קרב רב

 

אול יו ניד איז רב All you need is Rav הקומדיה הישראלית החדשה מבית התיאטרון העברי היא תבשיל עסיסי עם ניחוחות של טשולנט ובני ברק שמתערבבים יחד בסלון קטן ואינטימי שלא פגש מימיו הדלקת נרות שבת.

 

הרשל (ארז שלם) הוא דוס מחמד שמוכר את עצמו לכל דיכפין כיהלומן של טבעות נישואין, רב, מוהל וקברן. הוא פוגש את בן (יואל ברמן) כשזה מגיע לבני ברק לרכוש טבעת אירוסין לחברתו טלי (טל לוי). בן, לבוש במדי סרן במילואים מתקשה להישאר שווה נפש מול ניסיונותיו של הרשל לטפטף למוחו מנהגי יהדות וההתנגשות היא רק שאלה של זמן. כחלק מהמשא ומתן לקניית הטבעת כדי לסגור את העסקה הוא מכריח את הרשל להסיר את הכיפה מראשו ומכאן הכל משתבש.

 

צילום: כפיר בולוטין

 

השמיים נפלו על הרשל כשהבחורה ששודכה לו קפצה מהאמפייר סטייט בילדינג כשראתה את תמונתו והרשל בטוח שהסיבה היא שהסיר את הכיפה שהיא האנטנה שמחברת אותו לאלהים. הוא מתנחל בסלון של בן וטלי ומבטיח שיעזוב רק כאשר ימצאו לו כלה חסודה. הוא מפחד להשיר מבט אל טלי, מנופף מולה ספר תהילים כדי לגרש את היצר הרע מעיניו ומדבר אליה דרך בן.

 

ארז שלם משלב את כישוריו כסטנדאפיסט מצוין עם כשרון משחק, ורבליות יוצאת דופן ושטף פאנצ'ים שמפיקים שאגות צחוק מהקהל במשך כל ההצגה. הוא מכניס מדי פעם אלתורים מפתיעים שמצחיקים גם את הקולגות על הבמה. הוא סיגל לעצמו את שפת הגוף של תלמיד ישיבה חרדי עד שקשה לזהות שמאחורי התלית והציציות מסתתר בחור חילוני כשר למהדרין.

 

תפאורת הדירה הצנועה של זוג רווקים משובצת בספה תלת מושבית שמשמשת כמיטה כשהם כועסים זה על זו וישנים בנפרד. לצד המיטה שולחן אוכל פינתי קטן ועל הקיר פוסטר ענק של גוסטב קלימט. הבית משנה את פניו כשהרשל מתנחל אצלם בסלון. תמונות של הרבי מלובביץ', הרנטגן והרב כדורי מכסות את התמונות החילוניות ופספורט של הרב אורי זוהר מסתיר את הנשיקה של קלימט. הוא מנגן לטלי את שירי הביטלס בגרסת חרדית, מלמד אותה להדליק נרות שבת ולדבר אליהם.

 

כשטלי מנסה למצוא לו שידוך דרך האינטרנט היא מראיינת אותו איזו אישה הוא מחפש. הרשל מבקש שהכלה תהיה אישה גדולה ושקטה כמו הר מירון. יש לו גם יחוס שמצדיק כלה מוצלחת כי הוא שייך לזרם "חבקוק" האמא שלו מחב"ד והאבא צאצא של הרב קוק. הסיטואציות הקומיות שמסתבכות והולכות בסלון הקטן נפתרות בסופו של דבר כשרוחל'ה (סיגלית פוקס) מאתר השידוכים נכנסת לתמונה.

 

לסיכום: ערב מצחיק שישאיר אתכם עם חיוך לזמן ארוך.