מוזיקה לגדולים ולקטנים

 

"פסטיבל קול המוסיקה"- הפסטיבל הוותיק למוסיקה קאמרית בישראל, מתקיים מדי שנה בגליל העליון, בניהולו המוזיקלי של הצ'לן צבי פלסר. (יש לבדוק באתר פרטי הפסטיבל המעודכנים)

 

התזמורת הקאמרית הישראלית   צילום: אסף קליגר

 

בין אירועי הבכורה של הפסטיבל יופיעו שלומי שבן עם הקאמרטה הישראלית ירושלים בניצוחו של אבנר בירון, יצירה מוזיקלית לכל המשפחה "גונבי הנשיקות" מאת משה זורמן על פי טקסט של נאוה סמל ו"קרנבל החיות" מאת סן סאנס מלווה בטקסט פוליטי פילוסופי מאת מאיה ברמי וקריאה של יובל שרף.

 

חזרות פתוחות וטעימה מוזיקלית

החל מה-15 ביולי יתקיימו חזרות פתוחות במתחם מרכז קלור בקיבוץ כפר בלום. ב-17 ביולי בשעות אחר הצהריים ייפתח פסטיבל קול המוסיקה ה-33 בקיבוץ כפר בלום.  לראשונה יתקיים "אירוע טעימה" (טאפאס מוזיקלי), המיועד לקהל חדש המעוניין להתנסות בהאזנה למוזיקה קלאסית. במסגרת  אירוע הטעימה יתקיים מפגש עם חלק מאמני הפסטיבל, חזרה פתוחה מוסברת, וקונצרט "טעימות" מתוך הרפרטואר של הפסטיבל.

 

ב– 18 ביולי יתקיים קונצרט הפתיחה החגיגי של הפסטיבל בהשתתפות נגני הפסטיבל וזמרת האופרה אלמה שדה. היצירה הפותחת היא סימפוניה מספר 4 בסול מז'ור מאת מאהלר בעיבוד קאמרי של ארווין שטיין. בנוסף, יתקיימו  "קונצרט זריחה " על טיילת נהר הירדן,  (היידן, רביעיית כלי קשת בסי במול מז'ור אופ' 76 מספר 4 "הזריחה" ), "קונצרט שקיעה" במדשאה בקבוץ כפר בלום, יצירתו של אוטורינו רספיגי לקול ולרביעיית כלי קשת - "השקיעה". 

 

נגנית הנבל אולגה מויטליס

 

קונצרט "שירה פואטית"  - קונצרט בו יבוצעו שלוש יצירות המבוססות על טקסטים של המשורר ריכארד דהמל. "הרקווים של פורה" עם נגני הפסטיבל ברביעיית הפסנתר מס' 1, אופ' 15 ובשילוב עם מקהלת הגליל העליון בניצוח רון זרחי - נוסח קאמרי משנת 1893 של הרקוויאם, אופ' 48. בין המשתתפים: נגני התזמורת הפילהרמונית הברלינאית: מור בירון (בסון), עמיחי גרוס (ויולה), גיא בראונשטיין (כנר ראשון בעבר בתזמורת הפילהרמונית של ברלין), אלמה שדה (סופרן, קומישה אופרה ברלין) אברי לויתן, (ויולה) הרן מלצר (צ'לו) ואחרים.

 

עוד בפסטיבל, עשרות קונצרטים קאמריים, תזמורתיים, מקהלתיים, מופעים בלתי פורמאליים, מפגשים עם אמנים, שילובי אמנויות וחזרות פתוחות, כולם יתקיימו מבוקר עד לילה. כמו כן במוסדות שונים לבעלי צרכים מיוחדים, ברחבי הגליל העליון, יתקיימו אירועי מוזתיקה, בניהולו של הויולן אברי לויתן. מוזתיקה הינה תוכנית בין לאומית שיצר אברי לוויתן המקדמת מעורבות קהילתית וחברתית של מוזיקאים צעירים המנגנים לצד מדריכיהם המקצועיים רפרטואר קאמרי בפני אנשים עם צרכים מיוחדים וקהל שאינו מגיע בדרך כלל לאולמות הקונצרטים.

 

להקת טיפקס  צילום: יואב איתיאל

 

3 קונצרטים לילדים

בכורה ישראלית ליצירה  "גונבי הנשיקות" בליווי טקסט של נאוה סמל ומוזיקה של משה זורמן, בבימויו של עודד קוטלר, עם מקהלת הילדים מורן בניצוחה של נעמי פארן, בשילוב שחקנים. זוהי יצירה העוסקת ביחסי הורים וילדים שמתרחשת במהלך יממה אחת ומאפשרת הצצה לתוך נפשם של הילדים וההורים. היצירה כוללת שירים ומוזיקה בביצוע בימתי  בהשתתפות הזמרים מיי פיינגולד ואורי בנאי, שיגלמו את דמויות האימא והאבא, ולצדם שני סולנים ממקהלת מורן בתפקידי הילד והילדה; כולם מנהלים שיח סקרני, תוסס ומשעשע ובו שאלות על העולם, על אלוהים, על הזמן, על אהבה, קירבה ופחדים. היצירה תעלה בבית העם בכפר בלום ב- 20 ביולי בשעה 17.00 (בשיתוף צוותא תל אביב) במחיר: 80 שקל

 

יצירה נוספת לילדים היא "קרנבל החיות" של סן סאנס  בת 14 פרקים שאופייה הומוריסטי והיא מלווה בהקדמות קריאה. בהנחייה השחקנית  יובל שרף ועל פי הנוסח העברי של אהוד מנור מחיר כרטיס: 40 שקל. הקונצרט השלישי לילדים הוא  "סרנדה לימונדה"  לשישיית כלי קשת, אופ' 70, "מזכרת מפירנצה" מאת צ'ייקובסקי, בהשתתפות: מרינה שיש, אדי קוטלר, טלי קרביץ, אברי לויתן , מיכל קורמן, הרן מלצר. מחיר כרטיס: 40 שקל.

 

אתר הפסטיבל 

http://www.kol-hamusica.org.il/

 04-6816640