אורי בורי – דגים עם טוויסט

 

כיאה לעיר נמל שוקקת בדייגים, לאורך הטיילת של עכו קמו מספר לא מבוטל של מסעדות דגים. אך ללא ספק, כבר לאורך שנים, הידועה מבניהם היא מסעדת הדגים של אורי ירמיאס הידוע כאורי – בורי, על שם המסעדה שבבעלותו.

 

דגים מול הים

אורי – בורי ממוקמת על קו הים ברחבת המגדלור של עכו העתיקה. המסעדה שהוקמה בתוך מבנה עתיק, כוללת חלל עם תקרות גבוהות, קירות בעובי של מטר, חלונות גבוהים בצורת קשת, בצבוץ של לבני כורכר מהן בנוי המבנה, אריחי מרצפות צבעוניים וריהוט עץ פשוט. אך עם השמירה על הפשטות במראה ועל אוטנטיות המבנה התפריט שמציעה המסעדה הוא תפריט גורמה שאין כול קשר בינו לבין פשטות.

 

סורבה עוקצני

ארוחה במסעדה אינה כוללת מנות סטנדרטיות כמו מושט מטוגן או דניס על הגריל. כל מנה מציעה שילוב של מגוון טעמים, שונים זה מזה, שהשילוב ביניהם עשוי לעורר את סקרנותו של החייך. כך לדוגמא תפריט המנות הראשונות מציע סשימי סלמון שהוא שילוב של פרוסות סלמון טרי ורוטב סויה, כשהטוויסט הוא כדור סורבה עוקצני בטעם וואסבי. וגם בייבי מושט שהוא שילוב של פילה בייבי מושט עם קרמל המוגש לצד קוביות סלק ועירית, המושט שבושל ברמת עשייה מדויקת, לצד הטוויסט המתוק של הקרמל והסלק בהחלט זכה לתואר המנה החביבה עלי.

 

מרק דגים וחלב קוקוס

מנות נוספות ששווה לבדוק: סביצה נתחי דג בלימון, שמן זית, צלפים ובצל סגול. מרק דגים על בסיס חלב קוקוס, ג'ינג'ר, קארי, בזיליקום וכוסברה. מעורב בייבי – קלמרי ושרימפס צרובים בתערובת פתיתים ואפונה. ופילה בורי בקדרה המוגש ברוטב עגבניות, שום, ג'ינג'ר ובצל ירוק.

 

ארוחת טעימות

המסעדה מציעה שיטת אירוח הנקראת "ארוחת טעימות", כאשר הסועדים יכולים לבקש מראש איזה מנות יכללו או לא יכללו בארוחה, ואלה יחלו לזרום אל השולחן בקצב שיקבע על ידי הסועדים ובסדר הגשה שיקבע על ידי המלצר. המנות יוגשו למרכז השולחן ויחולקו מתוך צלחת מרכזית לצלחות האישיות של הסועדים, בשיטת הטעימות. ניתן להפסיק את ההגשה בכול עת או לחליפין להוסיף מנות, כאשר המחיר יקבע מסך המנות שנאכלו, ולפי מחירון התפריט.   

 

אורי-בורי, רחבת המגדלור, עכו העתיקה. לא כשר. פתוח ראשון-שבת, 24:00-12:00.

04-9552212