שרנא - הספא שמשקיף אל הים במלון השרון בהרצליה

 

מלון השרון בהרצליה זכה לימי זוהר בשנות ה-80 של המאה ה-20. הוא היה המלון המועדף על אורחים חשובים מחו"ל ומשך אליו הרבה סלבס ישראליים. מיקומו על מצוק נישא לחופי הרצליה והנוף שנשקף מכל חלונותיו היו הערך המוסף ללינה במקום.

 

רחבת הדשא מול הים במלון השרון     צילום: רונית סבירסקי

 

עיצוב ים תיכוני

לאחרונה החלו בתנופה של שדרוג המלון כשהדובדבן המתוק הוא ספא חדש בסגנון ים תיכוני בשם "שרנא". בשונה מחללי ספא במרבית בתי המלון שנמצאים בקומת קרקע אפלולית, ניצלו במלון השרון את הנוף אל הים כחלק מחזות הספא. חלונות גדולים משקיפים אל רחבת הדשא וממנה אל הים. חדר הכושר צופה ישירות אל הגלים ובריכת השחייה המקורה מביטה אל האופק הרחוק.

 

הבחירה בגוונים של כחול ולבן והעיצוב הים תיכוני בוצע על ידי משרד האדריכלים אדית ברון. חדרי הטיפולים מרווחים צבועים בלבן צח ופס תאורה כחול מקיף את הקיר במרכזו. הבריכה היא יצירה אדריכלית מרשימה. היא מתוכננת בשיטת "קו האפס" שבה המים מגיעים עד קצה הבריכה ללא דפנות וכששוחים בה היא ממשיכה הישר לקו האופק. התקרה עשויה בטכניקה שגורמת לבריכה להשתקף בה באופן מושלם ויוצרת תעתוע של בריכה עליונה.

 

הבריכה משתקפת על התקרה וצופה אל הים    צילום: רונית סבירסקי

 

ספא גלוקאלי

הספא כולל סאונה רטובה בסגנון חמאם טורקי קטן וסאונה יבשה. 4 חדרי טיפולים ליחיד וחדר לטיפול זוגי עם ג'אקוזי. הספא מציע מגוון רחב של טיפולים ביניהם: שוודי, תאילנדי, שיאצו, רפלקסולוגיה, איורוודה, רקמות עמוק, ארומטי או משולב. ישנן גם חבילות של טיפול זוגי עם ארוחת בוקר או טיפול ושהייה באחד מחדרי המלון ללילה כולל ארוחת בוקר.

 

צוות הספא יצר מושגים חדשים לגבי הגדרת המקום. הם משתמשים במושג גלוקאלי כדי לתאר את הרעיון. המראה, העיצוב והאווירה היא גלובלית והשימוש בנוף והמיקום הוא לוקאלי וכך קיבלו מושג חדש שנקרא "גלוקאלי". גם השם שנבחר לספא "שרנא" שואף את השראתו מהלוקאליות.

 

חדרי טיפולים לבנים ותאורה כחולה   צילום: רונית סבירסקי

 

היער הנעלם

אחת ההשערות של חוקרי ארץ ישראל היא שהשרון נקרא בתקופה הקדומה "שרנה" שפירושו יער. עדויות כתובות מתקופת השלטון היווני מדברות על "יער אלונים" שצמח בשרון בשם דרימוס. בכתובות מצריות נקרא עמק השרון "פא-עמקו סרן" ובכתובת המשויכת למלך צידון נכתב השם "שרן". על פי עדויות של מטיילים במאה ה-19 היו רוב אדמות השרון מכוסות ביער עבות של אלון התבור. הנחלים שזרמו אל הים יצרו שטחים נרחבים של אדמות ביצה והיוו תנאי שטח מתאימים לאלונים. השלטון העות'מאני גדע בשיטתיות את האלונים לצרכי הנעת הרכבות וכחלק מההכנות למלחמת העולם הראשונה. 

 

שעורי יוגה מול הים

המקום מיועד לאורחי המלון, למנויים מבחוץ וגם לאירועים פרטיים. חלק מפעילויות הספא יתקיימו על רחבות הדשא החיצוניות מול הים והשקיעות, ביניהן יוגה ושיעורי מזרון. ישנם גם חוגים של עיצוב הגוף, אירובי, פילאטיס וסדנאות לגוף ולנפש. מנויי הספא יוכלו להשתמש גם בבריכת השחייה החיצונית של המלון שמכילה מי ים. בצמוד למלון ממוקם "גזיבו" שמתמחה בפעילויות ימיות וניתן להזמין דרכם שיט קייאקים, קטמרן או פדאל בורד. מחיר מנוי לספא: 4200 שקל ו-50 הנרשמים הראשונים יזכו במחיר מיוחד של 3500 שקל לשנה כולל שימוש במתקנים ופעילויות הספורט. טל.09-9540420