש במאיות צעירות וחמש שחקניות ותיקות. "תזמורת החיות" - הצגה לילדים בהשראת סיפורם הקלאסי של האחים גרים "מקהלת החיות מברמן" והצגות נוספות.

מתי: החל מ-4 ביולי – 27 באוגוסט

מחיר: בתשלום

 

אגדת שלג בקיץ עם תיאטרון מלנקי לילדים

תיאטרון מלנקי חוזר להופיע עם הצגות לכל המשפחה. אגדת שלג - הצגה באווירה חורפית-ביתית בפני 34 צופים בלבד. המופע נוצר על בסיס סיפור העם הרומני המפורסם "השמש ואנשי השלג".  עיצוב הבמה משלב עננים לבנים העוטפים את החלל. המופע כולל בובות, תיאטרון צלליות ושחקנים. 45 דקות לגיל 10-4.

מתי: 4, 25 ביולי, 1, 29 באוגוסט,  11:00, 13:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: תיאטרון מלנקי, חומה ומגדל 32, תל אביב לרכישת  כרטיסים: אתר https://2202.kartisim.co.il/announce/67488

 

 

פסטיבל הסרטים אפוס בגרסה מקוונת

אפוס הפסטיבל הבינלאומי לסרטי תרבות ואמנות יתקיים במתכונת וירטואלית. הפסטיבל שהיה אמור להתקיים בחודש מרס האחרון, יעלה כאתר ייעודי, בו יוצעו לצפייה עשרות סרטים בפורמט VOD, כאשר לחלקם יתווספו דברי פתיחה מפי במאי הסרטים ומפי מומחים בתחומם. יוצגו עשרות סרטים ישראלים ובינלאומיים, בבכורה בישראל, שמציגים את האנשים והסיפורים ששינו את העולם ביניהם: ביל אוונס, מילוש פורמן, אוסקר נימאייר, ברטולוצ'י, ז'ורז' ברסנס, שיימוס היני, אנייס ורדה, בטהובן ואחרים.

מתי: 18 ביוני – 11 ביולי

מחיר: 20 שקל לכרטיס בודד, 120 שקל ל-8 סרטים, 240 שקל לכל הסרטים

אתר הפסטיבל הוירטואלי: https://epos.filmart.co.il/