פנינית מבשלת - בשלנית שמארחת בבית

 

פנינית אלחדף פרשה לפנסיה מהצבא ופתחה את "פנינית מבשלת" לארוחות חלביות בלבד. היא עורכת אירועי קייטרינג, מארחת לארוחות בביתה עד 15 סועדים ומכינה סלסילות פיקניק וארוחות רומנטיות לזוגות.

 

צילומים: רונית סבירסקי

 

היא הגיעה לאירוח ובישול בקריירה השנייה בחייה. היא גדלה בקריית אונו כבת לאם ממוצא אוסטרי ואב רומני. המטבח היה שמרני ומוקפד עם השפעות רומניות. הסדר והניקיון בבית לא אפשרו לה לתת דרור לחלומות הבישול שלה עד גיל  20. כשהוריה יצאו לשנת שבתון בחו"ל המטבח, שהיה עבורה גן נעול, הפך לממלכה. היא קנתה ספר בישול ובכל יום שישי הזמינה חברים והכינה מתכון אחר. להשכלתה למדה עבודה סוציאלית ושרתה כקצינת בריאות הנפש בצה"ל. בכל שנות שירותה המשיכה לארח ולבשל לחברים ולבני משפחה. כשנישאה עברה לגור בקרית טבעון ושהתה מספר שנים בחו"ל במסגרת עבודתו של בעלה אלי, שמשמש פרופסור בטכניון. הם היו בארצות הברית, בצרפת ובספרד ופנינית ניצלה את הזמן היטב כדי ללמוד מהבשלניות המקומיות את סודותיהן. חברים בצבא הכירו את כישוריה והזמינו אותה להכין קייטרינג לשמחות משפחתיות.  

 

מהצבא לקייטרינג

בשנת 2001 פרשה לפנסיה מהצבא ופתחה את "פנינית מבשלת" לארוחות חלביות בלבד. היא עורכת אירועי קייטרינג, מארחת לארוחות בביתה עד 15 סועדים ומכינה סלסילות פיקניק וארוחות רומנטיות לזוגות. תשומת לב רבה מוקדשת לעיצוב השולחן בחפצי נוי ועבודות קרמיקה של אמנית מקומית. היא מכינה גם סלסילות פיקניק שאפשר לאסוף ולצאת לשטח לארוחה זוגית רומנטית.

 

סלט קינואה וחמוציות    צילום: רונית סבירסקי

 

בתפריט

מנות ראשונות: סהרוני בצק במילוי סלמון וגבינת שמנת, גבינת קממבר עטופה בבצק עם פלחי אגסים, פוקצ'ות ממולאות, עגבניות אשכול במילוי טבולה.

מנות עיקריות: פילה סלמון עטוף בפילו, בצלים במילוי אורז, פטריות, זיתים וצימוקים, טרין ירקות קלויים עם גבינת עיזים וממרח עגבניות מיובשות, קישים במילויים שונים.

סלטים: סלט קינואה וחמוציות, סלט פטריות בסויה וטריאקי, סלט הדרים עם צנוניות וצימוקים, סלט חצילים ורימונים, סלט תרד טרי עם תפוחי עץ, תותים ואגוזים סיניים. טל: 04-9830036, נייד: 054-5247646