דג ושמו פיניון

 

הקומדיה החדשה "חיית מחמד" שעולה על בימת בית לסין מחזירה את הצופה לימי החמישייה הקאמרית. אמנם מההרכב המקורי יש ייצוג רק לרמי הויברגר ודובלה נבון אבל הם מצליחים לקרוע את הקהל מצחוק כמו בימים הטובים.

 

הנרי (רמי הויברגר) כריסטין (נתי קלוגר) והדג פיניון   צילום: כפיר בולוטין

 

זוהי קומדיה של פרנסיס ובר שתורגמה מצרפתית על ידי אלי ביז'אווי וזכתה לביום משובח על ידי אלון אופיר. מחזה לארבעה שחקנים ודג בשם פיניון (פין קטן על פי ביז'אווי) שמשמש כומר הווידוי הפסיבי של בעליו. הנרי (רמי הויברגר) נשוי לכריסטין (נתי קלוגר) סוכנת נדל"ן מצליחה. הם מתגוררים בבית שכולו פרטי מעצבים שנאספו בקפדנות ובהתאמה על ידי מעצבת התפאורה אורנה סמורגונסקי.

 

הבית המעוצב והזוג המשועמם    צילום: כפיר בולוטין

 

עייפות החומר בחיי הנישואין של השניים ואי היכולת להביא ילדים לעולם דורשת ריענון וכריסטין מבקשת מהנרי לקנות לה כלב. הנרי מביא לה דג זהב שהופך לכותל הדמעות של השניים. הנרי מגלה את מעלותיו של הדג שיכול לשמוע את כל הסודות ולא לספר לאיש בעוד כריסטין מאלצת את הנרי להחזיר את הדג לחנות ולהביא את הכלב המבוקש. ככל שמערכת היחסים מסתבכת כך גם כריסטין מגלה את מעלותיו של הדג ומשתפת אותו בסודותיה. אל תוך הסבך האישי הזה נכנסים החבר לשעבר ז'אן פייר (דב נבון) ונערת הליווי דוניה (ירדן גוז).

 

 החבר לשעבר ז'אן פייר (דב נבון) וכריסטין (נתי קלוגר)   צילום: כפיר בולוטין

 

דג הזהב שמסמל גם את הגשמות 3 המשאלות הוא מטפורה לרצונות החבויים של שני בני הזוג ששרויים בריקנות רגשית ושעמום ביחסיהם. דג הזהב מצליח למלא את משאלותיהם בעזרת שני אנשים נוספים שנכנסים למעגל חייהם בסערה ומצליחים לעורר אותם לחיים. כן, יש גם דמות חמישית שאינה מופיעה על הבמה אבל יש לה משקל כבד בשינויים שחלים בין הנרי וכריסטין. זהו אוליגרך קווקזי שהתאהב בכריסטין רוצה לשאת אותה לאישה ולקחת אותה לחיות חיי עושר מופלגים בקווקז.

 

"חיית מחמד" היא פתיחה משעשעת לשנה החדשה וקומדיה שתצליח להפיג גם אצל הצופים את בעיות היום יום ותאפשר להם לצחוק עד דמעות.